Jakie rolki kupić i gdzie?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

BlackFrenzy
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 06, 2013 7:08

Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: BlackFrenzy » pn maja 06, 2013 9:34

Witam!

Mieszkam w okolicy Torunia i postanowiłam sobie kupić rolki. Zamierzam jeździć rekreacyjnie, ale zupełnie nie wiem jaki sprzęt wybrać i gdzie go zakupić.
Pomożecie?

Z góry dziękuję i w razie potrzeby dostarczę więcej informacji :)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: Doody » wt maja 07, 2013 7:53

Jak często będziesz jeździć, ile km, ile ważysz, jakie są twoje umiejętności na rolkach/łyżwach?
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

BlackFrenzy
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 06, 2013 7:08

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: BlackFrenzy » wt maja 07, 2013 7:13

Doody pisze:Jak często będziesz jeździć, ile km, ile ważysz, jakie są twoje umiejętności na rolkach/łyżwach?
W wakacje będę jeździła prawie codziennie, a w roku szkolnym w weekendy :)
Najpierw muszę się nauczyć, żeby pokonywać jakieś kilometry. Ale jak załapię to tak od 1 do 3?
Ważę ok. 50 kg. Umiem jeździć na łyżwach, tzn nie jakoś świetnie ale podstawy znam i radze sobie. Na rolkach jechałam tylko raz za rękę z koleżanką i poszło mi nawet nieźle jak na 1 raz:)
:D

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: Doody » wt maja 07, 2013 10:06

3km to chyba na rozgrzewkę ;)

Co do rolek: Rollerblade Spark 84, Crossfire, Activa, Igniter 90 ewentualnie Powerslide Phuzion 4.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
scooby666
Czterokółkowiec
Posty: 67
Rejestracja: wt kwietnia 03, 2012 10:53
Moje rolki: Rollerblade Open Shell
Jeżdżę od: 15 mar 1999
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: scooby666 » wt maja 07, 2013 10:18

Haha, to fakt. 3km to się robi w kilka minut!

BlackFrenzy
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 06, 2013 7:08

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: BlackFrenzy » czw maja 09, 2013 6:42

Doody pisze:3km to chyba na rozgrzewkę ;)

Co do rolek: Rollerblade Spark 84, Crossfire, Activa, Igniter 90 ewentualnie Powerslide Phuzion 4.

Dzięki, ale w jakim sklepie w Toruniu najlepiej kupić rolki tych firm?

Z tego co sprawdziłam w internecie ter rolki są dość drogie. To ma być moja pierwsza para, więc jeśli ewentualnie z jakiś powodów zaprzestanę jeździć szkoda takich pieniędzy.

Czy znalazłyby się jakieś dobre rolki max do 300 zł?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: Toudi » czw maja 09, 2013 8:31

Te same marki i modele, tylko używane.
Pozdrawiam
Piotr

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: GiS » pt maja 10, 2013 12:08

jeżeli jedynym czynnikiem ograniczjącym kasę jaką chcesz przeznaczyć jest to, że szkoda by było to pamiętaj, że lekko używane rolki z powyżej podanych modeli zawsze możesz odsprzedać za min. 50% wartości. To sprzęt markowy i polecany, więc nie będzie z tym jakiegoś szczególnego problemu w ogólnym rozrachunku.
No chyba, że masz baaaardzo nietypowy (mały) rozmiar stopy;p

BlackFrenzy
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 06, 2013 7:08

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: BlackFrenzy » sob maja 11, 2013 9:41

GiS pisze:jeżeli jedynym czynnikiem ograniczjącym kasę jaką chcesz przeznaczyć jest to, że szkoda by było to pamiętaj, że lekko używane rolki z powyżej podanych modeli zawsze możesz odsprzedać za min. 50% wartości. To sprzęt markowy i polecany, więc nie będzie z tym jakiegoś szczególnego problemu w ogólnym rozrachunku.
No chyba, że masz baaaardzo nietypowy (mały) rozmiar stopy;p
Stopę mam przeciętną.. Ale nie mam tyle, żeby wyłożyć na rolki(rodzice się nie zgadzają na tak duży wydatek). Dodatkowo wolałabym nie kupować ich przez internet :)

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: GiS » ndz maja 12, 2013 12:14

Niestety ciężko będzie pomóc w tak ograniczonym budżecie. Tania rolka niestety nie równa się dobra i tu jest pies pogrzebany.
Jeśli masz gdzie przymierzać marketowe rolki to kieruj się takimi czynnikami jak:
-najważniejsze, żeby but leżał dobrze na nodze. Nie może być za duży. Załóż rolki w sklepie(obie) i pojeździj w nich z 15 min i szukaj takich, które najlepiej pasują z uwzględnieniem tego co zaraz napiszę.
-najważniejsze! (:p), żeby czerpać przyjemność z jazdy but musi być sztywny i po zapięciu dobrze trzymać kostkę. Jak staniesz w rolce to noga nie ma prawa się krzywić do środka. Powinnaś stać jak bosą nogą na podłodze, czyli równo.
-Nie patrz na takie pierdoły jak łożyska, czy inne wyszczególniane wielkim drukiem super technologie. Pic na wodę, fotomontaż.
Za to do nauki raczej kółeczka 80mm, max 84mm.

Pierwsze to prawda uniwersalna, drugie to standard w dobrych markowych rolkach. Więcej CI nie pomogę, ale może trafisz coś co na początek wystarczy.
Ja niestety się na dość długo zraziłem do jazdy przez rolki za 300pln i dopiero zakup RB Twister wciągnął mnie w ten sport.
Pozdro!
GiS

Awatar użytkownika
gatomalo
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: śr stycznia 09, 2013 12:04
Moje rolki: pierwsze - za 50 zł
Jeżdżę od: 10 cze 2011
Lokalizacja: Płock

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: gatomalo » ndz maja 12, 2013 2:32

Cześć BlackFrenzy.
Napisałaś, że trochę jeździłaś na łyżwach a nawet przedstawiłaś już wstępny harmonogram jazdy na przyszłych rolkach.
Jest to więc prawdopodobnie zajęcie właśnie dla Ciebie. Nawet jeśli tylko rekreacyjnie i z możliwymi przerwami jak to w życiu..., to spodoba Ci się i kupionych rolek na pewno nie porzucisz. No chyba by kupić jeszcze lepsze.

Co zrobić?
Nie kupuj teraz. Niestety. Poczekaj miesiąc, dwa - pod koniec czerwca powinny zacząć się wyprzedaże. I tu jest Twoja szansa.
Rolki rekreacyjne możesz kupić przez internet, zwłaszcza od sklepu. Zmierz stopę, dodaj pół cm.
Dla nowych rekreacyjnych - internetowa pomyłka niemal nie istnieje.

Kup tylko nowe i tylko uznanej marki - najlepiej Rolerblade Spark 84 mm, lub coś podobnego albo wyżej. Być może uda Ci się kupić już za ~400 zł., choć mnie udało się nawet za 260 zł w lutym, jednak wtedy Delta Sport już zamykała swoją działalność.
Absolutnie nie wchodź w mało popularne firmy, bo Tobie są potrzebne rolki docelowe, Ty już wiesz, że będziesz jeździła i jak. Masz także łyżwiarskie podstawy.

Jeśli mimo wszystko nie chcesz kupować przez internet, to przynajmniej poszukaj w internecie sklepów sieciowych (Go Sport, Intersport...), możesz tam zamówić a przymierzyć/odebrać w tradycyjny sposób w ich lokalu i dopiero zapłacisz.
(...dla higieny wypada podać też profesjonalny sklep zico - no ale o nim wszyscy tu wiemy)
GiS pisze:Jeśli masz gdzie przymierzać marketowe rolki...
GiS! Ona już jest rolkarką! Chyba nie masz złudzeń.
Ale podoba mi się Twoje kompromisowe podejście do zakupów :wink: A ja też się nie zmieniłem!


Podsumowując: poczekaj, jednocześnie uzbieraj trochę więcej, rozglądaj się, tylko nowe (używki to zawsze ryzyko), raczej tylko Spark, Activa.

BlackFrenzy
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 06, 2013 7:08

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: BlackFrenzy » wt maja 14, 2013 5:30

gatomalo pisze:Cześć BlackFrenzy.
Napisałaś, że trochę jeździłaś na łyżwach a nawet przedstawiłaś już wstępny harmonogram jazdy na przyszłych rolkach.
Jest to więc prawdopodobnie zajęcie właśnie dla Ciebie. Nawet jeśli tylko rekreacyjnie i z możliwymi przerwami jak to w życiu..., to spodoba Ci się i kupionych rolek na pewno nie porzucisz. No chyba by kupić jeszcze lepsze.

Co zrobić?
Nie kupuj teraz. Niestety. Poczekaj miesiąc, dwa - pod koniec czerwca powinny zacząć się wyprzedaże. I tu jest Twoja szansa.
Rolki rekreacyjne możesz kupić przez internet, zwłaszcza od sklepu. Zmierz stopę, dodaj pół cm.
Dla nowych rekreacyjnych - internetowa pomyłka niemal nie istnieje.

Kup tylko nowe i tylko uznanej marki - najlepiej Rolerblade Spark 84 mm, lub coś podobnego albo wyżej. Być może uda Ci się kupić już za ~400 zł., choć mnie udało się nawet za 260 zł w lutym, jednak wtedy Delta Sport już zamykała swoją działalność.
Absolutnie nie wchodź w mało popularne firmy, bo Tobie są potrzebne rolki docelowe, Ty już wiesz, że będziesz jeździła i jak. Masz także łyżwiarskie podstawy.

Jeśli mimo wszystko nie chcesz kupować przez internet, to przynajmniej poszukaj w internecie sklepów sieciowych (Go Sport, Intersport...), możesz tam zamówić a przymierzyć/odebrać w tradycyjny sposób w ich lokalu i dopiero zapłacisz.
(...dla higieny wypada podać też profesjonalny sklep zico - no ale o nim wszyscy tu wiemy)
GiS pisze:Jeśli masz gdzie przymierzać marketowe rolki...
GiS! Ona już jest rolkarką! Chyba nie masz złudzeń.
Ale podoba mi się Twoje kompromisowe podejście do zakupów :wink: A ja też się nie zmieniłem!


Podsumowując: poczekaj, jednocześnie uzbieraj trochę więcej, rozglądaj się, tylko nowe (używki to zawsze ryzyko), raczej tylko Spark, Activa.
Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. NIGDY nie miałam zamiaru kupować sprzętu w markecie. Zamierzam poszperać trochę po sklepach sportowych.

Znalazłam takie rolki i miałabym możliwość przymierzenia ich(są też w przystępnej cenie):
Bladerunner Formula 82 albo 82W
Bladerunner Pro 80 albo 82W

Czy ktoś z Was zetknął się z takimi rolkami i co o nich sądzicie?
Osobiście nie zależy mi na ich wyglądzie, ale na wygodzie i porządności. Niestety nie jestem człowiekiem cierpliwym i CHCĘ JEŹDZIĆ JUŻ! Mam możliwość uzbierania na urodziny max 350/400 zł(jakoś się chyba uda) i w takim przedziale muszę znaleźć najlepsze jakie będą(na tą cenę).

BlackFrenzy
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 06, 2013 7:08

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: BlackFrenzy » wt maja 14, 2013 5:35

Mam takie jeszcze jedno pytanie :)

Jest na tym forum może ktoś z Rozgart/Przysieka/ Torunia, jakoś tak w moim wieku, kto chciałby umówić się na jazdę.(oczywiście gdy wreszcie kupię rolki) Przy okazji załapałabym podstaw(jednak łyżwy to nie to samo)pod okiem kogoś kto się na tym zna :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: zico » wt maja 14, 2013 5:42

Powiem krótko - dno i 2 metry mułu, powyższa marka w rolkach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

BlackFrenzy
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 06, 2013 7:08

Re: Jakie rolki kupić i gdzie?

Post autor: BlackFrenzy » wt maja 14, 2013 5:45

zico pisze:Powiem krótko - dno i 2 metry mułu, powyższa marka w rolkach.
A niby jest tak polecana -.-

No cóż, a Rollerblade Spark 80 Alu W albo Spark Comp W?

Tylko drogie niestety...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”