Rolki do hokeja - jakie kupić

Hokej na wrotkach (rolkach / rolki) w Polsce / Inline hockey in Poland
Informacje, sprzęt / Information, skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Kazz
Posty: 3
Rejestracja: pn marca 09, 2009 5:25

Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: Kazz » pn marca 09, 2009 5:39

Osobiście zainteresowany jestem rolkami nike bauer. Wcześniej z rolkami miałem styczność w dzieciństwie, jeżdżę jednak na łyżwach(nike bauer supreme 05) oraz amatorsko gram w hokeja.
Czy takie rolki będą odpowiednie na początek:
Nike bauer vapor xvr lite:
http://sklephokejowy.com/product-pol-11 ... 2008r.html

Czy kółka w tym egzemplarzu nadają się do jazdy na asfalcie ?
A może rolki do jazdy rekreacyjnej, np. rollerblade spark 4.0 również nadają się do gry w hokeja ?
Bardzo proszę o pomoc

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: zico » pn marca 09, 2009 6:22

Te rolki w linku dadzą radę, choć są bardziej hokejowe niż do jazdy po asfalcie w parku.
Jeśli grasz amatorsko, a chcesz jeździć sobie również, lepszym wyborem będzie coś mocniejszego niż Spark - Twister lub Fusion X5.
Da się grać w hokeja, nawet w fitnesowych, lecz najważniejsze jest trzymanie stopy oraz zwrotność - sam grałem na rekreacyjnych Rollerblade, tylko trochę podrasowałem podwozie - i dało się ze świetnym skutkiem :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: zico » pn marca 09, 2009 6:25

Tylko jedna zasada - but ze skorupą, a nie szmatka jak Spark ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Kazz
Posty: 3
Rejestracja: pn marca 09, 2009 5:25

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: Kazz » pn marca 09, 2009 7:43

Dzięki za odpowiedź. Jednak te rolki, które proponujesz są dla mnie zbyt drogie.
Myślałem właśnie o spark 4.0 bądź o jakichś marki nike bauer.
W każdym razie, jak rozumiem na tych konkretnych kółkach(tych z linka) można bez problemu pojeździć sobie po nawierzchniach zewnętrznych typu kostka, asfalt ?
Poza tym czy właśnie takie rolki nadają się dla początkujących ?
No i jak wygląda sprawa kółek, na stronie jest tekst następującej treści "Kółka Hyper Raozor 2x72mm/1x80mm/1x78mm o twardości 76A - ostatnie kółko 78 można zamienić na 80mm co da klasyczne ustawienie w płozach One-Up" . Czyli jak rozumiem mamy tu zastosowane 3 rozmiary kółek, czy najlepiej zostawić ostatnie kółko 1x78mm czy tez zamienić je na 80mm ? Tak w ogóle jaki wpływ na jazdę mają różne rozmiary kółek ?
W rolkach rekreacyjnych o jakich wspominałeś, również jest zastosowane tego typu rozwiązanie(rózne rozmiary) ?
Jeżeli, któreś z pytań jest zbyt trywialne to przepraszam, ale chcę mieć pewność przed zakupem niż później się rozczarować.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: zico » pn marca 09, 2009 7:51

Hej,

musisz spojrzeć w przyszłość. Rolki kupujesz na dłużej. Te do hokeja są dobre właśnie do hokeja. Nowe kółka w tych rolkach, jak będziesz wymieniać, mogą stanowić problem - będzie trudno kupić na sztuki. Dużo czasu stracisz na szukanie czy dostępność, a może i finanse.
Lepiej dołożyć teraz niż później się obudzić z ręką w nocniku. Wiem, że problemem są często finanse, ale przyszłość to weryfikuje - często się wydaje na części więcej niż za komplet dobrych rolek do takiej jazdy, jakiej chcesz - hokej amator i raz po raz rekreacja. Fusion X5 to naprawdę strzał w dziesiątkę, bo to bardzo uniwersalne rolki, droższe, ale zaspokoją Twoje potrzeby w 100%. No i nie rozpadną się tak szybko :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Kazz
Posty: 3
Rejestracja: pn marca 09, 2009 5:25

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: Kazz » pn marca 09, 2009 8:06

Oczywiście, że patrzę w przyszłość, jednak jak dla początkującego wydaje mi się to zbyt wielki koszt. Poza tym starałem się znaleźć takie rolki o jakich mówiłeś w moim rozmiarze 46 lub 47 i jest z tym problem. No i ponawiam poprzednie pytania, jaki wpływ na jazdę ma zastosowanie różnych rozmiarów kółek, oraz czy w rollerblade'ach również takie rozwiązanie występuje ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: zico » pn marca 09, 2009 10:10

Hej,

różne wielkości kółek w jednej parze rolek nie mają wpływu na jazdę, jeśli są ustawione równo na ziemi, nie jakieś ustawienie banan czy inne.
Bardziej chodzi o low balance, czyli, że stopy są blisko powierzchni ziemi i łatwiej jest kontrolować jazdę.

Rollerblade nie ma wydziwień różnych kół w jednym modelu rolki. W zeszłym roku jedynie była 3x100mm 1x90mm, ale to taka hybryda do niby szybkiej jazdy - podwozie ok, ale but już nie za bardzo.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: jarekt » pn marca 09, 2009 10:26

Kazz pisze:Oczywiście, że patrzę w przyszłość, jednak jak dla początkującego wydaje mi się to zbyt wielki koszt. Poza tym starałem się znaleźć takie rolki o jakich mówiłeś w moim rozmiarze 46 lub 47 i jest z tym problem. No i ponawiam poprzednie pytania, jaki wpływ na jazdę ma zastosowanie różnych rozmiarów kółek, oraz czy w rollerblade'ach również takie rozwiązanie występuje ?
Istotne jest wylacznie to czy jesli postawisz rolki na plaskim wszystkie kolka beda dotykaly podlogi i tylko to ile z kolek i ktore beda podniesione lub obnizone wzgledem pozostalych. Jesli np. drugie kolko bedzie wieksze od pozostalych o 4 mm ale otwor w szynie podniesiony bedzie o 2 mm to nadal masz plaski uklad kolek a jedyny efekt takiego rozwiazania to problemy z kupowaniem i wymiana kolek ktore standartowo sprzedawane sa po 4 lub 8 szt. Jak dla mnie cudowanie z roznymi wielkosciami kolek to kompletnie porypany pomysl. O ile w rolkach do jazdy szybkiej nizsze jedno kolko pozwala na umieszczenie calego buta nieco nizej i uzyskanie nizszego punktu ciezkosci o tyle tutaj uzupelnienie tego pomyslu o układ tzw. banana to lagodnie rzecz ujmujac mocno przekombinowane. Moze jeszcze dla zawodowego gracza w hokeja dla ktorego koszty eksploatacji nie graja roli i ktory wykorzysta te 4 mm nizszy punkt ciezkosci to wszystko mialoby sens ale naprawde nie sposob w efekcie nazwac ta rolke uniwersalna.
Co do Twojego pytania to RB nie ma (AFAIK) rolek tego typu z roznymi rozmiarami kolek co nie zmienia faktu, ze wiekszosc osob jezdzacych freestyle zmienia oryginalna konfiguracje kolek na banana a Ci ktorzy tego nie robia i tak predzej czy pozniej koncza z bananem co wynika z faktu ze kolka 1 i 4 zuzywaja sie najszybciej. Nie mowimy jednak o 3 roznych rozmiarach kolek ale o konfigu typu 76/80/80/76 ktory to konfig dramatycznie poprawia zwrotnosc rolek kosztem stabilnosci przy wiekszych predkosciach.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: Mirek_83 » wt marca 10, 2009 9:55

zico pisze:W zeszłym roku jedynie była 3x100mm 1x90mm, ale to taka hybryda do niby szybkiej jazdy - podwozie ok, ale but już nie za bardzo.

Hehe to samo powtarzałem, gdy się ludzie pytali w sklepie o te crossfire'y :) sorry za of top... Pozdrawiam :)

a.s.
Posty: 6
Rejestracja: wt stycznia 22, 2008 5:14

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: a.s. » pt marca 27, 2009 10:39

Witam
Mam te rolki (Bauer XVR) , nabyłem je w Czechach w tamtym roku. Kupiłem je z myślą o grze w hokeja ale ekipa się rozmyśliła i jeżdżę w nich rekreacyjnie. Przy moim nikłym doświadczeniu na rolkach uważam że jeździ się dobrze. Ponad 20 lat jeździłem w łyżwach hokejowych ostatnio mam też łyżwy Nike Bauer Vapor tylko wcześniejszy design. Wrażenia na początku bardzo kleiły się podłoża w stosunku do łyżew. Kupiłem z kółkami w wersji na asfalt ale mimo to szybko się ścierają. Ułożenie kółek (banan) poczułem dopiero po kilkunastu minutach przyzwyczajania. Noga się trochę poci, ale to chyba norma zresztą w łyżwach też. Zaleta dla mnie to lekkość, cena, podobieństwo do sprzętu, na którym jeździłem po lodzie. Ogólnie jestem zadowolony.

Mwawe
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 10:18

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: Mwawe » ndz maja 03, 2009 10:24

Witam

a mam pytanie czy ktos mial doczynienia z rolkami CCM Vector lub Tempish EDMONTON??

jesli tak prosilbym o jakas opinie na ich temat....

pozdrawiam
Michal

a.s.
Posty: 6
Rejestracja: wt stycznia 22, 2008 5:14

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: a.s. » pn maja 04, 2009 10:10

Pewnie nie wiele pomogę, bo nie jeździłem w nich a jedynie miałem okazję pooglądać w sklepie (był za mały rozmiar). Mój znajomy kupił rolki bardzo zbliżone do CCM V2 mianowicie RBK 2K, podobnie jak ja jeździ rekreacyjnie bo jakoś nie umiemy znaleźć czasu na spotkanie z krążkiem. Ogólnie jest zadowolony. Oba modele mają wystarczająco sztywną skorupę, kółka ułożone w banan, i chyba nieco lepszą wentylację niż moje NikeBauery, estetyka i ergonomia moim zdaniem - ok, jednak bez przymiarki (np. wysyłkowo) bym nie kupił. Jednak w grze nawet spokojnej nie testowaliśmy tego sprzętu.

mike_wwa
Posty: 33
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 2:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: wwa

Re: Rolki do hokeja - jakie kupić

Post autor: mike_wwa » pt maja 08, 2009 2:26

Witam

Odnośnie kółek w Nike Bauerach - nie polecam jeżdżenia w nich po nawierzchniach typu kostka lub nawet płyty chodnikowe, gdyż mi się ułamał kawałek kółka z boku na bodajże chodniku. Ale do hokeja na asfalcie jak najbardziej OK 8)

Pozdr.

Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hokej na wrotkach (rolkach / rolki) / Inline hockey”