Bardzo zniszczone kółka.

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

pysiaczek78
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 15, 2007 11:22
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Bardzo zniszczone kółka.

Post autor: pysiaczek78 » pt czerwca 15, 2007 12:25

Witam,
do niedawna bardzo rzadko jeździłam na rolkach, ale ostatnio mi się to spodobało i zaczęłam jeździć prawie codziennie. Mimo, że intensywnie jeżdżę od niedawna to rolki mają już swoje lata i mają już bardzo zniszczone kółka. Najbardziej tylne ( 3i4). Nigdy też nie czyściłam łożysk.Nie wiem, czy zacząć od sposobów które znalazłam na tej stronie (zamiana kółek i czyszczenie łożysk w nafcie), czy też to już nic nie da i powinnam kupić nowe kółka i łożyska. Obawiam się, że to konieczne bo tylne kółka już mi się prawie nie kręcą , więc nie wiem czy czyszczenie coś da. Zresztą kauczuk starzeje się nawet jak nie jest używany, więc kółka też chyba musze mieć nowe. Poza tym nie wiem, czy mnie to czyszczenie łożysk nie przerośnie, bo zupełnie nie mam takich talentów, więc pewnie coś popsuję. No i moje kółka były 72mm/78A. Może powinnam kupić twardsze, skoro teraz traktuję to jak sport, nie jak zabawę i jeżdżę codziennie. Doradźcie proszę.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt czerwca 15, 2007 12:57

chętni pomocy fachowcy rolkują po Poznaniu - umów sie gdzieś z nimi na forum i napewno rzucą okiem i doradzą.

Ochotnicy proszę nie pchać!

Powodzenia!

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt czerwca 15, 2007 1:04

jutro tj sobota. 16.06.2007 od około godziny 7:00 do 9:00 rolujemy na Malcie. Zaczynamy na parkingu przy Maltance. Zapraszam
Obejrzymy, podyskutujemy, doradzimy.
Jeśli juz bedziemy jeździć i nie bedzie nas przy samochodach to weź ze sobą telefon i włoż kartke z nr tel. za wycieraczkę na tylnej szybie czerwonego forda z napisem MK Cafe

pysiaczek78
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 15, 2007 11:22
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pysiaczek78 » pt czerwca 15, 2007 5:05

Jejku, dziekuję, nie sadziłam że tak szybko ktoś mi zaoferuje pomoc. Teraz mi głupio, bo nie wypada z niej nie skorzystać, a nie wiem, czy akurat jutro dam radę być przy Malcie o 7 rano, bo mieszkam na drugim końcu Poznania i mam tam fatalny dojazd. Musiałabym wstać o 5, a ponieważ dziś wybieramy się na imprezę, to z góry zakładam że nie będę w stanie tego dokonać :-(. Czy zbieracie się tam co tydzień? Może w przyszłą sobotę mogłabym skorzystać z Waszej fachowej porady?
P.S. Obawiam się tylko, że jak zobaczycie te moje tylne kółka, to dalszą jazdę uniemożliwi Wam napad śmiechu. :oops:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pt czerwca 15, 2007 5:09

pysiaczek78 pisze:Jejku, dziekuję, nie sadziłam że tak szybko ktoś mi zaoferuje pomoc. Teraz mi głupio, bo nie wypada z niej nie skorzystać, a nie wiem, czy akurat jutro dam radę być przy Malcie o 7 rano, bo mieszkam na drugim końcu Poznania i mam tam fatalny dojazd. Musiałabym wstać o 5, a ponieważ dziś wybieramy się na imprezę, to z góry zakładam że nie będę w stanie tego dokonać :-(. Czy zbieracie się tam co tydzień? Może w przyszłą sobotę mogłabym skorzystać z Waszej fachowej porady?
P.S. Obawiam się tylko, że jak zobaczycie te moje tylne kółka, to dalszą jazdę uniemożliwi Wam napad śmiechu. :oops:
Ekipa jeździ przez okrągły rok - na pewno pomoże :)

Z jakiego rejonu jesteś? Sobieskiego?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

pysiaczek78
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 15, 2007 11:22
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pysiaczek78 » pt czerwca 15, 2007 5:33

:-) kiedyś mieszkałam obok Sobieskiego ( Jagiełły), faktycznie jechało się na Rataje pół dnia, ale teraz szybki tramwaj trochę ułatwił sprawę. Teraz mieszkam na Winogradach. Muszę dojść albo podjechać do 74, potem 74 do Estkowskiego i w jakiś tramwaj. Tylko w soboty jeżdżą rzadziej. Zaczynam próbować samochodem, ale na razie nie na takich odległościach bo idzie mi równie wspaniale co na tych rolkach. :wink: Dlatego Malta zdecydowanie nie dla mnie na co dzień. Jeżdzę na Cytadeli, też fajnie tylko podłoże często nierówne.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pt czerwca 15, 2007 5:36

pysiaczek78 pisze::-) kiedyś mieszkałam obok Sobieskiego ( Jagiełły), faktycznie jechało się na Rataje pół dnia, ale teraz szybki tramwaj trochę ułatwił sprawę. Teraz mieszkam na Winogradach. Muszę dojść albo podjechać do 74, potem 74 do Estkowskiego i w jakiś tramwaj. Tylko w soboty jeżdżą rzadziej. Zaczynam próbować samochodem, ale na razie nie na takich odległościach bo idzie mi równie wspaniale co na tych rolkach. :wink: Dlatego Malta zdecydowanie nie dla mnie na co dzień. Jeżdzę na Cytadeli, też fajnie tylko podłoże często nierówne.

Raz po raz z Winograd autobusem 83 - centralnie nad Maltę ;)

Z Cytadelą się zgodzę... Często słabej jakości asfalt :/
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

pysiaczek78
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 15, 2007 11:22
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pysiaczek78 » pt czerwca 15, 2007 6:09

Faktycznie! Nie pomyślałam o tym, tylko muszę sobie godziny spisać, bo on rzadko jeździ. Dzięki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”