Pierwsze rolki, 30 lat - pomoc. [ROZWIĄZANY]

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

mgregor
Posty: 11
Rejestracja: śr września 02, 2009 9:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: mgregor » ndz września 06, 2009 4:54

Dobra

Upatrzylem takie:
http://www.youngsport.pl/rollerblade-cr ... -1129.html

Bedzie git? Cena bardzo niewiele przekracza zalozony budzet wiec jest bardzo dobrze. Akurat za nadwyzke kupie ochraniacze+kask.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: Pedro » pn września 07, 2009 7:32

jar-as pisze:...spotkalem i poznalem Pedro na Maratonie Sierpniowym to nie jest ulomek ale za kilka miesiecy bedzie .Ja osobiscie schudlem w 3 miesiace ok 10 kg ....
ja 12kg w 4 miechy (i mam nadzieję, że to nie koniec) - wyobraź sobie jaki "hipototam" byłem na wiosnę :lol:
dodatkowy zajefajny plus - nie muszę kupować nowych ciuchów - wyciągam z szafy te, w które już się nie mieściłem :D

mgregor
Posty: 11
Rejestracja: śr września 02, 2009 9:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: mgregor » pn września 07, 2009 8:03

Hej, hej, hej...Mi sie to bardzo podoba! Powiedzcie tylko czy te ktore upatrzylem beda ok bo jutro chcialbym pojechac i kupic...

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: jar-as » pn września 07, 2009 11:53

Za ta cene wszystkie beda ok tym bardziej z RB ,kolka twarde (wedle numeracji bo zycie zapewne ta twardosc zweryfikuje ) RB nie slynie z wysmienitych kolek w standartowych modelach wiec nie masz sie czym przejmowac ,tylko nastawic ze w miare szybko "zejda" a jak wytrzymaja dluzej niz zakladasz to tylko plus dla Ciebie .

MamuciManiak
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 6:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Jarocin / Kraków

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: MamuciManiak » pn września 07, 2009 2:18

ewentualnie u Zico są za chyba 30 zl wiecej rolki wynikajace z polaczenia Sparków i XT. Inwestycja w marke, w tym wypadku przeklada się na jakość. narzekać nie powinieneś.

mgregor
Posty: 11
Rejestracja: śr września 02, 2009 9:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: mgregor » pn września 07, 2009 5:03


Awatar użytkownika
Uszaty
Posty: 27
Rejestracja: pt sierpnia 01, 2008 10:45
Moje rolki: RB Fusion X7
Jeżdżę od: 20 cze 1995

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: Uszaty » pn września 07, 2009 5:22

Weź te zaprezentowane przez siebie XT z kółkami 90mm/84A i idź w końcu pojeździć, bo sezon ci się zaraz skończy, a ty będziesz wciąż debatował. ;) Za taką cenę nic lepszego (a przy tym nowego) nie znajdziesz.

mgregor
Posty: 11
Rejestracja: śr września 02, 2009 9:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: mgregor » pn września 07, 2009 5:36

No spokojnie :-) Wiem ze lada chwila sezon sie skonczy :-)
Na jutro jestem umowiony z gosciem, ma przywiezc do mnie do pracy kilka rozmiarow i mam przymierzyc :-) Zobaczymy ktore beda ok :-)

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: Casc » pn września 07, 2009 6:21

MamuciManiak pisze:fusion mam i polecam, ale...
kółka scierają sie dość szybko. nie mam co prawda wielkiego porównania, ale wydaje mi sie ze za szybko straciły pierwotna formę.
a po drugie nie wiem czy intersport ma cały czas te rolki?! ja kupowałem w krakowie ostatnią parę w rozmiarze. a i innych nie było dużo.
Ja mam porównanie to mogę napisać - to prawda, firmowe kola dołączane do Fusion X5 są chyba jedyną słaba strona tych rolek, wręcz marketingowym nieporozumieniem. Kółka do jazdy miejskiej, ostrej, w zasadzie po każdej nawierzchni muszą być mocne i wytrzymałe. Nie maja zapewniać amortyzacji, bo do tego jest wkładka pod pietą plus umiejętności (mowa o skokach). Ja na tych kołach pojeździłem pół roku, ale z prawie dwumiesięczną przerwą, łącznie chyba z 80 godzin (40-50 wyjść). Co z nich zostało? Zapytajcie Zico, on widział te kółka... Fizycznie co prawda to się da pojechać, tylko jeszcze powinno to dawać odrobinę przyjemności.

Sam model rolki - polecam, natomiast koła trzeba po pewnym czasie wymienić na jakieś Hypery.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: Agent_L » pn września 07, 2009 8:49

A ochraniacze przewidziałeś w budżecie? Wierz mi, NIE chcesz zaczynać bez ochraniaczy.
Do jazdy jest dużo miejsc, placyk w Parku Szczęśliwickim - slalomowcy oraz dzieciaki, Stegny (2zł/wejście) - zazwyczaj świecą pustkami, Pole Moko - jak chcesz poderwać jakieś laski na "nie umiem jeździć" : )
Tu jest link do mapki tras - to raczej trasy do przejechania a nie do nauki, ale większość zielonych miejsc będzie ok.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

mgregor
Posty: 11
Rejestracja: śr września 02, 2009 9:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielony...kompletnie...Prosi o pomoc :-)

Post autor: mgregor » pn września 07, 2009 9:54

Tak. Na ochraniacze + kask jest oddzielny budzet :-) Wiem ze nauka bez ochraniaczy to prawie samobojstwo. Tym bardziej w przypadku mojej masy...A jak wiadomo masa*przyspieszenie...

EDYCJA:
No i mam :-) rozmiar 45 bo 44 byly za ciasne (mam szeroka stope). Wygodne, nic nie uwiera. Od weekendu zaczynam sie uczyc jezdzic. Narazie na sucho w domu. Stac juz umiem :D Nawet kawalek do przodu pojechalem w pracy :D Myslalem ze bedzie gorzej ze stanieciem, balem sie jak cholera. Ale po chwili zlapalem rownowage i bylo juz latwo. Lekkie ugiecie nog, tulow do przodu i stoje :-)

Zablokowany

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”