Problemy w trakcie nauki jazdy

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

h3ymdall
Czterokółkowiec
Posty: 60
Rejestracja: pt kwietnia 05, 2013 7:48
Moje rolki: RB: Twister, Fusion, Kitalpha
Jeżdżę od: 01 lip 2012

Re: Problemy w trakcie nauki jazdy

Post autor: h3ymdall » sob kwietnia 13, 2013 11:09

Dobrze, coś zaczyna wychodzić. Na razie na niewielkich prędkościach. Prawa noga prowadząca wychodzi pierwsza do hamowania powerslide. Robię nią ćwierć okręgu, by wytracić nieco energię kinetyczną i ustawiam prostopadle do kierunku jazdy. Lewa wychodzi na obrót o 180 stopni gdy praktycznie prawa szoruje już po ziemi To chyba ta "metoda przez krótsze ramię" Skręt ciała wspomagam biodrami.
Obserwacje:
1) noga lewa prawie nie bierze udziału w ruchu..mam wrażenie, że jest lekko oderwana od podłoża i zaledwie się na niej wspieram - czyżby wstęp do parallel slide ? Jeżeli tak, to znów zacytuję Króla Juliana: Chwała mi! :mrgreen:
2) Wciąż jeszcze mnie lekko obraca..czasem przy większych prędkościach o 180 stopni - nie trzyma trajektorii ruchu naprzód.. niezbyt nisko schodzę ? Czy to wina początkowego ćwierćobrotu prawą nogą ?
3) nie umiem zarejestrować ruchu lewą nogą..o ile prawa chodzi w miarę (jak na filmach) to lewa..sam nie wiem - być może ona też napędza ruch obrotowy ?
4) "docisk" piętą nogi prowadzącej - wtedy nie obraca mnie tak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”