Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Exo3
Posty: 5
Rejestracja: czw stycznia 29, 2009 7:21

Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: Exo3 » czw stycznia 29, 2009 7:46

Witam!

Chciałem wykorzystać zimę na kupno jakiś rolek. Być może będą jakieś promocje itd? :)
Generalnie będą to moje 2 rolki w życiu. Pierwsze dostałem jak byłem jeszcze w podstawówce ;)
Do jakiej jazdy? Rekreacyjnie. Tylko i wyłącznie. Żadnych slalomów, rekordów szybkości itd.
Mam w okolicy świetne miejsce do tego celu - jezioro a tuż przy nim asfaltowa ścieżka o idealnej nawierzchni - 0 dziur.
Budżet - nie chcę wydawać dużo. 200-300 zł to max. Znając życie będę jeździł jakieś 2-3 razy w tygodniu - podczas wakacji, więc nie widze sensu wydawania np. 600 zł. Czy w tej cenie kupie coś ciekawego?
Aha - jestem dość wysoki i cieżki :P nie wiem czy to ma jakies znaczenie - 190 cm 94 kg wagi :) Rozmiar butow jakie kupuje to ok 43-44.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki - jak wybierać rolki, a także za wskazanie konkretnych modeli.
Może znacie jakieś ciekawe sklepy na śląsku gdzie pracują rzetelni sprzedawcy, którzy zanają się na rzeczy i pomogą mi kupić odpowiedni sprzęt?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: zico » czw stycznia 29, 2009 7:55

Na pewno rolki z aluminiową szyną i kółkami o twardości 84a o ile nie masz problemów z kolanami.
W sumie sezon już się zaczyna i w sklepach pojawiają się modele na 2009 rok, więc będzie ciężko z dostaniem dobrego modelu w dobrej cenie.
Modele: Rollerblade Spark PRO, koniecznie wersja PRO, Rollerblade Astro 6.0 (ale tutaj kółka niestety słabo do Twojej wagi), Roces R253 Powerslide Cell II też ujdą w tłoku. Ceny tego sprzętu wahają się pomiędzy 320pln - 500pln.

Jak 2 - 3 razy w tygodniu będziesz jeździć, to jeśli kupisz tani sprzęt - słabe koła - szybko je będziesz wymieniać. 600 nie wydasz od razu, ale całkiem szybko razem w zależności od jakości kół.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Exo3
Posty: 5
Rejestracja: czw stycznia 29, 2009 7:21

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: Exo3 » czw stycznia 29, 2009 7:57

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)
Juz przeczesuje internet w poszukiwaniu ww modeli :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: zico » czw stycznia 29, 2009 8:05

Całkiem serio rozważ dołożenie - lepiej mieć sprzęt w 100% pasujący do Twoich potrzeb, a nie półśrodek, w którym coś nie będzie pasować lub zaraz będziesz musiał coś wymieniać lub co gorsza, będziesz szukać nowych rolek.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Exo3
Posty: 5
Rejestracja: czw stycznia 29, 2009 7:21

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: Exo3 » czw stycznia 29, 2009 8:34

Masz pewnie trochę rację ale zwiększenie kwoty o 100% to nie jest łatwa decyzja :P

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: zico » czw stycznia 29, 2009 8:35

Exo3 pisze:Masz pewnie trochę rację ale zwiększenie kwoty o 100% to nie jest łatwa decyzja :P
Zgadza się. Ale lepiej się zabezpieczyć, niż być wymuszonym do tej decyzji ;) Szukaj, a może będzie coś z wyprzedaży, jeśli nie - to wiadomo.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: jarekt » czw stycznia 29, 2009 9:27

Jesli masz watpliwosci zobacz cene kółek. W rolkach za 200 zl masz kolka ktore przy Twojej wadze rozpadna sie po miesiacu (duza miekkosc i sklad w niczym nie przypominajacy skladu normalnych kolek firmowych). Oczywiscie takie kolka mozna kupic w marketach za 15 zl (4 szt) jednak jest to 15 zl co miesiac (po pol roku masz prawie 100 zl) o tym, ze komfort jazdy i opory toczenia sa po prostu tragiczne nawet nie wspominam. Najtansze, przecietne ale firmowe kolka kosztuja 100 zl za 8 szt podczas gdy wyrob kółkopodony marki np. Sigma to 30 zl. Latwo policzyc, ze nawet nie biorac pod uwage takich elementow jak lozycka, szyna czy sam but firmowa rolka za 300 zl jest po prostu tansza od chinszczyzny za 200. A do tego dolicz odkrecajace sie szyny (po kazdej jezdzie bedziesz musial przykrecac, lozyska do wymiany co 2 miesiace, but ktory przy Twoim ciezarze po prostu sie rozsypie i dramatycznie mniejszy komfort samego buta (wentylacja i dopasowanie do stopy). To naprawde latwo policzyc i o ile nie namawiam na zadna gorna polke to najtansze z modeli firmowych sa duzo tanszym wyborem.
Te obliczenia nie sa wyssane z palca - sam wpakowalem sie w tandete i zamiast oszczedzic 200 zl kupujac tanioche zamiast porzadne za 400 to dokladnie tyle wyrzucilem w bloto bo i tak musialem kupic firmowki albo wiecznie doplacac do kolek i katowac sie w rozlatujacym sie bardziewiu. A ja waze 2/3 tego co Ty wiec latwo sobie wyobrazic o ile Ty bedziesz mial wiecej problemow.

PS. Wyprzedaze jeszcze jak najbardziej sa po marketach choc to pewnie koncowka. W exosporcie mozna kupic najtansze rollerblade'y za 200 zl z hakiem (raczej cos dla nieciezkich kobiet) czyli Ty dla siebie moglbys znalezc pewnie za 300 zl jak dobrze poszukasz. Oczywiscie mowa o najtanszych rolkach jakie wogule jest sens kupowac, IMHO warto dac te 400 zl za cos konkretniejszego (np. Celle :P).
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: Toudi » pt stycznia 30, 2009 8:43

Dokładnie. W przypadku twojej wagi, musisz pomyśleć o konkretnym sprzęcie i 400 to rozsądne minimum.
Zauważ, że podczas jazdy, przy każdym odepchnięciu jest chwila (im lepsze rolki, tym dłuższa) kiedy jedziesz na 1 nodze. Popatrz teraz na rolki, które chcesz kupić i zastanów się, jak mogą się zachować pod obciążeniem ponad 20 kg na kółko?

Oczywiście kwestia trwałości buta i łączeń przy takich obciążeniach też nie jest bez znaczenia - w porządnych pojeździsz dłużej.

Gdybyś ważył 60 czy 70 kg, miałbyś większy wybór ale niestety, koła o twardości 84 to optimum dla Ciebie, tak jak aluminiowa płoza i solidny but.

Kółka, nawet porządne o mniejszej twardości będziesz często wymieniał a jazda na takich nie będzie ani szybka ani łatwa.
Pozdrawiam
Piotr

Exo3
Posty: 5
Rejestracja: czw stycznia 29, 2009 7:21

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: Exo3 » pt stycznia 30, 2009 10:56

Wszystko co piszecie wydaje się mieć sens. Generalnie zawsze wole dołożyć do dobrego sprzętu niż go później wymieniać. Myślałem tylko, że w przypadku rolek nie będzie to konieczne :P. Mówi się trudno :)
Być może dziś przejade się do jakichś sklepów w okolicy... sprawdze ceny... Wypłata lada chwila, więc trzeba zintensyfikować poszukiwania zanim rozejdzie się na inne przyjemności ;)

Jeszcze jedno pytanie - jaki luz stopy w bucie jest dopuszczalny? Z pewnością pod uwagę wezmę bowiem kupno via internet, więc chciałbym wiedzieć czy jeśli podam dł stopy w cm to dostane rolki dopasowane - nie za duze nie za małe :P Troche głupie pytanie ale wole mieć pewność czy można kupić takie coś jak rolki bez wcześniejszego przymierzenia.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: zico » pt stycznia 30, 2009 11:08

Zasada jest taka: pięta ma być stabilnie usadowiona ponieważ odpowiada ona za kontrolę nad rolkami, a w palcach ma być komfort, czyli luz jest dopuszczalny.
W rolkach rekreacyjnych jest to wręcz "bambosz" więc w tego typu rolkach nie ma scen, że coś nie leży :)
Możesz podać rozmiar wkładki w butach w mm, ale dokładnie zmierzonej. Pamiętaj, że przez internet sprzedawcy jak sprzedają, to patrzą na rozmiar na pudełkach, a z praktyki wiem, że to, co jest napisane na pudełku mija się z prawdą rozmiaru faktycznego wewnątrz. Masz również prawo zwrotu w przeciągu 10 dni od momentu otrzymania rolek, jeśli nie będą one używane ani pudełko nie będzie zniszczone. Na to też zwróć uwagę.
Z mojej praktyki sprzedaży, a wymiany na inny rozmiar jest stosunek około 100 par / 1 - 2 pary, że tak powiem żaden błąd :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
r102
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt czerwca 12, 2007 10:09

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: r102 » ndz lutego 01, 2009 10:26

Exo3 pisze:Witam!

Chciałem wykorzystać zimę na kupno jakiś rolek. Być może będą jakieś promocje itd? :)
Generalnie będą to moje 2 rolki w życiu. Pierwsze dostałem jak byłem jeszcze w podstawówce ;)
Do jakiej jazdy? Rekreacyjnie. Tylko i wyłącznie. Żadnych slalomów, rekordów szybkości itd.
Mam w okolicy świetne miejsce do tego celu - jezioro a tuż przy nim asfaltowa ścieżka o idealnej nawierzchni - 0 dziur.
Budżet - nie chcę wydawać dużo. 200-300 zł to max. Znając życie będę jeździł jakieś 2-3 razy w tygodniu - podczas wakacji, więc nie widze sensu wydawania np. 600 zł. Czy w tej cenie kupie coś ciekawego?
Aha - jestem dość wysoki i cieżki :P nie wiem czy to ma jakies znaczenie - 190 cm 94 kg wagi :) Rozmiar butow jakie kupuje to ok 43-44.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki - jak wybierać rolki, a także za wskazanie konkretnych modeli.
Może znacie jakieś ciekawe sklepy na śląsku gdzie pracują rzetelni sprzedawcy, którzy zanają się na rzeczy i pomogą mi kupić odpowiedni sprzęt?

pozdrawiam

Ad czerwone:
trochę już nie pora
wyprzedaże rolek to są w sklepach w sierpniu-wrześniu :?

Exo3
Posty: 5
Rejestracja: czw stycznia 29, 2009 7:21

Re: Kolejne pytanie z serii "Co kupić"

Post autor: Exo3 » sob lutego 07, 2009 1:19

Jeśli ktoś będzie miał namiar na sklep, w którym dostane dobre rolki (np. Celle 07/08) do 400 zł w rozmiarze ok 44 to niech da znać:)

zico -> jeśli u Ciebie pojawią się Celle na magazynie to pisz:)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”