PZSW - zmiana nazwy!!!

Hokej na wrotkach (rolkach / rolki) w Polsce / Inline hockey in Poland
Informacje, sprzęt / Information, skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
bady48
Posty: 20
Rejestracja: pn września 26, 2005 10:44
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

PZSW - zmiana nazwy!!!

Post autor: bady48 » pt lipca 14, 2006 11:53

Przeglądając witrynę Polskego Związku Sportów Wrotkarskich nasunęła mi się myśl, że zarówno nazwa witryny, jak i samego PZSW powinna zostać zmieniona na P.Z.J.S.N.R., czyli: Polski Związek Jazdy Szybkiej na Rolkach.
Moje wnioski wynikają z tego, że na http://www.pzsw.waw.pl/ praktycznie próżno szukać informacji nt. hokeja na łyżworolkach (bo ta ilość informacji, która dotyczy wymienionej przeze mnie dyscypliny jest CO NAJMNIEJ ŚMIESZNA).
Myślę, że zawartość omawianego serwisu nie jest przypadkowa - łatwo po jej przeglądnięciu się domyslić, jakie są priorytety związkowych władz...szkoda, że choćby hokej nie dostaje takiej samej szansy jak "rolkowi biegacze".
A efektem tych działań jest cofanie się, zamiast rozwijanie hokeja na kółkach (która to dyscyplina de facto POWINNA być wspierana przez Związek, do którego należy - należy, i to nie za darmo).
Ale cóż, żyjemy w Polsce, więc wszelkie anomalie, to przecież normalność.
Proszę o Wasze opinie na powyższy temat...
Pozdrawiam.

P.S. Pragne nadmienić, że absolutnie NIE JESTEM PRZECIWNIKIEM jazdy szybkiej na rolkach - chodzi mi tylko o przynajmniej w miarę równe traktowanie wszystkich dyscyplin skupionych pod parasolem PZSW.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pt lipca 14, 2006 11:58

W związku, że jestem również webmasterem strony związku, przyznam Tobie rację. Ale też piłeczka w drugą stronę - trudno coś napisać? Zauważ, że część news`ów http://www.pzsw.waw.pl/news.htm jest pisana przez osoby z klubów! Jaki problem coś napisać przez hokeistów? To nie tylko związek powinien się starać o zawartość strony o hokeju.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » pt lipca 14, 2006 12:06

Jestem zwolennikiem jazdy szybkiej i zgadzam się z Tobą "związek"
powinien na równi traktować dyscypliny, którymi się "opiekuje".
Ale wydaje mi się że większość "związkowców" to ludzie z poprzedniej epoki.
Wychodzą z założenia, że im się po prostu należy stanowisko i kasa, a
sponsorzy, imprezy, pieniądze, same powinny do nich przychodzić.
Ale tak jest chyba nie tylko z PZSW inne związki też borykają się z kadrą
"fachowych działaczy". Wszystkie te związki w hymnie powinny mieć zwrotkę:
[...]będzie tak jak jest póki my żyjemy[...]
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt lipca 14, 2006 12:30

Jestem zawodnikiem jazdy szybkiej, ale też uważam, że raczej mało mówi się i pisze o hokeju...Ale z drugiej strony cenna uwaga od Zico - piszcie np. relacje z turnieju, przesyłajcie i on to umieści! Bo jeśli chodzi o jazde szybką to jest tak, że część trenerów wzięła to w swoje ręce i dostarcza newsy, nie oglądając się na Związek, bo dla nich co by się nie działo to zawsze będzie dobrze i nie uważają, że trzeba o tym pisać...No chyba, ze Pan Prezes podpisuje jakąś umowę, wtedy wzmianka na stronie obowiązkowa + zdjęcie :D A poza tym jest chyba w Związku osoba wybrana na bodajże v-ce Prezesa do spraw hokeja???To ten wasz przedstawiciel powinien działać na rzecz hokeja i dbać o jego jak największe rozpropagowanie!Ale obawim się, ze może to byc ten sam problem co my mamy - albo nie za bardzo chce się tym zajmować, albo nie ma nic do powiedzenia, bo decyzje i tak podejmuje Pan Prezes i jego świta, nie oglądając się na przepisy i regulaminy...
Smutne, ale prawdziwe.
Walczcie o swoje, zaangażujcie się bardziej!!!
Będzie dobrze i nie będzie trzeba zmieniać nazwy :D

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LTM » pt lipca 14, 2006 11:39

WFH pisze:Smutne, ale prawdziwe.
Walczcie o swoje, zaangażujcie się bardziej!!!
Będzie dobrze i nie będzie trzeba zmieniać nazwy :D
Może zmaiana prezesa by się przydała??!!

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt lipca 14, 2006 11:44

LTM pisze: Może zmaiana prezesa by się przydała??!!
Że by się przydała to większość raczej nie wątpi, ale trzeba mieć odpowiedniego kandydata i poparcie...Przed ostatnimi wyborami też wszyscy narzekali, ale był tylko jeden kandydat... :evil:

Awatar użytkownika
tomekfor
Czterokółkowiec
Posty: 88
Rejestracja: pn października 10, 2005 4:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: tomekfor » ndz lipca 16, 2006 8:36

Tylko po co nam (hokeistom) w takim wypadku związek? ten związek. Nie lepiej by było gdyby kluby zainteresowane rozwojem hokeja na rolkach powołały swój własny związek?

jacek_8
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 11, 2006 12:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Busko Zdrój/miasto Óć
Kontakt:

Post autor: jacek_8 » ndz lipca 16, 2006 9:11

tomekfor pisze:Tylko po co nam (hokeistom) w takim wypadku związek? ten związek. Nie lepiej by było gdyby kluby zainteresowane rozwojem hokeja na rolkach powołały swój własny związek?
Masz rację tylko PZSW jest członkiem IISHF. PZHL (nic nie robiąc w tej dziedzinie) jest członkiem innej hokejowej światowej federacji mającej u siebie odmianę in-line. Oczywiście rzaden z nich nie zamierza wystąpić w tych federacji i będzie problem z zarejestrowaniem krajowej federacji poza tymi strukturami. Chyba, że znajdziemy inną światową federację i tym samym inną odmiana hokeja in-line, która nas zadowoli i założymy swoją federację krajową. :D :D :D :D :D
Ja znam takie przypadki z PZN dotyczące carvingu i grasski, które w identyczny sposób, jak w naszym przypadku z hokejem in-line, blokują w Polsce rozwój tych dwóch dyscyplin narciarskich. PZN jest członkiem FIS, który ma monopol na te dyscypliny. :evil: Beton można tylko wysadzić z pomocą dynamitu. Zreformować się nie da.

Próbuj Tomekfor, może coś wymyślisz?
Biedny wariat.
Sam to wiesz, że dla ludzi jest wariatem.
Lecz pieniądze, gdyby miał ekscentrykiem by się zwał.
To magia słów...

Awatar użytkownika
uka
Główny ortograf
Posty: 157
Rejestracja: sob lipca 08, 2006 10:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: uka » ndz lipca 16, 2006 9:39

jacek_8 pisze: Beton można tylko wysadzić z pomocą dynamitu. Zreformować się nie da.
czytając to wszystko jestem przerażona! W tym kraju to chyba nie można nic normalnie zrobić, bo zawsze jakimś towarzyszom zmiany są nie w smak. Słychać tylko o piłce nożnej, ale okazuje się, że w sportach bardziej niszowych jest dokładnie to samo - sport to działacze, a później długo, długo nic.

Trzymam kciuki i walczcie dalej! Przecież kiedyś ten beton puści!!!

Awatar użytkownika
tomekfor
Czterokółkowiec
Posty: 88
Rejestracja: pn października 10, 2005 4:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: tomekfor » pn lipca 17, 2006 9:28

Jacek niby racja, ale jak byłem ostatnio w Opolu, to trener Marsjan wspomniał, że jest 5 federacji hokeja in-line. W tym bym widział szanse.

Awatar użytkownika
bady48
Posty: 20
Rejestracja: pn września 26, 2005 10:44
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: bady48 » pn lipca 17, 2006 2:28

Zico, co do Twojej sugestii...jak doskonale wiesz, większość drużyn/klubów posiada własne www i tam "wylewa" swoje poty. Nie po to buli się w każdym sezonie PZSW kasę (wpisowe, licencje zawodników), żeby samemu pisać artykuły, informacje, relacje, etc. na związkowej stronce.
To chyba do dobrego smaku i tonu należy, aby informować, co sie dzieje na własnym podwórku (jako właściciel podwórka upatruję własnie PZSW, pod którego patronatem - przynajmiej na papierze - wszystko sie odbywa).
Poza tym każdy organizator turnieju ma obowiązek po jego zakończeniu przesłać wszystkie "poturniejowe" info do Związku (wyniki, tabele końcowe, itp.), więc Związek ma bieżące dojście do pełnej dokumtecji. Wystarczy tylko, aby ktoś kilka razy puknął w klawisz, aby znalazły się na stronie jakiekolwiek uaktualnienia dot. hokeja na kółkach.
Poza tym, gdyby PZSW był w ogóle zainteresowany hokejem, to sam by sie upomniał o cokolwiek (chociażby zdjęcia). A wszyscy znamy panujące na Konopnickiej priorytety..

matej
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 221
Rejestracja: czw marca 03, 2005 8:46
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszwa
Kontakt:

Post autor: matej » pn lipca 17, 2006 2:49

1. Kluby hokejowe moglyby udostepnic adresy swoich stron na stronie internetowej zwiazku. Chetnie bym cos poczytal, a jeszcze nigdy nie trafilem na strone klubu hokeja na rolkach.

2. A co do bulenia kasy, zapewniam Cie ze podzial pieniedzy nie jest az tak bardzo niesprawiedliwy jakby Ci sie wydawalo. Zwiazek duzo wiecej pieniedzy wydaje na hokej niz od was otrzymuje. Nie jest tez tak, ze duzo wiecej pieniedzy idzie na jazde szybka niz na hokej. Duzo drozszy jest wyjazd calej druzyny hokeja na ME, niz wyjazd dziesieciu(w tym roku - to chyba rekord) zawodnikow jazdy szybkiej. A wlasnie te wyjazdy pochlaniaja wiekszosc skromnego budzetu zwiazku.

Druga sprawa jest bezsensowne trwonienie pieniedzy przez zwiazek - np. podczas zawodow na Agrykoli lub wyjazdow zagranicznych(Pan Prezes ma zawsze duze potrzeby), ale dlaczego tak sie dzieje to trzeba spytac Pana Prezesa.

jacek_8
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 11, 2006 12:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Busko Zdrój/miasto Óć
Kontakt:

Post autor: jacek_8 » pn lipca 17, 2006 3:46

Na czym polegają te duże :roll: potrzeby Pana Prezesa???
Biedny wariat.
Sam to wiesz, że dla ludzi jest wariatem.
Lecz pieniądze, gdyby miał ekscentrykiem by się zwał.
To magia słów...

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LTM » pn lipca 17, 2006 5:11

Prezes jest duży, i ma duże potrzeby!! :lol: :lol: :lol:

matej
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 221
Rejestracja: czw marca 03, 2005 8:46
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszwa
Kontakt:

Post autor: matej » pn lipca 17, 2006 5:15

No coz, niebezpiecznie wypowiadac sie tak na forum publicznym o wladzy, ale wkoncu mamy demokracje.

Pan Prezes bardzo lubi sobie wypic na zawodach, czym zreszta daje doskonaly przyklad zawodnikom.
Pan Prezes lubi odwiedzac wszystkie miejscowe lokale w celu przeprowadzenia degustacji.
Pan Prezes lubi jezdzic na najdrozszym paliwie.
Pan Prezes lubi wpuszczac to wszystko w koszty wyjazdu.

Jezeli o czyms zapomnialem, czekam na uzupelnienia.

ps. Pan Prezes jest takze bardzo 'wnikliwym' obserwatorem zawodow. Po jednym z wyjazdow oznajmil wszystkim rodzicom odbierajacym dzieci z lotniska, ze 'najlepiej wypadla sztafeta dziewczyn, pieknie jechaly, walczyly, itd...' - najwiekszym problemem bylo te, ze na owym wyjezdzie sztafeta dziewczyn nie startowala, bo byly tylko dwie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hokej na wrotkach (rolkach / rolki) / Inline hockey”