Rolki Freestyle Fila

Polecany sprzęt do jazdy freestyle i freeride / freestyle and freeride skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: zico » śr sierpnia 04, 2010 3:48

Szyna faktycznie jest tak sobie, ale nie sądzę, żeby była gorsza od Metro - tak, dwuczęściowe śruby, przynajmniej nic się nie stanie z gwintem w szynie.
Buty wyglądają na takie same. Co do szyn - staram się o wszystko. Dla mnie brak serwisu i części = brak firmy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

krzycho
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwietnia 06, 2008 10:21
Moje rolki: Roces ASP 100
Jeżdżę od: 05 maja 2008
Lokalizacja: Stargard Szcz
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: krzycho » ndz sierpnia 08, 2010 6:21

Zicopoważnie zastanawiam się nad NRK Road od 1,5 roku jeżdżę w ASP 100 głównie slalom i zastanawiam sie czy warto zamieniać te rolki, czy jest różnica w wadze i szynach, testowałeś obie rolki więc masz jakieś porównanie będę wdzięczny za każdą informację która ułatwi mi podjęcie decyzji

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: Herb » śr sierpnia 11, 2010 1:28

Coś Zico się ociaga z odpowiedzią ;)

NRK Road mają krótsza szynę niż ASP, 243 mm. Sama szyna też jest lepiej zaprojektowana z technicznego punktu widzenia (w sumie jakby szyna seba deluxe bez tub usztywniających), co powinno gwarantować większą sztywność, oczywiście duzo zalezy też od rodzaju stopu i metody obróbki aluminium. Ma też najnizszy obecnie profil, co tez jest jakimś plusem, ASP nie mogą się pochwalić zbyt niskim balansem.

Waga - włókno bazaltowe waży mniej niż kompozyt, ale nie oczekuj cudów, to nie włókno węglowe. Przypadek Seba High Carbon pokazuje że rolka z wyciaganym linerem nie traci dużo na wadze po zmianie materiału skorupy na lżejszy, bo na jej masę największy wpływ ma liner, łożyska, koła, tulejki, śruby, szyny. NRK Road powinny być lżejsze od ASP, nawet od Twisterów, ale jeżeli szukasz rolek wyraźnie lekkich, pozostają Ci bezlinerowe Seba iGor lub w bardziej racjonalnej aczkolwiek ciągle wysokiej cenie Powerslide Hardcore Evo.

ASP było krytykowane za wysoki cuff, w NRK nie jest on bardzo niski, ale niższy i wyprofilowany tak że nie będzie uciskał łydki.

Moja rada - poczekać z kupnem do przyszłego roku, jeżeli naprawdę ma być obniżka ceny. Rolek nie masz przeciez złych, to solidny sprzęt i na pewno nie wyciskasz z nich 100%, a warto też odpowiedzieć sobie na pytanie czy kilka ulepszeń wystarczy, czy lepiej poczekać i kupić coś dedykowanego pod slalom z najwyższej półki.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: zico » śr sierpnia 11, 2010 7:23

Herb pisze:Moja rada - poczekać z kupnem do przyszłego roku, jeżeli naprawdę ma być obniżka ceny. Rolek nie masz przeciez złych, to solidny sprzęt i na pewno nie wyciskasz z nich 100%, a warto też odpowiedzieć sobie na pytanie czy kilka ulepszeń wystarczy, czy lepiej poczekać i kupić coś dedykowanego pod slalom z najwyższej półki.
I tak chciałem odpowiedzieć :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

krzycho
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwietnia 06, 2008 10:21
Moje rolki: Roces ASP 100
Jeżdżę od: 05 maja 2008
Lokalizacja: Stargard Szcz
Kontakt:

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: krzycho » śr sierpnia 11, 2010 11:04

Herb dzięki za info, i tak zrobię poczekam do przyszłego sezonu, zwłaszcza że w ASP dobrze mi się jeździ

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: chimera » ndz czerwca 19, 2011 6:52

Postanowiłem, że nie będę tworzył nowego tematu i napiszę tutaj kilka słów dotyczących Fila NRK Black.

Próbowałem trochę ćwiczyć slalom i po opanowaniu najprostszych trików zauważyłem, że mam ogromne kłopoty z ewolucjami na jednej nodze z powodu pronacji. Kiedy jeżdżę normalnie, jest ona niewielka - jakoś tak nauczyłem się stawiać nogę. Ponieważ ostatnio jeździłem trochę w kiepskich warunkach i postanowiłem, że rolki trzeba oczyścić, to przy okazji zauważyłem, że spokojnie można przesunąć szyny w kierunku wewnętrznych krawędzi butów, co też zrobiłem. Po jakiś dwóch próbach udało mi się ustawić je w miarę chyba optymalnie i podczas jazdy po domu nie miałem kłopotów z jazdą na jednej rolce, a nawet mam wrażenie, że ciągnie mnie trochę w drugą stronę.

Ponieważ nigdy w życiu nie rozkręcałem rolek, chciałem zapytać, czy ktoś próbował w ten sposób dopasowywać rolki do swoich stóp?

Druga rzecz - nie bawiłem się w czyszczenie łożysk poza powierzchownym. Zaskoczyło mnie natomiast, że kiedy wymieniłem łożyska z najgłośniej chodzącego i najszybciej zatrzymującego się koła na nówki Complex ABEC 7 koło chodziło wprawdzie bezgłośnie, ale zatrzymywało się jeszcze wcześniej. Czy to różnica w jakości łożysk? Czy kręcenie się w powietrzu jest w ogóle jakimś miarodajnym testem?

A swoją drogą z rolek jestem bardzo zadowolony i zdecydowanie je polecam.
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

jachu
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 15, 2010 10:20
Moje rolki: rollerblade twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: jachu » ndz czerwca 19, 2011 9:36

miarodajnym testem łożysk jest test dający wynik kręcą się/ nie kręcą się. Nic więcej nie świadczy o łożyskach. Co do regulacji położenia szyny, to to samo zrobiłem w twisterach, fajna spraw. Mi chodziło bardziej to to, by w czasie jazdy móc jak najwięcej zyskać przez wypychanie rolki na zewnątrz, a czułem że zbyt płasko ustawia mi się noga, więc przez przesunięcie szyny do wnętrza uzyskałem ustawienie szyny bardziej do środka. Jak dobrze się orientuję to file pozwalają też na regulację ustawienia cuffa, też przydatne, szczególnie dla krzywonogich.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: Herb » pn czerwca 20, 2011 12:31

Przesuwanie szyny to chleb powszedni bardziej zaawansowanych rolkarzy i powiem szczerze: ten kto tego nie robi, ten noob! :D Chyba że ma usprawiedliwienie w postaci rolek z UFS. W speedzie przesuw szyny na boki to podstawa, a we freestyle przesuwa się na boki, ale i w przód-tył bo są modele które na to pozwalają.

Nie jesteśmy robieni taśmowo - rolki tak. To rolki dopasowujemy do siebie, nie na odwrót! ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: chimera » pn czerwca 27, 2011 11:38

To mi wygląda na ciekawy artykuł porównujący Fila NRK Black z Seba FR:

http://inlineonline.com/material-de-pat ... ba-fr.html

Ktoś zna hiszpański na tyle, aby mniej więcej powiedzieć, co tam piszą?
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

Prostak94
Posty: 7
Rejestracja: wt lipca 03, 2012 12:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki Freestyle Fila

Post autor: Prostak94 » czw lipca 05, 2012 6:16

Mam taką małą prośbę. Czy nie widział ktoś może jakiś przecen na te BX?:> Bo przymierzam się do ich kupna ale warto sprawdzić czy nie ma promocji wcześniej ;D
roz.44(29cm)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda freestyle i freeride / freestyle i freeride inline skating”