Nowe rolki do 900zł, zastępstwo za skradzione EVO7

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

frezze
Posty: 3
Rejestracja: pn lipca 11, 2011 11:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Nowe rolki do 900zł, zastępstwo za skradzione EVO7

Post autor: frezze » śr maja 30, 2012 10:21

Witajcie!
Już na wstępie nie owijając w bawełnę:
Rok temu kupiłem używane rolki Rollerblade EVO7 MEN w rozmiarze 47, o to one (dla oglądu poglądowy, znaleziony w internecie obrazek):http://www.usedvictoria.com/classified- ... s_15115104

Dokładnie 1,5 tygodnia temu zostały mi one skradzione, a jeździło mi się na nich nocą po opolskich drogach znakomicie, zaznaczę, że były to moje pierwsze rolki! (ale od tego czasu, co 2 dzień, oczywiście nie w zimie, na rolkach szalałem)

Szukam nowych rolek w granicy do 900zł (z możliwością zakupu na raty).

Czego oczekuję?
Problem jest taki, że poszukuję rolek o podobnej prędkości, lub nawet trochę szybszych ale o większej zwrotności.
Te stare rollerbladey były subiektywnie dla mnie bardzo szybkie (kółka 78/78), wierzcie lub nie ale wszyscy wkurzali się ,że ja odepchnę się raz ,a oni w między czasie 4-5. O_o
Było to o tyle dziwne, że jeździłem ze znajomą, która kupiła sobie jakieś fitnessowe rollerblady za 450zł, i z kuzynem, który kupił tez fitnessowe k2 za 500zł z przeceny 700zł, obydwoje się się mocno irytowali. To jest dziwne, ale ja na tych rolkach z kółkami 78 po prostu płynąłem i byłem się wstanie ścigać po krakowskich błoniach z ludem w rolkach szybkich i kółkach 100/110mm! Nie wiek jakim bożym cudem, ale tak było! Powaga! (no dobra, prześcignąłem jednego takiego ale ważył chyba ze 110 :P)
Tak więc, zakochałem się w tej prędkości i broń boże w moich kolejnych rolkach nie chcę jej stracić przez co zacząłem zastanawiać się nad czymś pokroju: RB Crossfire 90. Ale, w tych rolkach za bardzo zwrotny nie będę tym bardziej w jeździe po mieście. I szczerze mówiąc ciągnie mnie powoli do czegoś więcej niż jazda do przodu i do tyłu, ale broń boże nie do czystego aggresiv'u, slalomów przez hopki itp.

Tak więc przypuszczam, że rolki do urbanu, by mi przypasowały, ale o ile jest to możliwe mają być też bardzo szybkie (subiektywnie) w jeździe do przodu!
Tak więc proszę o poradę, w szczególności osoby , które są mi wstanie wytłumaczyć co takiego było w moich starych rollerblade'ach ,że byłem demonem nocnych prędkości, jak i jakie rolki kupić bym stał się bardziej zwrotny ,a jednocześnie prędkości nie stracił.

Z mojej strony znalazłem:
Rollerblade Fusion XC, tylko czy nie stracę na szybkości?

Pozdrawiam!

Malix7
Czterokółkowiec
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwietnia 16, 2006 2:54
Moje rolki: Fila NRK
Jeżdżę od: 06 kwie 2012
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe rolki do 900zł, zastępstwo za skradzione EVO7

Post autor: Malix7 » śr maja 30, 2012 11:42

Hej
Moim zdaniem powinieneś zwrócic uwagę na fusion 84 i rb90, napewno na rb90 nie bedziesz mial takiej zwrotnosci jak na fusion 84.
Dlaczego byłeś taki szybki? pewnie masz mocne odepchniecie z nóg :)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowe rolki do 900zł, zastępstwo za skradzione EVO7

Post autor: Doody » śr maja 30, 2012 2:23

frezze pisze:że byłem demonem nocnych prędkości,
Co jest warty dobry i realistyczny sen :twisted:

Przepraszam za ten niesmaczny żart ale nie mogłem się powstrzymać.

Jeśli chcesz jeździć po mieście masz do wyboru:
SEBA FR1, FR2, FRX
Rollerblade Twister, Fusion X3 i Fusion 84

Jeśli zależy Ci na zwrotności i myślisz również o slalomie celuj raczej w Twistery bądź SEBA jeśli dodatkowa chciałbyś się poślizgać na murkach/rurkach odpuść twistery i zostań przy SEBA'ch
A jeśli wolisz się ślizgać, a ze slalomem jeszcze nie wiesz jak będzie postaw na Fusiony.

Tak czy inaczej wybierz te które Ci dobrze na nodze leżą.

PS RB90 oczywiście też wchodzą w grę jeśli chcesz dużych prędkości + skoki, ale slalom w tym sprzęcie raczej odpada.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

frezze
Posty: 3
Rejestracja: pn lipca 11, 2011 11:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Nowe rolki do 900zł, zastępstwo za skradzione EVO7

Post autor: frezze » śr maja 30, 2012 3:56

Hmm...z tej listy to chyba Fusiony 84 byłby najciekawsze. Przy rozmiarze buta 47 będzie szyna 273 mm UFS, do której można zamontować kółka 90tki, czy tak?

Tylko jest nie mały problem z przymierzeniem tym bardziej ,że rzadko mają na stanie rolki w rozmiarze 47. Ktoś zna jakieś miejsce w Opolu bądź Katowicach czy Bytomiu gdzie moge na takie przypadkiem trafić?:P

Doody przecież wiesz, że mój post był sam w sobie mocno ironiczny, a i słówka "subiektywnie" w stosunku do odczuwania prędkości używałem aż nadto. Po prostu sam się dziwiłem ,że te rolki aż tak płynęły w stosunku do K2 kuzyna, które były droższe znacznie od tych starych EVO7. Wkurzał się on i stwierdzał ,że na pewno tak szybko jadę bo mam roztrzaskane łożyska.:P

Swoją drogą jeżeli po jakimś czasie chciałbym wymienić kółka na 90tki to w jakie celować?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe rolki do 900zł, zastępstwo za skradzione EVO7

Post autor: zico » śr maja 30, 2012 3:58

frezze pisze:Swoją drogą jeżeli po jakimś czasie chciałbym wymienić kółka na 90tki to w jakie celować?
Jeśli trwałość to Hyper lub Atom.
Jeśli prędkość i amortyzacja AM-Wing.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowe rolki do 900zł, zastępstwo za skradzione EVO7

Post autor: Doody » śr maja 30, 2012 10:00

frezze pisze:Doody przecież wiesz, że mój post był sam w sobie mocno ironiczny, a i słówka "subiektywnie" w stosunku do odczuwania prędkości używałem aż nadto. Po prostu sam się dziwiłem ,że te rolki aż tak płynęły w stosunku do K2 kuzyna, które były droższe znacznie od tych starych EVO7. Wkurzał się on i stwierdzał ,że na pewno tak szybko jadę bo mam roztrzaskane łożyska.
Wiem .. to też napisałem że żartuję ;), a tak na poważnie to najpewniej jechałeś szybciej, bo miałeś lepszą technikę.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”