Torowe MP 2008 + wyniki

Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski oraz Puchar Polski - historia, wyniki, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Torowe MP 2008 + wyniki

Post autor: Mimbla » pn czerwca 09, 2008 10:11

Może jakaś mała relacja z torowych MP? Wyniki?
Twister Trójmiasto
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Kobieta biega taniej?

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Torowe MP 2008

Post autor: Marek » pn czerwca 09, 2008 10:46

Jeden duet nie startował to niema czym sie chwalic :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008

Post autor: bayya » pn czerwca 09, 2008 11:36

Marek pisze:Jeden duet nie startował to niema czym sie chwalic :twisted: :twisted: :twisted:
Czyżby nie było Marka i Janka?? :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

kiewicz
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: wt października 25, 2005 6:39
Jeżdżę od: 02 sty 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: Torowe MP 2008

Post autor: kiewicz » pn czerwca 09, 2008 11:48

Jasiu był.

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008

Post autor: bayya » pn czerwca 09, 2008 11:51

Pyter pisze:Jasiu był.
Hmmm... to o którym duecie pisał Marek :?: :scratch: :twisted:
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008

Post autor: zico » pn czerwca 09, 2008 12:58

Dobra, skończcie te pierdoły, Monika pyta, więc trzeba się wypowiedzieć konkretami.
Mimbla pisze:Może jakaś mała relacja z torowych MP? Wyniki?
Wg mnie mega - co prawda prowadzący Bartek Pisarek ma inne zdanie, chciałby lepiej, ale i tak było rewelacyjnie.

- frekwencja całkiem spora
- poza małym (moim zdaniem nieistotnym) poślizgiem wszystko sprawnie i konkretnie
- błędów w wynikach praktycznie zero, może jakiś mały drobny szczegół, ale szybko wyjaśniony
- pogoda - wiadomo, że nie zależna od orgów - ważne, że pogodnie, ale nawet za gorąco i nie było za bardzo cienia

- wyniki - różnie, ogólnie średnio jeśli chodzi o taką rangę - czasami wysokie wyniki, czasami słabe patrząc na MP, ale na to wynika masa innych rzeczy.
Z pewnością będą w postaci pliku .xls - pojawią się w tym wątku jak i oczywiście na stronach http://www.pzsw.waw.pl w aktualnościach

Było wiele ciekawych akcji, wręcz zapierających dech w piersiach - np. sobota jak Jachu dosłownie włączył drugi silnik i gonił oraz przegonił prawie pewniaka na 1 miejsce (Górala) :) Ale to trzeba było zobaczyć na własne oczy.

Podobnie było z Mazurkiem z Vikinga Elbląg, gdzie w wyścigu na punkty przewrócił się, dogonił czub i zaczął zdobywać punkty. Tutaj wyjaśnię, że punkty zdobywa się co któreś okrążenie toru - takie punktowane przyspieszenia. Wygrywa ten zawodnik, który ukończy bieg i zdobędzie największą ilość punktów.

Z kolei na wyścigu na 300 metrów zadecydowały o 1 miejscu setne sekundy, czy nawet to były tysięczne w seniorach!
Patrząc na ślizgi tor i czasy rzędu 26 sekund z groszami na 300 metrów solo - było szybko.

To samo na dłuższych dystansach gdzie np. Jachu goniąc kręcił po 32 sek. na okrążeniu, które ma grubo po wewnętrznej ponad 340 metrów!

Warto było się tam pojawić. Z pewnością wiele ocen będzie innymi oczami, bo było tam naprawdę sporo ludzi :)

A wyniki niebawem :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008

Post autor: michał1990 » pn czerwca 09, 2008 4:12

bylem (co prawda krótko) ale warto było:)
frekwencja rzeczywiscie spora. Sporo upadkow bylo wsrod kadetow na dystansie 5km. Interesujace zawody. szkoda tylko ze nie bylo o nich informacji w prasie chociazby dzielnicowej
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008

Post autor: Toudi » pn czerwca 09, 2008 4:44

To naprawdę niepojęte, że sport, który fitnesowo uprawiają miliony jest tak pomijany, jeśli chodzi o wyczyn.
Wiecie, że strzelanie do rzutków jest dyscypliną olimpijską? Ja to widziałem tylko na filmach, jako czynność, której oddawali się bohaterowie pomiędzy uczestnictwem w przyjęciach na jachtach motorowych a grą w ruletkę.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008

Post autor: WFH » pn czerwca 09, 2008 5:38

Moim zdaniem:
- organizacyjnie - 2 przedłużające się przerwy trochę zepsuły ogólny obraz, gdyby nie to byłoby całkiem sprawnie. wypada mieć nadzieję, że z czasem sędziowie nabiorą trochę wprawy.
- poziom - zróżnicowany, ale generalnie moim zdaniem powolutku, powolutku idziemy do przodu.
- frekwencja - całkiem niezła( ok 200 osób), ale mam nadzieję, że w ciągu kilku lat zwiększy się przynajmniej dwukrotnie :twisted:
- wyniki - w seniorach właściwie wszystko dla Ambry, w młodszych kategoriach najlepsze wyniki zawodnicy z Orlicy Duszniki Zdrój, Vikinga Elbląg, Zrywu Słomczyn i Roztocza Tomaszów Lubelski. Nieźle także LUKS Art Print Olsztyn i KS Orzeł Elbląg. Wyniki już są, więc jak tylko Zico będzie miał chwilę to umieści je na stronie.
- kluby - wystartowali reprezentanci 15 klubów, tu także liczymy na znaczną poprawę w kolejnych latach
- weterani - bardzo dobrze, że wreszcie znów wystartowali, także ta kategoria mam nadzieję, będzie promowana w kolejnych mistrzostwach

Podsumowując - z pewnością było trochę niedociągnięć, ale wypada mieć nadzieję, że z roku na rok będzie coraz lepiej pod każdym względem. Czekam na wszystkie choćby najbardziej krytyczne komentarze. :twisted:

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torowe MP 2008

Post autor: Janusz » pn czerwca 09, 2008 5:56

Ja byłem w obydwa dni po 0,5h :D więc za wiele zawodów nie widziałem, ale w porównaniu do finałów UKSów z zeszłego roku na oko kibica znacznie sprawniejsza organizacja. Na obiektach sportowych się nie znam, ale chyba wielu dało w kośc słońce :pale: , więc może następnym razem udałoby się zaaranżowac jakieś większe zadaszenie. No i system nagłośnienia pozostawia nieco do życzenia, o co nie mam pretensji, bo to chyba piłeczka po stronie włodarzy Stegien.

Na żywo spotkałem wreszcie Zica, Drzastwę i Martę, którzy byle przeszkód się nie boją. :salut:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008

Post autor: zico » pn czerwca 09, 2008 6:18

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008

Post autor: WFH » pn czerwca 09, 2008 6:30

W długich biegach w kilku przypadkach( biegi na punkty), zawodnicy wjeżdżający na metę w grupie( oprócz tych co zdobywali punkty) są sklasyfikowani na tym samym miejscu. Widziałem kilka pomyłek na dalszych miejscach, tzn są na liście zawodnicy, którzy nie stanęli na starcie. Ale generalnie w 99% wszystko się zgadza.

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008 + wyniki

Post autor: Mimbla » wt czerwca 10, 2008 8:58

Dziękuję za informacje :) Duży plus dla organizatorów za szybkie opublikowanie wyników.
:D
Niektóre wyniki robią wrażenie... :) :shock:
Twister Trójmiasto
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Kobieta biega taniej?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008 + wyniki

Post autor: Toudi » wt czerwca 10, 2008 9:37

Szacuneczek dla 2 kolegów z poznańskiego podwórka, Piotra Drzastwy i Pawła Ciężkiego.

Nie wiem, jak odbywają się trening w innych klubach ale SSW Malta to typowe pospolite ruszenie. Oni nie mają etatowego trenera, tylko od czasu do czasu ktoś im podpowie co nieco.
A jednak zajęli czołowe miejsca.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Torowe MP 2008 + wyniki

Post autor: Ariel » wt czerwca 10, 2008 12:45

Hm, w zakładce "junior C-D 300-500m" pojawia się 1000m, w zakładce "I dzień biegi długie" juniorzy na 15000m na eliminacje mają lepsze czasy niż seniorzy... Czy to jest OK?
Miłość wzrasta poprzez miłość

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski oraz Puchar Polski - historia, wyniki, galerie.”