Poczatki-jakie rolki

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

samba-77
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 05, 2008 2:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Jastrzebie Zdroj

Poczatki-jakie rolki

Post autor: samba-77 » pn maja 05, 2008 2:40

Witam wszystkich
Zima sie skonczyla,narty w komorce i pomyslalem,ze moze rolki :?:
Prosze o rade jekie wybrac rolki,wiem-najlepiej firmowe ale ja chce sprobowac i nie wim co z tego wyjdzie :roll:
Najlepiej do 200pln,moze cos z allegro :?: .Mam zamiar jezdzic po miescie kilka razy w tygodniu.
Z gory dziekuje

Awatar użytkownika
Invisible
Posty: 11
Rejestracja: pt kwietnia 04, 2008 7:13
Moje rolki: Rollerblade Spark 4.0
Jeżdżę od: 26 kwie 2008
Lokalizacja: Odolanów

Re: Poczatki-jakie rolki

Post autor: Invisible » sob maja 10, 2008 7:36

Jeżdżąc w tanich niemarkowych rolkach ( no może nie zawsze) tylko zrazisz się do tego wspaniałego sportu :). Sama zaczynałam akurat na tanich rolkach za 100 zł z plastikowymi kółkami, po których mam jeszcze bliznę na nodze (tak mnie obtarły), ale pomimo to się nie zraziłam, tylko nazbierałam na lepszy sprzęt. Więc jeśli nie wiesz, czy Ci się spodoba to może kup używane z lepszej firmy. Moja koleżanka trafiła kiedyś na okazję Rocesów za 10 zł. Prawie niezniszczone, tylko kółka lekko zużyte, ale i tak na nich jeszcze rok pojeździła ;). No a jeśli chcesz nowe, to może jednak znajdą się jakieś fajne, albo z tych porządniejszych mniej znanych firm, nigdy nic nie wiadomo :). Pozdrawiam Invisible.

Awatar użytkownika
MarCell
Posty: 22
Rejestracja: pn kwietnia 07, 2008 9:02
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Mielec

Re: Poczatki-jakie rolki

Post autor: MarCell » sob maja 10, 2008 11:29

Witam. Kupój markowe !
Wrotki, to super sprawa, każdy to powie, kto jeździ, a jak widzisz jest nas niemało :D
Napewno się wciągniesz ( wkręcisz ). Jeżeli śmigasz na nartach to w rolkach znajdziesz dużo przyjemności. Niektóre techniki zjazdowe są podobne, więc możesz trzymać formę cały rok - no prawie. Podziel sobie cenę dobrego sprzętu na kilka lat i wyjdzie Ci, że kilka godzin dziennie wspaniale spędzonego czasu kosztuje Cię kilka złoty. :lol:
niektórzy kiwają się przy kuflach, a ja przy kubeczkach
Powerslide Cell II / '07 ( banan )
pozdrawiam Marcin

hobbit_666
Posty: 9
Rejestracja: ndz marca 16, 2008 10:14

Re: Poczatki-jakie rolki

Post autor: hobbit_666 » ndz maja 11, 2008 10:19

a ja ci powiem tak, kupilem sobie rolki u mnie w miscie za 150 zl, sa to Chinskie rolki a jak wszyscy dobrze wiemy i sie zgadzamy wszystko co dobre pochodzi z Chin :-) Ucze sie na nich jezdzic i jak narazie do niczego sie nie zrazilem wrecz przeciwnie, jak mam tylko troche wolnego czasu wskakuje na rolki. Jak tylko te sie zniszcza mam zamiar kupic juz jakies firmowe, ale uwazam ze rolki za 150 zl na start sa ok, bo jak sie w tym sporcie zakochasz w tedy odkladasz i kuoujesz firmowe rolki a jak ci sie nie spodoba to straciles tylko 150 zl :-) Takie jest moje zdanie.

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

Re: Poczatki-jakie rolki

Post autor: joanmadou » ndz maja 18, 2008 10:46

Ja mysle, ze nie oplaca sie kupowac byle czego. Sama spontanicznie kupilam stary model Rollerblade i zaczelam jezdzic. Zaplacilam za te rolki (w tym roku) jedyne 50euro. Ogolnie sa OK, ale po 3 miesiacach zdecydowalam sie na wymiane kolek na wieksze i lozysk na szybsze, co kosztowalo mnie 60euro. Teraz przymierzam sie do zakupu rolek do jazdy szybkiej. Nie twierdze, ze kazdy tak ma, ale uwazam, ze lepiej wydac troche wiecej kasy na poczatku, zeby dluzej miec przyjemnosc z jazdy. Oczywiscie, jak zaczynasz, nie ma co przesadzac z duzymi i twardymi kolkami, ale dobrze wiedziec, ze mozesz w nie wsadzic wieksze. Wygodny but tez jest bardzo wazny (te moje Rollerblade sa calkiem ok, ale troche ciezkie). Zycze powodzenia i proponuje poradzic sie Zico.

Pozdrawiam,
Ola

skategorlice
Posty: 1
Rejestracja: śr lipca 30, 2008 5:08

Re: Poczatki-jakie rolki

Post autor: skategorlice » śr lipca 30, 2008 5:13

Nawet nie chodzi o kupowanie byle czego. Jeśli zdecydujemy się na zakup tańszej wersji, to i tak po paru chwilach jazdy będziemy chcieli coś wymienić. Części są na tyle drogie, że dokupując je wydamy o wiele więcej niż byśmy od razu kupili coś lepszego.

Pozdro,
Damian
filtry do wszystkich marek

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Poczatki-jakie rolki

Post autor: jarekt » ndz sierpnia 03, 2008 9:22

Wszyscy to wiedza a jednak wszyscy powtarzaja ten sam blad. Sam kupilem tanie rolki bo nie mialem pewnosci, czy wciagnie mnie na nich jazda. Juz po paru godzinach wiedzialem, ze zrobilem duzy blad. Planowalem oszczedzic 200 zl (zamiast kupic Celle za 400 zl kupilem Elany za 200) a w efekcie dokladnie tyle wyrzucilem w bloto bo te Celle i tak musze kupic lada moment. Moje tanie rolki to brak wentylacji (noga poci sie niemilosiernie), bardzo srednie trzymanie stopy, kolka z ktorych polowa juz sie zupelnie doslownie rozsypala a reszta stracila jakis centymetr srednicy po 2 miesiacach jazdy (teraz kupno przyzwoitych kolek to lekko ponad 120 zl - kolejne wyrzucone pieniadze) oraz ciagle odkrecajace sie szyny, ktore musze imbusem dokrecac co pare dni.
Moje dzieciaki wszystkie zaczynaly od tandety i juz wszystkim musialem rolki wymienic na firmowki. Jestem absolutnie przekonany, ze wytrzymaja kilkukrotnie dluzej niz tandeta.
Reasumujac tanie rolki dla doroslego to i tak wydatek rzedu 200 zl (tempishe czy inne "prawie" markowe). W realu widzialem pare modeli FIlla za 250 (o rollerbladach dla dzieci za 180 zl nie wspominam bo to juz zupelny hardcore) wiec jesli juz naprawde brakuje srodkow na rollerblade'y to moze cos takiego?
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”