"Spark 84" -coś dziwnego napotkanego w sklepie

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

awoo
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwietnia 01, 2012 12:29
Jeżdżę od: 02 lut 1979

"Spark 84" -coś dziwnego napotkanego w sklepie

Post autor: awoo » ndz kwietnia 01, 2012 12:55

Mój pierwszy post, więc witam itp :)

Moje doświadczenie rolkowe to godzina "nauki" jazdy po sklepie, mniej więcej wiem jakie buty dobrze utrzymują moją płetwiastą stopę, póki co w ramach pierwszego zakupu zbieram chcę Spark 80 lub Spark 84. W sklepie sportowym należącym do międzynarodowej sieci natknąłem się na coś co wygląda jak Rollerblade Spark 84, model 2012 - charakterystyczne kolory, boczna szczelina na sznurówki, nie ma wątpliwości że to dokładnie ten model.

Pierwsze zdziwienie to cena - 479zł (sklepy internetowe to okolice 600zł ). Drugie zdziwienie to kółka 80mm/82A "lite". Strona producenta zeznaje że powinno tam siedzieć 84mm/84A. Pytania:
- Czy człowiek o masie 0.1 tony :mrgreen: pownien w ogóle patrzeć na miększe kółka niż 84 ?
- Czy to możliwe żeby sobie powkładali inne kółka i tak o sobie sprzedawali - co prawda koszą cenowo wszystkie sklepy internetowe, ale jeśli dobrze kojarzę, to za długo na takich kółkach bym nie pojeździł? Czy jakoś finansowo sensownie jest możliwość zmienić kółka na twardsze?


EDIT - znalazłem - ten "szwindel" nazywa się Rollerblade Spark SL COMP, i wygląda bardzo podobnie jak Spark 84. Czyli na placu boju zostały spark 80 i wymiana kółek (chcę wydać <500zł) ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: "Spark 84" -coś dziwnego napotkanego w sklepie

Post autor: zico » ndz kwietnia 01, 2012 3:13

No i masz odpowiedź: kółka. Wymiana dobrych kółek to około 200pln.

Zasada jest jedna: lepiej wydać od razu na lepszy sprzęt niż kombinować "to zmienię, potem to". Jak podliczysz, to wyjdzie, że wydałeś więcej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: "Spark 84" -coś dziwnego napotkanego w sklepie

Post autor: Herb » pn kwietnia 02, 2012 4:03

To nie żaden szwindel, to wersja robiona dla sieciówek. Sporo takich modeli jest, kilkanaście różnych odmian Spark. But przeważnie ten sam, różnica w kołach, szynie i łożyskach. To wszystko dlatego, że:

a) duży sprzedawca chce mieć często jakiś "exclusive" dostępny tylko u niego
b) normalne modele katalogowe nie sprzedawałyby się w takich sklepach w dużych ilościach, bo cena za wysoka.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”