2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: WFH » pn sierpnia 30, 2010 11:09

Nie mamy żadnej informacji, żeby którakolwiek z kobiet wystartowala z mężczyznami. Skomplikowana sprawa, jakbyście znali numer to być może latwiej by się ją udalo rozwiązać.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: zico » pn sierpnia 30, 2010 11:15

WFH pisze:Nie mamy żadnej informacji, żeby którakolwiek z kobiet wystartowala z mężczyznami. Skomplikowana sprawa, jakbyście znali numer to być może latwiej by się ją udalo rozwiązać.
Poczekamy, może będą inne głosy w tej sprawie. Zajście miało na pewno miejsce, nasza grupa w tym momencie była dosyć duża, ktoś może jeszcze się odezwie w dyskusji na ten temat.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

pole
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 25, 2009 8:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: pole » pn sierpnia 30, 2010 11:24

Przede wszystkim wielkie dzięki dla organizatorów za stworzenie warunków dla ścigania się w warunkach miejskich i w tak elitarnym gronie. Na pogodę wpływu organizatorzy nie mieli, więc nie ma o czym mówić. Porządek w strefie startu/mety był rzeczywiście wzorowy. Jedyny minus z mojej (amatora) perspektywy stanowiły odcinki, na których drugim pasem jezdni znajdowały się poruszające się w przeciwnym kierunku samochody - szczególnie na pierwszym okrążeniu (tj. na całkowicie mokrej nawierzchni) nie czułem się bezpiecznie. Zdaje się jednak, że w przyszłym roku trasa ma ulec poważnym zmianom, więc problem powinien ulec rozwiązaniu.
Clapper pisze:a czy to działa w obie strony?
tzn. jak kobiety wiozą się za mężczyznami to jest beeee (bo mężczyźni są z reguły szybsi), a jak odwrotnie, kiedy mężczyźni wiozą się za kobietami (czasem kobiety są szybsze????) to jest ok?
W przepisach WICu poświęca się temu tematowi pkty 33.2 i 33.3:

33.2. Lapped athletes
When athletes are lapped by another racer or by a group of racers, the «leaders’ precedence rule» shall be enforced. They shall step aside on the right of the road and allow the passage of the athletes who are lapping them. Lapped athletes shall always position behind those who lapped them.
In case of breach of this rule, the enforced penalty shall be the disqualification of the involved athletes and their immediate exclusion from the race.

33.3. Women’s races
In order to guarantee a fair competition, women are not allowed to participate in men’s competi-tions and are not allowed to run immediately behind men (group formation). In case of a separate start of a women’s race (1-2 minutes) after a men’s race, special conditions shall apply. In case one or several women athletes catch up to men athletes, men shall be considered as lapped and must stay behind the women who lapped them. Men athletes are neither allowed to place themselves inside of a group of women, nor can they damage or help women athletes.
In case of breach of this provision, the enforced penalty shall be the disqualification of the involved athletes and their immediate exclusion from the race. WIC proposes, whenever possible, to carry out two separate races, one for men, the other for women.

W przekładzie na polski wychodzi to tak:
33.2. Dublowani zawodnicy
Podczas dublowania obowiązuje „zasada uprzywilejowania liderów”. Dublowani zawodnicy zobowiązani są do zjechania na prawą część drogi i ustąpienia miejsca dublującym ich zawodnikom. Zdublowani zawodnicy muszą zawsze zajmować pozycje za tymi, którzy ich zdublowali.
W przypadku naruszenia tej zasady, karą dla łamiącego ją zawodnika lub zawodników jest dyskwalifikacja i natychmiastowe wykluczenie z wyścigu.

33.3. Wyścigi kobiet
Celem zapewnienia równych warunków rywalizacji, kobiety nie biorą udziału w zawodach dla mężczyzn i nie wolno im poruszać się bezpośrednio za mężczyznami. W przypadku gdy zarządza się oddzielny start dla kobiet (1 do 2 minut po starcie mężczyzn), zastosowanie mają szczególne przepisy. W przypadku gdy jedna lub więcej kobiet dogania mężczyzn, mężczyźni ci uważani są za zdublowanych i muszą zajmować pozycje za kobietami, które ich wyprzedziły. Mężczyznom nie wolno zajmować pozycji wewnątrz grupy kobiet, nie wolno im również ani utrudniać, ani ułatwiać jazdy kobietom.
W przypadku naruszenia powyższych zapisów, karą dla łamiącego ją zawodnika lub zawodników jest dyskwalifikacja i natychmiastowe wykluczenie z wyścigu. WIC postuluje, aby – jeśli tylko jest to możliwe – rozgrywać dwa całkowicie oddzielne wyścigi, jeden dla mężczyzn i drugi dla kobiet.


Mam nadzieję, że te fragmenty rozwieją wątpliwości, które się tu pojawiły. Wyróżnienie wybranych fragmentów pochodzi ode mnie - chodzi o to, żeby wskazać najistotniejsze zdania bez wyrywania ich z kontekstu.

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: witomazur » pn sierpnia 30, 2010 11:38

zico pisze: I jeszcze pytanie najważniejsze: czy na pewno wszystkie kobiety startowały kilka minut za mężczyznami
Tego niestety nie można wykluczyć. Teoretycznie taka sytuacja mogła mieć miejsce(patrz sytuacja z półmaratonu w której jeden z zawodników ruszył chyba na trasę z maratonem).Problem polega na tym,że jeśli sędziowie tego nie zauważyli (co jest możliwe) to do momentu wpłynięcia protestu przez ewentualnych pokrzywdzonych czy widzących tą sytuację - w zasadzie nie ma tematu. Regulamin jasno precyzuje tą kwestię - w momencie gdy wyniki są upublicznione jest określony czas na poprawki,korekty,wyjaśnienia,protesty.....etc. Po upływie tego czasu podnoszenie tych kwestii jest przepraszam za sformułowanie - "biciem piany".Tutaj zasady muszą być twardo respektowane, bo w innym wypadku dojdzie do paranoi, że za np.10 miesięcy ktoś przypomni sobie,że na trasie coś było nie tak i zarząda zmiany wyników? W moim odczuciu wyjątkiem od tej regóły moga być tylko sytuacje,które są ewidentnym błędem sędziów czy organizatorów. Nie możemy wymagać aby za błędy zawodników a ustawienie się w sektorze nie przeznaczonym dla siebie jest błędem zawodnika odpowiadali sędziowie,organiztorzy czy związek. Informacja o sektorach była podawana kilka razy w języku polskim i angielskim. Niestety zabrakło ludzi by to zweryfikować(start-metę obsługiwało 2 sędziów)Ja zakładam,że wszyscy(jak się okazuje - prawie) zrozumieli i chcą rywalizować fair.
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: zico » pn sierpnia 30, 2010 11:44

Dokładnie Witek, wszystko tj. piszesz. Nie ma żadnych zastrzeżeń do pracy sędziów, organizatorów. Po prostu czysty przypadek na trasie, który wprawił w osłupienie ludzi znających temat, lecz niestety nie do końca rozstrzygnięty ponieważ nie mamy konkretnych danych jak i opieramy się, że jakaś kobietka WIC pojawiła się wewnątrz dziobu grupy i po pewnym czasie jej już nie widziałem - były jakieś ucieczki itp. itd. i nie miałem się czasu zająć taką "duperelką" w tym całym wyścigu, a co z kolei zrobił się taki temat ;)

Bądź, co bądź wyścig oraz organizacja zacne :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: Ariel » pn sierpnia 30, 2010 12:08

Poczekamy, może będą inne głosy w tej sprawie. Zajście miało na pewno miejsce, nasza grupa w tym momencie była dosyć duża, ktoś może jeszcze się odezwie w dyskusji na ten temat.
To było na wąskim odcinku, tam, gdzie ruch był dwukierunkowy. Najpierw z tyłu dało się słyszeć "lewa wolna", potem "prawa wolna" i na przód grupy wyjechała kobieta. Strój chyba biało - niebiesko - pomarańczowy. Pomyślałem wtedy, że doszła nas czołówka kobiet. Przez pewien czas ta kobieta prowadziła nawet naszą grupę, potem gdzieś znikła.
Ostatnio zmieniony pn sierpnia 30, 2010 12:35 przez Ariel, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: Piotr B » pn sierpnia 30, 2010 12:23

zico pisze:
Piotr B pisze:konfidenci


Piotrze tekst w stylu "konfidenci" jest nie na miejscu i nie życzę sobie takich wstawek, jak się nie ma pojęcia jakie są przepisy.

.
Zico - przepraszam ale zapomniałem dodać : :D na końcu!!!!!

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: Ariel » pn sierpnia 30, 2010 12:36

Co do organizacji startu, to organizatorzy / sędziowie popełnili właśnie ewidentny błąd zmieniając na chwilę przed startem rozmieszczenie sektorów startowych i nie informując o tym skutecznie wszystkich startujących.
Organizacja sektorów startowych była opisana w regulaminie, na niniejszym formum i w książeczce załączonej do zestawu startowego. Nic tam nie ma o osobnym starcie do maratonu i półmaratonu. Jest wręcz napisane, że do wyścigów na obu dystansach "Zawodnicy startują razem" (informator, str. 9, punkt 3).
Ten "jeden z zawodników, który ruszył chyba na trasę z maratonem" to zapewne ja.
W dobrej wierze ustawiłem się do startu w sektorze męskim. Słuchałem uważnie tego co było mówione przez megafon. Słyszałem informacje o oddzielnym starcie kobiet. Nic nie słyszałem o oddzielnym starcie do półmaratonu.
Wprowadzanie zmian w ustawieniu sektorów startowych przed samym startem niesie ze sobą oczywiste ryzyko zakłóceń w przepływie informacji i nie można tego ryzyka przenosić na startujących. Jasne jest, że odpowiada za to organizator (sędziowie). Karać za to dyskwalifikacją zawodnika to jakieś nieporozumienie. W związku z tym wyniki powinny być poprawione.
Miłość wzrasta poprzez miłość

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: witomazur » pn sierpnia 30, 2010 12:50

Ariel pisze:
Poczekamy, może będą inne głosy w tej sprawie. Zajście miało na pewno miejsce, nasza grupa w tym momencie była dosyć duża, ktoś może jeszcze się odezwie w dyskusji na ten temat.
To było na wąskim odcinku, tam, gdzie ruch był dwukierunkowy. Najpierw z tyłu dało się słyszeć "lewa wolna", potem "prawa wolna" i na przód grupy wyjechała kobieta. Strój chyba biało - niebiesko - pomarańczowy. Pomyślałem wtedy, że doszła nas czołówka kobiet. Przez pewien czas ta kobieta prowadziła nawet naszą grupę, potem gdzieś znikła.

Co do organizacji startu, to organizatorzy / sędziowie popełnili właśnie ewidentny błąd zmieniając na chwilę przed startem rozmieszczenie sektorów startowych i nie informując o tym skutecznie wszystkich startujących.
Organizacja sektorów startowych była opisana w regulaminie, na niniejszym formum i w książeczce załączonej do zestawu startowego. Nic tam nie ma o osobnym starcie do maratonu i półmaratonu. Jest wręcz napisane, że do wyścigów na obu dystansach "Zawodnicy startują razem" (informator, str. 9, punkt 3).
Ten "jeden z zawodników, który ruszył chyba na trasę z maratonem" to zapewne ja.
W dobrej wierze ustawiłem się do startu w sektorze męskim. Słuchałem uważnie tego co było mówione przez megafon. Słyszałem informacje o oddzielnym starcie kobiet. Nic nie słyszałem o oddzielnym starcie do półmaratonu.
Wprowadzanie zmian w ustawieniu sektorów startowych przed samym startem niesie ze sobą oczywiste ryzyko zakłóceń w przepływie informacji i nie można tego ryzyka przenosić na startujących. Jasne jest, że odpowiada za to organizator (sędziowie). Karać za to dyskwalifikacją zawodnika to jakieś nieporozumienie. W związku z tym wyniki powinny być poprawione.
Tzn.konktetnie które wyniki powinny być poprawione?Z Twojego postu jasno to nie wynika.Wydaje mi się ,że byleś JEDYNYM, który na półmaraton ruszył z maratonem więc chyba jednak nie słuchałeś uważnie. Proszę nie traktuj tego personalnie ale wygląda że takie są fakty. Pełna zgoda co do tego, że zmiana nastąpiła późno ale ostateczna decyzja zapadła na meetingu technicznym WIC 27.08 o 7 wieczorem.Więc nie było mowy o innym poinformowaniu uczestników jak bezpośrednio przed startem - co ogłoszone moimi ustami miało miejsce. Wydawało mi się,że głośno i wyraźnie.....Człowiek jednak całe życie się uczy :(
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: Clapper » pn sierpnia 30, 2010 1:17

kobieta? chyba żeby przeczekała jedną rundę w krzakach.
Cała grupa WIC + kilka naszych dobrych młodych dziewcząt jechała razem.
"kontrolowaliśmy" tę grupę kilka km.
Niemożliwe, by jakaś kobieta Was doszła i potem co? poczekała na koleżanki.
Pamiętajcie, że strój może kupić sobie każdy (ja trenuje w Bont Arena Geisingen czasami ;-))
sam widziałem gościa w stroju X-tech.
Fajne zawody były, pomimo odstraszającej pogody jeszcze na kwadrans przed startem.
W takich warunkach też się jeździ, co udowodnili zawodnicy z WIC, którzy pomimo pogody itp. ścigali się na poważnie.

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: Ariel » pn sierpnia 30, 2010 1:43

witomazur pisze:Tzn.konktetnie które wyniki powinny być poprawione?
Chodzi oczywiście o wyniki półmaratonu.
Od piątku wieczorem było rzeczywiście mało czasu, by o zmianie szeroko informować i mieć pewność, że wszyscy o niej się dowiedzą.
Jeśli organizator wysyła sprzeczne informacje, to powinien za to brać odpowiedzialność, a nie karać dyskwalifikacją tych, których nie poinformował o ostatniej wersji swoich ustaleń.
Podobna sytuacja była kiedyś na maratonie poznańskim, gdzie oragnizatorzy różnie informowali w sprawie dodatkowej pętelki i część zawodników pokonała pętelkę, a część nie; wtedy organizatorzy zachowali się fair i zrobili podwójną klasyfikację dla pierwszych 6 miejsc.
Odkąd ustawiłem się na starcie, słuchałem uważnie i nic na temat oddzielnego sektora dla półmaratonu nie słyszałem.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Mrmysterious
Air Force One
Posty: 128
Rejestracja: pt marca 07, 2008 10:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: Mrmysterious » pn sierpnia 30, 2010 2:03

Mili Wrotkarze nie bijmy niepotrzebnej piany z ktorej nic nie wynika i tym bardziej nie wyniknie!

Rozdmuchiwanie/dywagowanie/doktoryzowanie sie nie jest chyba w ogole na miejscu jak i nie w temacie. :twisted:

Skupmy sie moze lepiej na podziekowaniach dla :

Wojtka Hartunga, dzieki ktoremu mielismy tak wspaniala impreze na poziomie Swiatowym. (Wojtku jestes naprawde WIELKI) :-)))))))

Organizatorom, Wlodarzom Trojmiasta, Zwiazkowi PZSW, sedziom, wolentariuszom, sponsorom i wszystkim , ktorzy bardzo ciezko pracowali ( i to w wiekszosci pro-bono) bysmy mogli uczestniczyc.

Podziekujemy sami kolezankom, kolegom z ktorymi jechalismy, podziekujmy nawet tej Pani na przystanku krzyczacej bysmy szybciej skonczyli :-)

Natomiast wasnie i spory dotyczace poprawnosci regulaminow i wynikajacych nieporozumien w interpretacjach takowych pozostawmy osobom kompetentnym.

Cieszmy sie , ze moglismy sie wspaniale bawic na przepysznej imprezie i zachecajmy innych by za rok bylo Nas jak najwiecej popularyzujac/lobujac gdzie sie tylko da Nasz sport.
zycze wiatru w plecy ... ;-)

www.KKSW-KRAK.pl

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: Andrzej » pn sierpnia 30, 2010 2:12

Amen

pole
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 25, 2009 8:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: pole » pn sierpnia 30, 2010 2:16

W kwestii poprawności wyników: w sąsiednim wątku na zdjęciach p. Brzozowskich widać (zdjęcia 328-332) kolegę-rolkarza finiszującego tuż przed Alanem. Jeśli dobrze kojarzę, tenże kolega jest aktualnie sklasyfikowany na miejscu 273 z czasem, z którym ewidentnie jest coś nie tak (wystarczy spojrzeć na czas po pierwszej pętli). Chociaż sam głosu tu jeszcze nie zabrał, myślę że warto byłoby umieścić jego nazwisko we właściwym miejscu w klasyfikacji (chyba że istnieje jakiś istotny powód, dla którego znajduje się ona tak nisko w wynikach). Sądzę też, że nie zabraknie osób skłonnych potwierdzić jego wynik - dobór koloru koszulki z pewnością zagwarantował mu wysoką zapamiętywalność :). Sam zaliczam się do osób, które przez bardzo długi czas (do ok. 30 km) miały kontakt wzrokowy z plecami wymienionego kolegi.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: 2010.08.28 Maraton Sierpniowy Gdańsk - ruszyły zapisy

Post autor: WOJTEK45 » pn sierpnia 30, 2010 2:38

pole pisze:Przede wszystkim wielkie dzięki dla organizatorów za stworzenie warunków dla ścigania się w warunkach miejskich i w tak elitarnym gronie. Na pogodę wpływu organizatorzy nie mieli, więc nie ma o czym mówić. Porządek w strefie startu/mety był rzeczywiście wzorowy. Jedyny minus z mojej (amatora) perspektywy stanowiły odcinki, na których drugim pasem jezdni znajdowały się poruszające się w przeciwnym kierunku samochody - szczególnie na pierwszym okrążeniu (tj. na całkowicie mokrej nawierzchni) nie czułem się bezpiecznie. Zdaje się jednak, że w przyszłym roku trasa ma ulec poważnym zmianom, więc problem powinien ulec rozwiązaniu.
.
Śpieszę z wyjaśnieniem
Decyzją Policji na 30 minut przed startem zdjęto seperatory z odcinków tras jednojezdniowych ponieważ olbrzymia ilość wody po opadach pozostająca na drodze , z chwilą wjechania w tę wodę samochodu, tworzyła "falę " która przewracała seperatory ( tzw. plastikowe jersey-e) przerzucając je na drugą stronę i stwarzając ryzyko dla pojazdów jak i zawodników.
To był błąd gdyż seperatory powinny być "dociążone".
Problemu już nie będzie gdyż od przyszłego roku będziemy jechać tą najdłuższą prostą ( Marynarki Polskiej) tam i z powrotem z każdorazowym przejazdem przez tor uliczny woków PGE Areny. Pętla o dł ok. 8 km.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”