Jakie rolki kupić??

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

krajsik
Posty: 6
Rejestracja: wt marca 19, 2013 8:31
Jeżdżę od: 06 gru 1998
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jakie rolki kupić??

Post autor: krajsik » wt marca 26, 2013 11:59

GiS pisze: One.6 są spoko. zastanawiałem się właśnie nad nimi albo nad vaporami 4.0. Już prawie były moje, ale nie było rozmiaru;p

btw. skąd jesteś i gdzie na tym lodzie śmigasz?:)
Ja jestem z Częstochowy i śmigam w sezonie zimowym na sezonowym lodowisku, a w sezonie letnim jeżdżę do Katowic ma lodowisko Jantor.
Vapory są bardzo dobre jeśli chodzi o przyśpieszenie.

A jak to jest z tym przekładaniem kółek?? Wyczytałem gdzieś że powinno się przekładać kółka pierwsze z czwartym z przeciwnej rolki ale jak to jest naprawdę??

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki kupić??

Post autor: zico » śr marca 27, 2013 6:23

Pierwsze z trzecim, drugie z czwartym jeśli wszystkie są tego samego rozmiaru, układ flat. Skrajne kółka wchodzą do środka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Jakie rolki kupić??

Post autor: GiS » śr marca 27, 2013 10:43

krajsik pisze:A jak to jest z tym przekładaniem kółek?? Wyczytałem gdzieś że powinno się przekładać kółka pierwsze z czwartym z przeciwnej rolki ale jak to jest naprawdę??
Kółeczka pzekładasz na różne sposoby zależnie od tego jaki układ chcesz uzyskać:
FLAT: tak jak napisał Zico
BANAN: zamieniasz kółka 1 z 4 i 2 z 3. zamienia się je z lewej rolki na prawą (albo odwrotnie:D) bez obracania, czyli tak by zużyta strona była na zewnątrz. Zachowasz przy tym (mniej więcej) profil kółeczka, a skrajne kółka będą zawsze skrajne, więc banan będzie się powiększał)
Hi-Lo: fajne ustawienie do hokeja i na miasto poprostu do przemieszczania się (nie wiem jak do skoków). Piętę masz jeszcze wyżej, niż zazwyczaj, więc ciągnie Cię do przodu. Gorzej się jeździ tyłem.
Wymianę robisz tak, że wyjmujesz wszyski i ukladasz od najmniejszego do największego, a potem wkładasz od przodu buta na przemian lewa-prawa (zawsze zaczynając od lewego buta).

To takie najpopularniejsze układy jeśli chodzi o miasto i freestyle, ale ogólnie kombinacji jest sporo, więc jak już będziesz jeździł to możesz poeksperymentować:)

Ja jestem z Mińsk Mazowieckiego i w sezonie wiosenno- jesiennym latam na Torwar, więc znam ból dojazdów(to samo zmotywowało mnie do zakupu rolek:D)
Pozdro!
GiS

krajsik
Posty: 6
Rejestracja: wt marca 19, 2013 8:31
Jeżdżę od: 06 gru 1998
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jakie rolki kupić??

Post autor: krajsik » pn maja 27, 2013 11:31

Witam wszystkich po krótkiej przerwie.

Po 2 miesiącach jazdy jestem bardzo zadowolony z rolek (zastanawiam się czemu wcześniej nie zacząłem jeździć na rolkach) oraz muszę przyznać że znacie się na rzeczy. Ale jak to bywa po pierwszych zachwytach są też pierwsze rozczarowania. Rzep w FRX mało spełnia swoje zadanie. Dokupiłem klamrę 45st i muszę przyznać że rolki bardziej się słuchają oraz więcej energii idzie na odepchnięcie się. Teraz rozumiem dlaczego warto dopłacić do FR2. Sznurówki też nie powalają wytrzymałością, ich długość test za krótka żeby opleść je wokół kostki ale też za długa żeby znaleźć jeszcze dłuższe. Jakiś temu czyściłem łożyska i zastąpiłem smar oliwą maszynową. Rezultat mniejsze opory toczenia oraz dłuższe kręcenie się kółek ale częstsze smarowanie, wiec używanie oliwy uważam za plus. Niestety mam pewien problem. Wczoraj jeżdżąc troszeczkę zebrałem krawężnik i w efekcie ze szlifowałem aluminiowe oczko przez które przechodzą sznurówki.Co prawda sznurówka się trzyma bo oczko nie jest zjechane do zera ale nie wiele mu brakuje. Za to ma drugiej rolce to samo oczko jest pęknięte. Co w takiej sytuacji zrobić???????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”