Jaka płoza jest najlepsza?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Cerb
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 1:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Jaka płoza jest najlepsza?

Post autor: Cerb » śr maja 09, 2007 9:13

no i dlaczego ??

Aluminiowa

Kompozytowa (inne też jej modyfikacje np. K2 oznacza niektóre swoje płozy jako Carbonowe) :)

No i teraz dlaczego taka a taka płoza jest lepsza od innej ??

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaka płoza jest najlepsza?

Post autor: zico » czw maja 10, 2007 8:43

Cerb pisze:no i dlaczego ??

Aluminiowa

Kompozytowa (inne też jej modyfikacje np. K2 oznacza niektóre swoje płozy jako Carbonowe) :)

No i teraz dlaczego taka a taka płoza jest lepsza od innej ??
Zależy do czego chcesz używać rolki.
"Kompozytowa" jest najlepsza na świecie do jazdy agresywnej, ślizgania się po murkach, krawężnikach, poręczach itp. itd.

Aluminium jest lekkie i sztywne. Wszędzie tam, gdzie jest duża prędkość ważna jest kontrola nad rolkami. A szyna aluminiowa umożliwia Tobie taką kontrolę (oczywiście but też musi być sztywny).
Jeśli chcesz się bawić w slalom - też alu.
Jeśli jesteś ciężki - też alu

Jeśli zaczynasz jeździć, nie jesteś ciężki - wystarczy kompozyt. Szczególnie rolki dziecięce na komunię tak mają ;)
No chyba, że dzieciak chce szybko uciec, wtedy carbon, alu, i setki :ok2:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » czw maja 10, 2007 8:52

Zico, a jak znaleźć rolki na bieżmowanie, czyli już na alu i 80 mm ale jeszcze wysoki but i to przy rozmiarze 23-24 cm?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Cerb
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 1:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Cerb » czw maja 10, 2007 8:56

Jeżdzić jakoś tam umiem - jeżdzilem 10000 lat temu na bardzo fajnych K2 (nie pamietam jaki model) i costam sie nauczyłem. Niedawno dla przypomnienia potrzenowalem chwile w tajwanskich cudownych rolkach i przekonałęm sie ze sporo pamietam i spokojnie moge jeździć i nei musze się od początku uczyć.

No i kilka dni temu zakupilem K2 Black Magic 78mm/78A, ABEC5 i Płoza Carbonowa.

No i jestem ciekaw jakie wady i zalety ma taka płoza i co ja rózni od pozostałych np. Aluminiowych. I cyz przy szybszej jeździe nie bedzie czegokolwiek utrudniać.

A i jeszcze jedzno - z mojej stron rolki nei beda jakos super obciązone - waga ~70kg
Ostatnio zmieniony czw maja 10, 2007 8:58 przez Cerb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw maja 10, 2007 8:56

Toudi pisze:Zico, a jak znaleźć rolki na bierzmowanie, czyli już na alu i 80 mm ale jeszcze wysoki but i to przy rozmiarze 23-24 cm?
Dobre pytanie. Tak szybko dzieciaka chcesz się pozbyć? ;)
A tak serio - jeśli chce jeździć szybko, to można powoli uczyć na niskim bucie :)

W wysokich butach jest tak, że odpowiednim zakresom rozmiaru butów przyporządkowane są różne długości szyn - zupełnie inaczej niż w jeździe szybkiej. Można znaleźć jakiś wysoki but i kombinować z dołożeniem szybkiej szyny i założeniem kółek 80mm. Chyba najlepsze wyjście...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » czw maja 10, 2007 9:01

Toudi pisze:Zico, a jak znaleźć rolki na bieżmowanie, czyli już na alu i 80 mm ale jeszcze wysoki but i to przy rozmiarze 23-24 cm?
Podobno w księgarni Św. Wojciecha obok Liberty Square Rollarena zrobili takie małe stoisko okolicznościowe z podziałem na chrzest, komunie, bierzmowanie, ślub ... i ostatnie namaszczenie. W każdym z tych działów są jakieś rolki, tylko w ostatnim namaszczeniu sprzedaja same kółka od łożek szpitalnych :wink:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » czw maja 10, 2007 9:55

W każdym z tych działów są jakieś rolki, tylko w ostatnim namaszczeniu sprzedaja same kółka od łożek szpitalnych :wink:
Jak od szpitalnych, to chyba też przyzwoita średnica chociaż chyba ciężkie? Ale jak na jeden bieg, to można się chyba przemęczyć.

Zico - niskiego bym nie chciał - właśnie chodzi tylko o to, żeby mogły po ludzku pojeździć ale dla dzieci nie ma żadnych fitnesów - albo plastikowa płoza i 72 mm albo od razu niski but.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » czw maja 10, 2007 10:04

Andrzej pisze:
Toudi pisze:Zico, a jak znaleźć rolki na bieżmowanie, czyli już na alu i 80 mm ale jeszcze wysoki but i to przy rozmiarze 23-24 cm?
Podobno w księgarni Św. Wojciecha obok Liberty Square Rollarena zrobili takie małe stoisko okolicznościowe z podziałem na chrzest, komunie, bierzmowanie, ślub ... i ostatnie namaszczenie. W każdym z tych działów są jakieś rolki, tylko w ostatnim namaszczeniu sprzedaja same kółka od łożek szpitalnych :wink:
Te kółka w ostatnim namaszczeniu to są jednorazówki bezzwrotne. Na nich się wjeżdża do raju :idea: :idea: :D :D :evil: :evil: :twisted: :twisted: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Cerb
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 1:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Cerb » czw maja 10, 2007 12:44

oftop oftopem ale narazie nikt mniem jakos nie objasnił dlaczego aż taka róznica miedyz alu a kompozytowymi :) o o co w tym chodzi

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw maja 10, 2007 12:49

Cerb pisze:oftop oftopem ale narazie nikt mniem jakos nie objasnił dlaczego aż taka róznica miedyz alu a kompozytowymi :) o o co w tym chodzi
Cerb pisze:no i dlaczego ??

Aluminiowa

Kompozytowa (inne też jej modyfikacje np. K2 oznacza niektóre swoje płozy jako Carbonowe) :)

No i teraz dlaczego taka a taka płoza jest lepsza od innej ??
Zależy do czego chcesz używać rolki.
"Kompozytowa" jest najlepsza na świecie do jazdy agresywnej, ślizgania się po murkach, krawężnikach, poręczach itp. itd.

Aluminium jest lekkie i sztywne. Wszędzie tam, gdzie jest duża prędkość ważna jest kontrola nad rolkami. A szyna aluminiowa umożliwia Tobie taką kontrolę (oczywiście but też musi być sztywny).
Jeśli chcesz się bawić w slalom - też alu.
Jeśli jesteś ciężki - też alu

Jeśli zaczynasz jeździć, nie jesteś ciężki - wystarczy kompozyt. Szczególnie rolki dziecięce na komunię tak mają ;)
No chyba, że dzieciak chce szybko uciec, wtedy carbon, alu, i setki :ok2:




:ot: Andrzej i Alan - widzicie? Przez Wasze off topy nie zauważył odpowiedzi... Będzie lanie :banned:


;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Cerb
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 1:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Cerb » czw maja 10, 2007 12:51

hehe spokojnie zaden offtopic nie p[rzesłoni mi odpowiedzi :P choć kólek szpitalnych narazie montowac nie mam zamiaru

Jednka nier ozumieć ja jedna sprawa ;). Przecież płoza Carbonowa nie bedzie mi sie wyginać w 7 storn świata i wogole ? :) ?

Awatar użytkownika
cinas83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: czw lutego 15, 2007 3:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: cinas83 » czw maja 10, 2007 4:57

Każdy materiał się troche wygina niezależnie czy jest to carbon czy aluminium lub stal.Kwestia to skala tego ugięcia. Oczywiście kazdy z tych materiałow ma tez inna charakterystyke tłumienia co jest ważne przy róznych sportach rolkowych. Do skoków płoza kompozytowa się nadaje bo doskonale tłumi i amortyzuje a przy tym jest wyjatkowo wytrzymala. Natomiast aluminium doskonale przenosi energie odepchnięcia nogi lecz także (co jest negatywne) przenosi drgania wynikłe z nawierzchni na stope ,dzięki tym własciwoscią używana jest w szybkiej jeździe.
pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”