Ochraniacze... tylko dla kobiet?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Manek
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 22, 2010 12:14
Moje rolki: Fila NRK Black
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ochraniacze... tylko dla kobiet?

Post autor: Manek » sob maja 22, 2010 12:28

Witam.
Mam na imię Marcin. Jestem baaaardzo początkującym rolkarzem. Do tej pory śledziłem tylko forum znajdując odpowiedzi na wszystkie dręczące mnie pytania i rozwiewając w mgnieniu oka wszelkie wątpliwości ale przyszedł czas na pytanie....
Znalazłem w jednym z hipermarketów markowe ochraniacze rollerblade activa pro w dobrej cenie. Już miałem kupić ale na stronie firmy jest informacje, że są "zaprojektowane specjalnie dla kobiet". Czy różnice w anatomii płci wykluczają użytkowanie ich przez facetów? Czy to chwyt marketingowy?
Pozdrawiam wszystkich :)
pozdrawiam,
m.

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Ochraniacze... tylko dla kobiet?

Post autor: Praga » sob maja 22, 2010 8:49

Spory odsetek ochraniaczy dla pań jest w jasnych kolorach, które spory odsetek panów uważa za "babskie" :)
Kolosalnych różnic pomiędzy swoimi (czarnymi) ochraniaczami, a ochraniaczami żony (popielatymi) nie zauważyłem poza wielkością.

Awatar użytkownika
Manek
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 22, 2010 12:14
Moje rolki: Fila NRK Black
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ochraniacze... tylko dla kobiet?

Post autor: Manek » ndz maja 23, 2010 11:24

Dzięki za odpowiedź. Oglądałem w sportowym obie wersje i faktycznie wyglądają podobnie. Trafiłem także na ochraniacze firmy K2. Te na nadgarstki mają dodatkowe wzmocnienie na wierzchu dłoni. Czy to istotny element? W porównaniu z rollerbladem są moim zdaniem mniej wygodne, właśnie przez to wzmocnienie.
pozdrawiam,
m.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ochraniacze... tylko dla kobiet?

Post autor: Toudi » ndz maja 23, 2010 12:28

Moim zdaniem, ochraniacze na nadgarstki są najważniejsze ze wszystkich, bo ryzyko urazu jest spore a sam uraz może być brzemienny w skutkach.

Dlatego warto kupić ,takie, które dają poczucie bezpieczeństwa. Idealnie gdyby to łączyło się z wygodą.

Warto też pamiętać, że ochraniacze na nadgarstki spełnią swoje zadanie, jeśli są dość ściśle zapięte.

No i warto upadki potrenować albo przynajmniej pomyśleć o tym, jak się wywracać, żeby nie zrobić sobie krzywdy i dodam, że z moich bolesnych doświadczeń wynika, że nadgarstki nie lubią przyjmować impetu podparcia całej masy ciała na jedną rękę.

I odnosi się to szczególnie do tych, którzy pamiętają, że kiedyś ważyli mniej :D
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Ochraniacze... tylko dla kobiet?

Post autor: jar-as » ndz maja 23, 2010 1:57

Manek pisze:Dzięki za odpowiedź. Oglądałem w sportowym obie wersje i faktycznie wyglądają podobnie. Trafiłem także na ochraniacze firmy K2. Te na nadgarstki mają dodatkowe wzmocnienie na wierzchu dłoni. Czy to istotny element? W porównaniu z rollerbladem są moim zdaniem mniej wygodne, właśnie przez to wzmocnienie.
Wzmocnienie na wierzchu to znakomite usztywnienie nadgarstka i dodatkowe wzmocnienie i nie wyobrazam sobie "wyjscia na rolki" w innych ochraniaczach na nadgarstkach ,szczegolnie przy wadze ...słusznej :wink: .

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ochraniacze... tylko dla kobiet?

Post autor: zico » ndz maja 23, 2010 2:15

Ochraniacze Rollerblade ProN też mają wzmocnienie na wierzchu. Tych ochraniaczy używam non-stop w boju - nauka upadków - są niezawodne i bardzo wygodne. Polecam.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”