SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Tomaszów Lubelski Roztocze Maraton - historia oraz najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: bj43 » śr września 09, 2009 11:00

Biorącym po raz pierwszy udział w imprezie polecam świetny artykuł kolegi Pole napisany po zeszłorocznym "Roztocze Inline Skate Maraton". Tutaj. Chodzi oczywiście o Tomaszów Lubelski.
Czołówce rolkarzy ilość okrążeń liczą sędziowie. Pozostali uczestnicy muszą sobie liczyć w pamięci ilość przejechanych pętli. Stanowi to pewne utrudnienie, szczególnie przy tak dużej ich ilości (22).
Pozdrawiam.

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: Luzak19:57 » śr września 09, 2009 4:21

bj43 pisze:Biorącym po raz pierwszy udział w imprezie polecam świetny artykuł kolegi Pole napisany po zeszłorocznym "Roztocze Inline Skate Maraton". Tutaj. Chodzi oczywiście o Tomaszów Lubelski.
Czołówce rolkarzy ilość okrążeń liczą sędziowie. Pozostali uczestnicy muszą sobie liczyć w pamięci ilość przejechanych pętli. Stanowi to pewne utrudnienie, szczególnie przy tak dużej ich ilości (22).
Przeczytałem :!: :!: :!:
Trasa trudna technicznie i nic więcej. Licznie okrążeń "proste jak drut".
Ja stosuję: 22 pestki po czereśniach w prawej kieszeni; po każdym pełnym okrążeniu przekładam po 1 do lewej.
Jeszcze jakieś teksty, które mają zniechęcić amatorów :?: Proszę do końca dzisiejszego dnia :twisted:
Później się "wyciszam".
Pozdro.
P.S. Jeszcze dzisiaj w planie tylko "3 meczyki" i "kimonko".
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: Krzysztof » śr września 09, 2009 4:33

Na liczenie kołek jest kilka metod:
- pierwsze 11 liczyć tylko nieparzyste kółka, a kolejne 11 liczyć tylko parzyste
- dla miłośników matematyki: liczyć duble czołówki, a jak czołówka skończy to przejechać pozostałe 11 kółek :wink: (lub też adekwatną ilość)
- liczyć na osobę towarzyszącą, która będzie odpowiedzialna za liczenie kółek (zasada przeniesienia odpowiedzialności)
a jak wszyscy już rozejdą się do domów to jazda nie ma sensu i trzeba skończyć :?
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: mrv » śr września 09, 2009 5:11

Krzysztof pisze:Na liczenie kołek jest kilka metod:
- pierwsze 11 liczyć tylko nieparzyste kółka, a kolejne 11 liczyć tylko parzyste
- dla miłośników matematyki: liczyć duble czołówki, a jak czołówka skończy to przejechać pozostałe 11 kółek :wink: (lub też adekwatną ilość)
- liczyć na osobę towarzyszącą, która będzie odpowiedzialna za liczenie kółek (zasada przeniesienia odpowiedzialności)
a jak wszyscy już rozejdą się do domów to jazda nie ma sensu i trzeba skończyć :?
bj43 jeździ z fioletowymi mentosami i wyrzuca/zjada po jednym po kazdym okrążeniu :)

pole
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 25, 2009 8:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: pole » śr września 09, 2009 8:27

Luzak19:57 pisze:
bj43 pisze:Biorącym po raz pierwszy udział w imprezie polecam (...) artykuł kolegi Pole napisany po zeszłorocznym "Roztocze Inline Skate Maraton". Tutaj. Chodzi oczywiście o Tomaszów Lubelski.
Czołówce rolkarzy ilość okrążeń liczą sędziowie. Pozostali uczestnicy muszą sobie liczyć w pamięci ilość przejechanych pętli. Stanowi to pewne utrudnienie, szczególnie przy tak dużej ich ilości (22).

Trasa trudna technicznie i nic więcej. Licznie okrążeń "proste jak drut".
Ja stosuję: 22 pestki po czereśniach w prawej kieszeni; po każdym pełnym okrążeniu przekładam po 1 do lewej.
Jeszcze jakieś teksty, które mają zniechęcić amatorów :?: Proszę do końca dzisiejszego dnia :twisted:
Jak to zwykle bywa, tekst zaczyna żyć życiem własnym i jego komentatorów.
Jeśli ktoś już zdecyduje się go przeczytać, to proponuję aby wziął pod uwagę, że:
(a) ubiegłoroczny wyścig w Tomaszowie Lubelskim był moim drugim maratonem na rolkach w życiu, a pierwszym w Polsce,
(b) ubiegłoroczny wyścig w Tomaszowie Lubelskim odbywał się w dosyć dziwnej temperaturze (ok. 5-8 stopni Celsjusza) jak na środek września - tym razem niskie temperatury raczej wrotkarzom grozić nie będą,
(c) decydując się na udział w zawodach, nie znałem ich trasy - poznałem ją w dniu zawodów [mea culpa :oops: ].

Organizacja zawodów stała chyba na niezłym poziomie, ale o tym, że impreza adresowana była do zawodników z licencjami świadczyć mogą dwie sytuacje, które doskonale utkwiły mi w pamięci. Pierwszą była uwaga, którą mała grupka amatorów usłyszała krótko przed startem: "Odsuńcie się na bok. Bo was [zawodowcy] rozjadą!" Nie pamiętam, kto tę uwagę rzucił - po prostu ktoś z organizacji wyścigu - ale nie było to zbyt zachęcające. Druga sytuacja miała miejsce na samym końcu - zarówno mój czas, jak i czasy "uzyskane" przez kilkoro amatorów nie są czasami rzeczywistymi. W momencie gdy skończyłem kolejne okrążenie (może 21, a może 22), po prostu ściągnięto mnie z trasy. Od rozpoczęcia zawodów minęło wówczas ok. 1:40. Trochę mnie to wkurzyło, bo wstałem tego dnia w środku nocy po to, aby przejechać ok. 350 kilometrów samochodem, wziąć udział w wyścigu i przejechać kolejne 350 kilometrów samochodem. Nie ja jeden zresztą. A tu wyganiano z trasy (bo droga musi już być otwarta (wyścig zaczął się z pewnym opóźnieniem)) i nawet medali nie dawano :cry: :wink: W kilku słowach, przygoda była całkiem fajna, ale prób poszerzenia uczestnictwa w zawodach nie zauważyłem. Stąd taki a nie inny wydźwięk tekstu.

I jeszcze trzy sprawy.
1. Tytuł tamtego tekstu został nadany przez redaktora, nie przeze mnie.
2. Z liczeniem okrążeń było trochę inaczej niż to zostało przedstawione. Faktycznie, czołówka nie napotykała w tym zakresie żadnych trudności. Natomiast zdublowanym osoba stojąca w okolicach linii startu/mety co okrążenie metodą "krzyku ustnego" podawała liczbę okrążeń do pokonania. Nie była to cały czas ta sama osoba (pamiętam co najmniej dwie różne), a liczba okrążeń wykrzykiwana przez te osoby nie zawsze pokrywała się z tą, którą miałem u siebie w głowie. No ale nie miałem ze sobą ani mentosów, ani pestek czereśni. :wink:
3. Mój tekst nie miał na celu zniechęcenia kogokolwiek do czegokolwiek. Jego celem było zdanie relacji z zawodów z perspektywy początkującego amatora w taki sposób, aby - poprzez informację - pomóc innym amatorom w podjęciu decyzji, czy jechać do Tomaszowa za rok, czy nie. Mam nadzieję, że każdy kto czyta takie teksty ma na uwadze to, że nie są one ani jedynym, ani w pełni obiektywnym źródłem informacji.

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: Luzak19:57 » śr września 09, 2009 8:49

pole-wszystko ok :wink: ; my się tylko bawimy; a to że mamy taką naturę,
to inne narody mogą nam tylko zazdrościć.
Pozdro. :arrow: chyba zaczeli grać
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: Luzak19:57 » czw września 10, 2009 7:20

Luzak19:57 pisze:pole-wszystko ok :wink: ; my się tylko bawimy; a to że mamy taką naturę,
to inne narody mogą nam tylko zazdrościć.
Pozdro. :arrow: chyba zaczeli grać
Z tą naturą to chyba wczoraj przesadziłem :!: :!: :!:
Delikatnie mówiąc, coś mnie "poniosło".
PRZEPRASZAM :!: :!: :!: :!: :!: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

P.S.Żegnam na forum i do zobaczenia na trasach.
Pozdrowienia dla wszystkich rolkarzy od A.A. przez Ł.Ł. do Z.Z. nie zapominając o Ż. :wink:
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

sws
Czterokółkowiec
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: sws » czw września 10, 2009 7:40

Człowiek uczy się na błędach. Opowiem o tych niedociągnieciach organizatorom, oni już powinni widzieć co robić.
Była taka perspektywa, zeby zamówić CHiPY, ale z tego co orientuje sie jest to wydatek rzędu 3000zł (mogę się mylić) i trener chyba zoorganizował bo jeszcze w niedziele nie było żadnego zgłoszonego zawodnika, a tak w ciemno to też niebyłby za dobry pomysł.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: Pedro » czw września 10, 2009 8:05

sws pisze:...jeszcze w niedziele nie było żadnego zgłoszonego zawodnika...
:?: :shock: :?:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: WFH » czw września 10, 2009 9:31

Pedro pisze:
sws pisze:...jeszcze w niedziele nie było żadnego zgłoszonego zawodnika...
:?: :shock: :?:
To normalne, że jeśli termin jest do czwartku, to wszyscy zgłaszają się...w czwartek :D

sws
Czterokółkowiec
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: sws » ndz września 13, 2009 6:09

No i po maratonie...
Nie powiem, było cięzko - na prawde cięzko (Ci co startowali, troche mogą się wypowiedzieć na ten temat) ;)
Pisałem wyżej, że pogoda jest zamówiona na start, troche się pomyliłem, siły wyższe zrobiły nas w balona i lało przez całe zawody.
Wydaje mi się, ze zawody były bardzo dobrze zoorganizowane, lepiej niż w tamtym roku.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: Pedro » ndz września 13, 2009 10:27

hmmm, w końcu nie pojechałem, ale w Lublinie pogoda w sumie spoko była i tak się wśród kubeczków zastanawiałem jak tam Wam poszło ...

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: WFH » ndz września 13, 2009 10:39

sws pisze:No i po maratonie...
Nie powiem, było cięzko - na prawde cięzko (Ci co startowali, troche mogą się wypowiedzieć na ten temat) ;)
Pisałem wyżej, że pogoda jest zamówiona na start, troche się pomyliłem, siły wyższe zrobiły nas w balona i lało przez całe zawody.
Wydaje mi się, ze zawody były bardzo dobrze zoorganizowane, lepiej niż w tamtym roku.
Pogoda niestety nie dopisała, ale zawodnicy się starali :D
Niestety frekwencja nie do końca zadowalająca, problemy były także z liczeniem okrążeń - ten problem trzeba z pewnością jak najszybciej rozwiązać. Ale jak zwykle można było liczyć na rodzinną wręcz atmosferę i smakowity poczęstunek po zakończeniu zawodów.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: SIÓDMY Roztocze Inline Skate Maraton 13.09.2009

Post autor: Piotr B » wt września 15, 2009 8:02


ODPOWIEDZ

Wróć do „Tomaszów Lubelski Roztocze Maraton - historia oraz najświeższe informacje.”