Pierwsze rolki - Rollerblade Crossfire 84

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

marekskiba
Posty: 1
Rejestracja: sob marca 07, 2020 2:07
Moje rolki:
Jeżdżę od: 17 mar 2020

Pierwsze rolki - Rollerblade Crossfire 84

Post autor: marekskiba » śr marca 11, 2020 11:42

Witam, pokrótce, jestem całkowicie początkujący (zero umiejętności) , 179cm, 86 kg, chciałbym na pierwszy sprzęt kupić od razu coś trochę lepszego i mój wybór padł na Rollerblade Crossfire 84, tyle, że są z systemem TFS - szybkie wiązanie. Kółka 84 mm, 84A. Koła wchodzą od 78-84 mm. Są to rolki dość drogie, ale mogę je kupić dość okazyjnie i w bdb stanie.
Prośba o zdanie, szczególnie osób, które miały do czynienia z tym modelem, czy to dobry wybór na pierwsze rolki i w ogóle.
Opinie ma generalnie dobre, ale trochę martwi mnie ew. awaryjność i problematyczność obsługi tego systemu wiązania.

Mam też do wyboru drugie - tańsze rozwiązanie - K2 Moto 84m - też 84 mm. Ten sprzęt też ma dobre opinie, chociaż nie jest tej klasy co Rollerblade Crossfire, ale ma zwykłe sznurowadła, co osobiście wydaje mi się bardziej bezpieczne - jak pękną, to się kupi nowe.

Dodatkowo pytanie, czy nauka na kołach 84 mm ma sens, czy ew. lepiej byłoby na początek zmienić na kółka 78 mm, a po złapaniu trochę umiejętności przejść na 84 mm? Czy ta różnica 6 mm robi różnicę w początkowym opanowaniu sprzętu?

Prośba o waszą opinię.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki - Rollerblade Crossfire 84

Post autor: zico » sob marca 28, 2020 9:01

Mega rolki na gładki asfalt i początek. Problemem może być tylko brak dostępności tego wiązania, jak się uszkodzi, ale na upartego można poprawić sznurówką, normalną. Głupio będzie wyglądać, ale zadziała. To jednak w sytuacji awaryjnej. Rolki są super do nauki, rekreacji i lekkiego fitness na tylko i wyłącznie gładkie trasy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”