Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

cummulus
Posty: 17
Rejestracja: sob stycznia 17, 2009 10:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: cummulus » ndz stycznia 18, 2009 6:35

Czolem wszystkim.

Jako, ze jast to moj pierwszy post on tym forum, wypada mi sie przedstawic: Mam na imie Grzegorz i chyba zarazilem sie rolkarstwem. Mowie chyba - bo jeszcze nie jestem pewien. Nigdy nie jezdzilem na rolkach. No raz - pietnascie lat temu a i to pod ''lekkim wplywem'' Niedawno moj 7-mio letni syn wyciagnal mnie na lyzwy i tak mi i mojej zonie sie spodobalo, ze juz myslimy co tu robic jak sie skonczy zima. No i wymyslilem - bedziemy jezdzic na rolkach. Doszedlem do wniosku, ze trzeba sie czegos dowiedzec o sprzecie. I tak trafilem tutaj. Sczerze mowiac troche zakrecilo mi sie w glowie jak zobaczylem na ile rzeczy trzeba zwrocic uwage przy doborze odpowiedniego sprzetu. Zaczne od tego, ze najbardziej podobaja mi sie rolki Rollerblade. No tak, ale ktory model wybrac. Chociaz jestem zupelnym swiezakiem to jednak raczej usportowionym. Sadzic sie na jakies fitnessy? Czy to jednak za wysoka polka dla mnie? Crossfire XT czy raczej Sparki a moze Sparki Pro? A moze ktorys z modeli z poprzedniego roku? Prosilbym wszystkich bardziej doswiadczonych kolegow i kolezanki o jakas porade. Z gory dziekuje.
Pozdrowienia dla wszystkich
Ostatnio zmieniony ndz stycznia 18, 2009 8:54 przez cummulus, łącznie zmieniany 1 raz.
cummulus

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: zico » ndz stycznia 18, 2009 7:00

Hej,

wszystko zależy jak się czujesz na rolkach, jeśli twardo się trzymasz i rolki Tobie nie uciekają spod Ciebie, możesz ryzykować wejść w Crossfire XT.
Crossfire XT jest rolką szybszą i bardziej wymagającą niż Spark czy Spark PRO. Oferuje większe prędkości, choć to głównie też zależy od techniki jazdy.

Wszystkie te rolki mają jednak cechę wspólną - miękki but. Tzn. nie tak miękki, że konstrukcyjnie są złe, ale skoro 15 lat temu jeździłeś na rolkach to zapewne na nogach miałeś "twarde" skorupy, czyli same w sobie rolki były sztywniejsze.

I teraz masz też wybór, bo wrotkarstwo to dyscyplina z wieloma specjalizacjami. Pomimo, że jesteś świeżak, może się okazać, że dasz radę, następnie możesz określić jak chcesz jeździć:

- szybko
- pobawić się w łuki, slalomy coś jak jazda na hokejówkach po lodowisku
- po prostu rekreacyjnie, raz po raz sobie wyjść

odrzucam jazdę agresywną, na rampie i podobne oraz szybką z twardym niskim butem, bo to dla Ciebie wg opisu nie spełni wymagań.

Daj znać:

- jak się czujesz na łyżwach z równowagą
- jak chcesz jeździć
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

cummulus
Posty: 17
Rejestracja: sob stycznia 17, 2009 10:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: cummulus » ndz stycznia 18, 2009 10:48

Hej,
Dzieki ze szybka odpowiedz :) Czy miekki but jest trudniejszy w ujezdzaniu? Wiesz, 15 lat temu to ja jeden , jedyny raz mialem rolki na nogach. Teraz to tez tak mnie niechcacy naszlo. Najwazniejszy jest spontan ;) Na lyzwach, o dziwo dla mnie samego bardzo szybko mi poszlo. Juz w czasie pierwszej jazdy smigalem az milo, chociaz caly czas hamuje ''na bandzie'' Po trzech godzinach zabralem sie za nauke przekladanki, ale slabo mi to jeszcze idzie. Mysle, ze moj styl jazdy to bedzie typowa rekreacja. W koncu bede jezdzil z zona i synem, chociaz nie wykluczam, ze sie tez od czasu do czasu sam gdzies wybiore posmigac troche szybciej.
Jeszcze jeden model wpadl mi w oko: crossfire 360. Ale teraz to juz chyba przesadzilem...

pozdrawiam
cummulus

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: zico » pn stycznia 19, 2009 7:43

Nie jest trudniejszy w ujeżdżaniu, tylko po prostu wiele osób, które jeździło dawno temu i na nowo wchodzą w ten sport i zakładają "miękki, adidasowaty" but stwierdzają, że nóg nie trzyma ;) Tak byli przyzwyczajeni do skorup, że ta większość wybiera Twistery lub mają rezerwację na Fusion X5.

Jeśli chcesz jeździć rekreacyjnie, a chcesz mieć jakiś model ciut wyżej, to Spark PRO Tobie spokojnie starczy, no może na upartego jeszcze ten Crossfire XT - na tym drugim osiągniesz większe prędkości, co umożliwi Tobie szybszą solówkę :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

cummulus
Posty: 17
Rejestracja: sob stycznia 17, 2009 10:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: cummulus » wt stycznia 20, 2009 12:25

Hej zico.

Dzieki. Bardzo mi pomogles. Rzeczywiscie Spark PRO to jest to czego potrzebuje. Mam jeszcze dwa pytanka. Pierwsze o model rolek dla kobiet. Mianowicie, mojej zonie najbardziej podobaja sie Powerslide Phuzion D3. Czy jest to dobry wybor i czy da sobie na nich rade. O ile sie nie myle tam sa calkiem spore koleczka jak dla poczatkujacego.
Drugie pytanie dotyczy Sparkow PRO. Mianowicie: gdzie je dostac? Szperalem w necie i zaden sklep ich jeszcze nie ma w ofercie. Bede co prawda ich potrzebowac dopiero w polowie lutego, jako ze dopiero wtedy wracam do domu (pracuje na statkach) ale wolalbym juz teraz ''zasiegnac jezyka'' w tej sprawie.

pozdrowionka
cummulus

domino1405
Posty: 4
Rejestracja: sob stycznia 24, 2009 9:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Garwolin

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: domino1405 » sob stycznia 24, 2009 10:09

Cześć,
Jestem nowy na forum, więc jeżeli pisze nie tu gdzie trzeba to prosze nie krzyczeć.
Nigdy nie miałem rolek, a niedawno naszło mni, żeby w ten sezon spróbować. Jednak nie chce wydawać dużych pieniędzy, ponieważ nie wiem, czy dobrze pójdzie nauka i czy złapie bakcyla na rolki.
Nigdy nie miałem na nogach rolek ani łyżew, więc nie mam zielonego pojęcia jak się na tym jeździ.
Chodzi mi o zwykłą jazde rekreacyjną, bez żadnych ewolucji, skoków, zjazdach po rampach, krawężnikach, itp.
Znalazłem na allegro takie rolki:
<-------->/item530111526_rol ... 39_42.html
<-------->/item536779386_now ... _w_wa.html
Do tego, np. takie ochraniacze:
<-------->/item531722094_och ... zwy_m.html

Wiem, że pisaliście tu o droższym sprzęcie dla początkujących, ale nie postanowiłem przeznaczyć takiej sumy na rolki. A może warto dołożyć, żeby być zadowolonym?
Co sądzicie o tym sprzęcie? Czy na początek będzie dobry do nauki? Napiszcie coś.
Pozdrawiam,
Dominik.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: zico » sob stycznia 24, 2009 10:43

Większa szansa, że załapiesz bakcyla będzie w dobrym sprzęcie, wierz mi, że lepiej dołożyć.
Jak kupisz coś tańszego/gorszego szanse będą mniejsze, że się wkręcisz we wrotkarstwo.
Lepiej uzbierać i wybrać coś rozsądnego. Zresztą poczytaj sobie uwagi innych, co kupili taniej, a potem kupowali drugi raz drożej, bo lepsze. I bez sensu wydane pieniądze na pierwsze, tanie "rolki".
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

domino1405
Posty: 4
Rejestracja: sob stycznia 24, 2009 9:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Garwolin

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: domino1405 » sob stycznia 24, 2009 10:48

Zico, a co myslisz o trwałości i wygodzie jazdy tymi co podałem? Mają szanse wytrzymać dłużej, czy rozlecą się zaraz po założeniu?
Szperam teraz na forum i zanalazłem sklep Go-sport przy ul. Ostrobramskiej. Kupie tam jakeś dobre rolki w miare dobrej cenie? Czy raczej ceny wysokie?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: zico » sob stycznia 24, 2009 11:05

Nie wiem czy o tej porze mają rolki, jeśli będą mieć - to już z nowej kolekcji, a tam raczej "promocji" nie będzie.
Weź też pod uwagę kurs euro, trochę podskoczył do góry i ceny mogą pójść w górę, spokojnie z 30%.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: Agent_L » ndz stycznia 25, 2009 2:52

Pod koniec zeszłego lata w Gosporcie Ostrobramska mieli rolek ze 3 modele a ochraniacze tylko dziecęce. Już lepiej szukaj w Decathlonie w Bluecity. Sklepu typu gosport czy intersport na zime chowają rolki całkiem a eksponują narty.
Tak czy owak w dużych sklepach zwykle mają najwięcej nieokreślonych rolek marek własnych, a firmowe roki raczej ciut drożej niż przez internet, np u Zica. Okazje mieli na jesień, tzn wyprzedaż rozmiarów które nie zeszły. Po prostu idź, przymierz, zapisz modele i ceny a potem zamów gdzie indziej : )
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

domino1405
Posty: 4
Rejestracja: sob stycznia 24, 2009 9:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Garwolin

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: domino1405 » pn stycznia 26, 2009 5:24

Znalazłem 2 pary rolek. Z tego co tu wyczytałem, to dobrej firmy:
<-------->/item529044268_rol ... oz_42.html
<-------->/show_item.php?ite ... s%C5%82any.
Co o nich sądzicie?
Nie wiem jeszcze jaki numer wybrać, ale może jutro będe Warszawie, to potaram sięzajechać do Go-sportu, coś przymierzyć i wybrać numer.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: zico » pn stycznia 26, 2009 5:28

Odpuść sobie Bladerunner. Szyna alu, którą w rękach możesz gnieść jak makaron. Aż wstyd przyznać, że rolki Bladerunner są sygnowane jedną z najlepszych marek jaką jest Rollerblade. Na logikę: tanie Rollerblade pod nazwą Bladerunner, po co? Taniość radość. Do czasu.
I żeby nie było - w rolkach Bladerunner jest niestety słaby. Łyżwy to inna bajka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

domino1405
Posty: 4
Rejestracja: sob stycznia 24, 2009 9:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Garwolin

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: domino1405 » pn stycznia 26, 2009 5:48

Dzięki zico. Myślałem, że to są tej firmy co u Ciebie w sklepie i ucieszyłem się że w miare tanio.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: zico » pn stycznia 26, 2009 5:55

domino1405 pisze:Dzięki zico. Myślałem, że to są tej firmy co u Ciebie w sklepie i ucieszyłem się że w miare tanio.
Niestety Rollerblade z tym Bladerunnerem zrobił takie zamieszanie, że jest totalna dezinformacja na rynku i klient myśli, że kupuje super produkt w super cenie, co jest po prostu niemożliwe.

Poza tematem, nie wiem czy słyszeliście o firmie japan foto z Zabrza oraz firmie 1rtv.pl - naprawdę polecam te artykuły o nierzetelnych firmach i bezpośrednio związanych z dobrymi markami i tanią ceną.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tradycyjne pytanie w tym dziale: co wybrac?

Post autor: Agent_L » wt stycznia 27, 2009 12:04

linki, linki!
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”