Rolki dla nowicjusza

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

MajdanK
Posty: 3
Rejestracja: wt kwietnia 24, 2012 2:00
Jeżdżę od: 24 kwie 2012

Rolki dla nowicjusza

Post autor: MajdanK » wt kwietnia 24, 2012 2:15

Witam,
Potrzebuję szybko kupić rolki (jeszcze w tym tygodniu). Jeżdżę na łyżwach, na rolkach próbowałem jeździć może 10 lat temu.

Mam ok 191cm wzrostu, 74kg wagi, rozmiar buta 43.

Cena jest elastyczna, wolałbym coś opłacalnego, ale fajnie gdyby bylo coś do 400zł.

Jezdzic bede po sciezkach dla rolek, raczej krotko (wieczorami). Raz na rok moze jakis wypad na kilka dni.

Byłbym wdzięczny za sugestie modeli oraz jeżeli ktoś się orientuje jakiś dobry sklep w Warszawie.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki dla nowicjusza

Post autor: Doody » wt kwietnia 24, 2012 2:52

Rollerblade Spark 80
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

MajdanK
Posty: 3
Rejestracja: wt kwietnia 24, 2012 2:00
Jeżdżę od: 24 kwie 2012

Re: Rolki dla nowicjusza

Post autor: MajdanK » wt kwietnia 24, 2012 3:30

OK, dzieki :)
A czy oprocz rozmiaru istotne sa jakies inne parametry (totalnie sie nie znam :) )? Miekkosc kolek albo cus? :)
Czy ten model ma tylko jeden zestaw parametrów?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki dla nowicjusza

Post autor: Doody » wt kwietnia 24, 2012 5:07

Wnioskuję że będziesz się dopiero uczył jeździć, a zatem koła nie powinny być za duże żebyś się nie nabawił złych nawyków (np koślawienie stóp) optimum 80mm, twardość kół najlepsza 82-84A, co prawda lepiej by było 84A (w Sparkach 80 jest 82A) ale myślę że na początek lepiej celować w mniejsze i bardziej miękkie koła niż twardsze i większe takie jak w Sparkach 84. czym większe koła tym trudniej jeździć poprawnie technicznie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

MajdanK
Posty: 3
Rejestracja: wt kwietnia 24, 2012 2:00
Jeżdżę od: 24 kwie 2012

Re: Rolki dla nowicjusza

Post autor: MajdanK » wt kwietnia 24, 2012 8:35

Właśnie znalazłem takie rolki:
product-pol-15360-Lyzworolki-Fila-Primo-Wave.html
na przecenie za 350zl (oryginalnie 500zl). warto kupic?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki dla nowicjusza

Post autor: Doody » wt kwietnia 24, 2012 9:09

Opcja nie jest zła tylko musisz mieć świadomość 2 spraw: ta rolka ma dość wysoki środek ciężkości i nie jest to tylko wina o 4mm większych kół ale również szyny , to trochę utrudnia jazdę. Jest jeszcze jedna sprawa: dwuczęściowy język który jednym leży, a innym bardzo nie leży. Do tych innych zalicza się moja żona - po paru godzinach jazdy sprzedaliśmy te rolki z racji na mocno wpijające się w stopę zagięcie języka i postawiliśmy na PS Phuzion Urban 11 - zdecydowanie lepszy sprzęt. Krótka recenzjia tu: http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=5442

Nie mniej jednak jeśli będziesz mógł przymierzyć i pojeździć np po jakimś markecie z 10-15 min i będą leżały to OK. Cena 350,00 nie jest też jakoś bardzo rewelacyjna w szczycie zeszłego sezonu kupowałem je za 399,00.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”