K2 Power 80 - warto na początek ?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

HessianPL
Posty: 1
Rejestracja: czw kwietnia 28, 2011 2:54

K2 Power 80 - warto na początek ?

Post autor: HessianPL » czw kwietnia 28, 2011 3:14

Hi :-)
Mam 28 lat, 110 kg wagi (spada cały czas, niedługo będzie 95-10kg czyli moja "normalna" waga bez zbędnego tłuszczu), 189 cm wzrostu. Chciałbym rozpocząć przygodę z rolkami.
Doświadczenia brak, nie jeździłem nawet na łyżwach.
Chciałbym jeździć rekreacyjnie, 2-3 razy w tygodniu po 30-90 minut (zastąpić rolkami kilka treningów biegania czyli np. 3x rolki, 2-3x bieganie, 1x dzień wolny).


Znalazłem takie oto rolki (K2 Power 80) :
http://sportxxl.pl/produkt/567/k2-rolki-power-80-alu/

(w nazwie jest alu ale w opisie w innych sklepach jest napisane że płoza kompozytowa ? co znaczy alu w takim razie? :P)

Cena dosyć wysoka ale proponujecie na tym forum zakup markowych więc są markowe :-)
Dzięki promocji cena znośna też dla mojego portfela.

Pytanie czy będą odpowiednie dla mnie i czy są warte swojej ceny.
Rozmiar dostępny w innych sklepach to 46 - mam taki sam rozmiar buta i wkładki wewnętrznej (30cm) stąd drugie pytanie - czy nie będą obcierały stóp ? W butach "do chodzenia" rozmiar 46 mam trochę luzu przed palcami, buty "do biegania" również 46 (30 cm wkładka) i biega się komfortowo.
Będę kupował przez internet więc mogę towar zwrócić ale wolałbym kupić, ubrać i po prostu używać a nie bawić się w ping-ponga ze sprzedawcą :-)

Przy okazji - skarpetki do rolek zwykłe czy lepiej takie biegowe typu nike dri-fit ? Nie wiem czy lepiej żeby pot był odprowadzany czy lepiej żeby skarpeta była wilgotna a but w rolkach suchy (nie wiem jak to jest z wentylacją w rolkach ogólnie i tym konkretnym modelu który podałem).

Pozdrawiam

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: K2 Power 80 - warto na początek ?

Post autor: Herb » czw kwietnia 28, 2011 11:27

Tak, są markowe, tylko przepłacone. Nie warto wydawać na nie takiej kasy, 400zł to max co są warte. Od razu odpuść ten model, także ze względu na inne czynniki.

Problem pierwszy: Twoja waga. Zapomnij o rolkach z miękkim butem - nie dadzą Ci wystarczającego wsparcia kostki. Musi być sztywna skorupa.

Problem drugi: długość stopy. 30 cm to naprawdę sporo i mało modeli dobija do takiej granicy.

Ja widzę jedno wyjście w podobnej cenie: Fusion X3. Są droższe, bo ok. 590zł, ale to rolki w których nogi nie będą Ci się koślawić, które zniosą obciążenie. Jedyny problem - miękkie koła, przy twej wadze szybko zajedziesz.

Ideałem byłyby Fusion 84, ale to już 800zł. Z drugiej strony - komplet dobrych kół to ponad 200zł. Zastanów się, czy nie lepiej od razu wydać więcej, bo po za sensownymi kołami Fusion 84 odróżnia od X3 mocniejsza, aluminiowa szyna.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”