K2 Zebra a Powerslide / Roces

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sheste
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 1:33

K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: sheste » pn maja 25, 2009 2:06

Witam

Zacznę od tego, że niecały rok temu kupiłam sobie rolki K2 Zebra, niestety kupowane były na szybko i okazyjnie [bo z hurtowni za połowę ceny detalicznej] więc nie był to do konca przemyślany zakup. Przy mierzeniu wydawało sie,ze jest super, dwa razy w nich wyszłam i jednak - za małe.
Teraz sprzedaję je siostrze, na nią są idealne, a sama szukam nowych.
Granica cenowa to ok 500zł, znalazłam 3 opcje, które rozważam, ale z racji tego, że nie znam sie w ogóle na tym, proszę Was o pomoc:

http://supersklep.pl/produkty/30/Rolki_ ... lue/59646/

http://supersklep.pl/produkty/30/Rolki_ ... ack/59641/

http://supersklep.pl/produkty/30/Rolki_ ... Wmn/59360/

nie potrafię ich jakoś zestawić z Zebrami, wiem, że wszystkie mają nieco twardsze kółka [Zebry mają 80A] i, że mają jednakową wielkość wszystkich 4 [Zebry - 2 tylne 84mm, 2 przednie 80mm], reszta jest dla mnie zagadką.

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w analizie wymienionych przeze mnie rolek i ewentualnie podaniu własnych propozycji.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw maja 28, 2009 8:21 przez sheste, łącznie zmieniany 1 raz.

arxell
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 18, 2009 8:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lubin

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: arxell » pn maja 25, 2009 8:07

jestem tu nowy, dopiero stawiam pierwsze kroki na rolkach i raczej się nie znam, ale wybierając swoje "kapcie" przekopałem całe to forum i zdecydowałem się na RB Spark Pro 2009. Jeśli poszukasz, znajdziesz wiele pochlebnych opinii.

Spędziłem na nich kilka godzin. Refleksje? Bardzo łatwe wiązanie, a przy tym doskonałe trzymanie nogi. But wygodny, rolka jedzie "sama", są bardzo szybkie, w zasadzie nie trzeba się nawet odpychać, do tego bardzo trudno mi się w nich wywrócić :) Polecane zarówno początkującym, jak i tym, którzy już coś "śmigają".

Kółka 84mm/84a, łożyska Sg-7, nisko osadzona szyna... Do tego cena - zamykasz się w 500zł.

Polecam Ci je, ponieważ jestem bardzo zadowolony z ich zakupu.

http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=368
"Twój doskonały plan niekoniecznie przetrwa kontakt z rzeczywistością ;)" Murphy.

sheste
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 1:33

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: sheste » pn maja 25, 2009 9:23

Problem w tym,ze ja niestety jestem straszną estetką.. a Sparki mi sie okropnie nie podobają ^^
jeszcze wyczaiłam te:
http://www.k2sports.pl/index.php?co=kol ... _grupy=153

bo dzisiaj w Intersport były ECO wersja męska za 469zł i bardzo mnie to zdziwilo, myslalam, ze sa duuuzo drozsze [na allegro cena to 699..]

muszę jutro zadzwonić, zapytać o cenę i ewentualnie poprosic o sprowadzenie do intersportu :)

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: jar-as » wt maja 26, 2009 8:30

Osobiscie gdybym kupowal Zonie wybralbym druga pozycje z Twojej listy .Roces mam sprawdzony powerslide nie ma buta wew i nie wiem jak by to bylo z wygoda po prostu nie wiem ,jest to solidna firma i design maja wg mnie ciekawszy od Roces .Co do kolek to 4 takie same to standartowe ustawienie kol to co mialas w tych zebrach to nietypowe byc moze typowe dla K2 .Stosuje sie rozne ustawienia kol ,w rolkach do szybkiej zdaza sie czesto np: 4x100 +1x90 we freestylu np 76x80x80x76 ,hokej.. jeszcze inaczej ,takze to co tam wlozysz ma wplyw na zwrotnosc ,stabilnosc ,itp. Twardosc ktora proponuja w tych kolach jest jak najbardziej OK .Wiekszosc juz troche jezdzacych wybiera twardsze kola od 83A / 85A ,sa szybsze umozliwiaja tzw slide (poslizgi, hamowanie niczym na lyzwach bardzo efektowne zreszta :wink: ) i np we freestylu lepiej "sluchaja" sie nogi .

sheste
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 1:33

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: sheste » wt maja 26, 2009 10:55

No własnie ja również najbardziej skłaniałam się ku pozycji drugiej, ponieważ [zauważyłam to troche za późno] jest to ten sam model co poz 1, a wizualnie chyba jednak czerń jest lepsza. Powerslide'y mają inną inną płozę i łożyska, zastanawia mnie to tworzywo, a którego jest zrobiona płoza "Magnesium casted, superlight" co to jest? Alumiunium wydaje mi sie bardziej wytrzymałe i odpowiednie, Zebry mają płoze aluminiową i jest solidna. Te Powerslide'y mają genialny design ale ta płoza mnie zastanawia. Zresztą też tylko przy nich napisane jest, że są dla początkujących, a ja już trochę jeździłam.

Dzwoniłam dziś do K2 Sports i niestety nie mają moich wymarzonych ETU w moim rozmiarze, mówi się trudno, pozostają roces'y :)


A jak to jest z rozmiarówką Roces'a? Długość wkładki/rozmiar podany przez producenta jest adekwatny do rzeczywistej długości stopy? Pytam ponieważ znacznie się ona różni od rozmiarówki K2 z którą do tej pory miałam do czynienia, tam 26cm to rozm 40, a w Roces to rozm 41.. i niebardzo wiem jaki rozm zamawiać, bo wiadomo, czasem to, co podaje producent nie do końca zgadza się z tym, co mierzymy w domu przy ścianie.

Zamawiałabym te Roces'y właśnie z supersklepu, a niestety mogę mieć problem ze znalezieniem tego modelu w sklepie, żeby go przymierzyć [duże sieci takie jak gosport, intersport, w ogóle nie mają Rocesów, bede musiała pobiegac po małych sklepikach,ale nie ukrywam,ze chciałabym zamówić rolki jak najszybciej, tak ciągnie mnie juz do jazdy :) ] więc byłabym bardzo wdzięczna za jakieś rady odnośnie rozmiarówki tej marki :)

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: jar-as » wt maja 26, 2009 12:30

Sprobuj u Zico zapytaj sie moze wiecej Ci pomoze .Roces ma w miare adekwatna rozmiarowke do rzeczywistosci i ja majac 283-5 mm i 45"rozmiar rolki bylo OK w 44 mialbym i mialem w innych roces ciasno, a takie nosze buty na co dzien ,takze ten 41 moze byc OK .Z rozmiarowka PS moze byc gorzej bo tam w 46 mam ciasno :( ale to taki specyficzny but na dlugosc ok a podbicie troche niskie ale tam .
Co do poz 1 i 2 to dokladnie ten sam but tylko ta kolorystyka ani odwazna ani stonowana ,taka pśe :wink:

Wracajac do zakupow sprawdz u Zico ponadto potwierdzi pub poprawi moja ocene rozmiarowki czy 41 bedzie dobre i nie bedziesz musiala przymierzac ,pod tym wzgledem wg mnie Roces jest pewniakiem .Mialem 3 rolki tej firmy i gdyby nie pierwszy zakup nieswiadomy sprzed 10 lat rozm 44 kazdy z nich bylby wygodny .

Co do szyn i lozysk w tej klasie rolek nie specjalnie jest sie czym przejmowac o ile firma nie proponuje szyny aluminiowej, i to nie z wytloczki co niektorzy maja czelnosc napisac ze rama alu czym maca ludziom w glowach ,lecz frezowana co jest jak slusznie zauwazylas istotna zaleta .Do ktoregos modelu PS daje takie szyny frezowane ale to tez nie takie super aluminium .Generalnie dopoki nie zaczniesz skakac ( freeride )jezdzic na krawedziach kol (slalom) ze nie wspomne o rampach i schodach to nie ma potrzeby sie tym stresowac ,jak Ci sie zachce to wtedy trzeba pomyslec o zmianie sprzetu dla lepszej frajdy i bezpieczenstwa.

sheste
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 1:33

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: sheste » wt maja 26, 2009 2:10

Rozm 40 niby ma wkładke 25,5 cm a to już moim zdaniem za mało, wiekszych chyba też nie bede potrzebowała, bo przeciez 42 to juz przesada ;)
Z Twojej wypowiedzi zrozumiałam [nie wiem czy dobrze], że ta płoza PS o dziwnej nazwie nie jest jakaś wątpliwa wytrzymałościowo i nie trzeba sie obawiac,ze po kilku msc sie zniekształci/rozleci?

Tak czy inaczej skłaniam się chyba ku Roces'om, obawiam się tylko, że nie będę miała ich gdzie przymierzyć wstępnie. W sklepie Zico tych rolek nie ma, napiszę do Niego i moze mi pomoze :)

sheste
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 1:33

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: sheste » wt maja 26, 2009 2:19

I jeszcze chciałam zapytać co znaczy "Hamulec: tylko po lewej stronie", ja hamuje prawą nogą, da się to jakoś zamienić? ^^

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: jar-as » wt maja 26, 2009 3:19

sheste pisze:I jeszcze chciałam zapytać co znaczy "Hamulec: tylko po lewej stronie", ja hamuje prawą nogą, da się to jakoś zamienić? ^^
Hm... byc moze mozna ale trzeba pamietac by wraz z hamulcem przelozyc srube -oske bo jest na pewno dluzsza ,tak bylo w konstrukcjach dotychczasowych ,a jesli nie tak to byc moze mozna dokonac zbrodniczej akcji przerzucenia calej szyny bo widze ze jest odkrecalna ale tu nie jestem pewien czy nie sieje herezji ,a najlepiej naucz sie hamowac inaczej :lol: :lol: zart ! ( W swoich rolkach szyny bym nie zamienial bo napisy beda nie po tej stronie :lol: :lol: :lol: )

sheste
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 1:33

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: sheste » wt maja 26, 2009 6:46

No kurcze no, na zdjeciu hamulec jest na prawej rolce ;p i wprowadzaja czlowieka w blad,ja potem takie rolki kupie i sie zabije po 5 minutach. xD

sheste
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 1:33

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: sheste » czw maja 28, 2009 7:52

Wszystko załatwiona, Zico mi baaaaardzo pomógł i już jutro mi wyśle rolki :D
i bede miała hamulec na prawym bucie. ha! :D

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: jar-as » czw maja 28, 2009 10:04

No i pieknie :D

sheste
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 1:33

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: sheste » pn czerwca 01, 2009 2:33

No i mam je! ;) Oczywiście moja natura zamartwiacza wykryła, że rolka lewa lezy idealnie jak w skarpetce i w ogóle cacy, a w rolce prawej jakby trochę ślizga mi się pięta [mimo, że na długośc są idealne]. Macie jakies sugestie, co z tym zrobić?
[moje czepialskie spojrzenie zauważyło,ze w rolce prawej jest jakby nieco szerszy but zew. ma to jakieś znaczenie w póxniejszej jeździe? - teraz nie moge sprawdzic bo pogoda niebardzo, zreszta wolałabym w nich nie wychodzić dopóki nie będę pewna,ze wszystko jest ok]

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: jarekt » pn czerwca 01, 2009 5:38

sheste pisze:No i mam je! ;) Oczywiście moja natura zamartwiacza wykryła, że rolka lewa lezy idealnie jak w skarpetce i w ogóle cacy, a w rolce prawej jakby trochę ślizga mi się pięta [mimo, że na długośc są idealne]. Macie jakies sugestie, co z tym zrobić?
[moje czepialskie spojrzenie zauważyło,ze w rolce prawej jest jakby nieco szerszy but zew. ma to jakieś znaczenie w póxniejszej jeździe? - teraz nie moge sprawdzic bo pogoda niebardzo, zreszta wolałabym w nich nie wychodzić dopóki nie będę pewna,ze wszystko jest ok]
Lewa noga jest z zasady nieco wieksza (dlatego mierzy sie zawsze lewego buta). Pozostaje mocniej dopinac, wiazac rolke na prawej nodze...
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: K2 Zebra a Powerslide / Roces

Post autor: zico » pn czerwca 01, 2009 6:27

Różnie to bywa z długościami stóp, miałem przypadki 1,5 cm różnicy lewa-prawa.
Czasem są lewe dłuższe, czasem prawe. Niby takie same, a jednak ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”