K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Polecany sprzęt do jazdy freestyle i freeride / freestyle and freeride skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Post autor: salomonteam1 » ndz czerwca 22, 2008 7:22

Ok zmiana tematu , czy ktoś mógłby mi doradzić czy kupić RB czy też może K2 ? Z tego co się orientuję po obrazkach to obie rolki są zwrotne , pozostaje jeszcze istotna kwestia wygody , dobrego trzymania nogi i waga , k2 mają but z agresywnej rolki... i sam nie wiem bo jedne już takie mam,tzn. do jazdy agresywnej .Zależy mi by była jak najlżejsza,bo to znacznie ułatwi długie skoki. Fajnie by było jakby ktoś odpisał :D z góry dziękuje jeśli ktoś się pokusi o pomoc...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Post autor: MirekCz » pn czerwca 23, 2008 1:08

Z tego co wiem od Zico to Twistery są już nie do dostania (może jakaś specyficzna rozmiarówka jeszcze jest).
Ja osobiście (ale do freestyleu a nie skoków) sobie kupiłem rocesy ASP100 u Zica i jak na razie jestem b.zadowolony. Są super zwrotne, wygodne i dobrze trzymają nogę. Ja jak na razie zaczynam dopiero zabawę freestyleową, więc raczej dużo tobie od tej strony nie powiem, ale ogólnie rolka jest zrobiona jako konkurencja dla Twistera i w kilku miejscach czytałem o niej pozytywne opinie.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Re: K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Post autor: salomonteam1 » pn czerwca 23, 2008 2:46

Dzięki za odpowiedź, świetnie wyglądają i cena jest niezła , bo planuję wydać max 850 zł
Już je widziałem kiedyś ale pominąłem rocesa w poszukiwaniach i myślę że teraz frontmany k2 albo te zakupię.
Mam jeszcze pytanie bo z opisów wynika że środkowe koła są większe ( do slalomu) ale czy to kwestia tylko kół czy też rama ma tak nawiercone otwory bo ja wolę płaski układ kółek a docieranie mnie nie bawi :)

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Post autor: MirekCz » pn czerwca 23, 2008 5:11

Koła są 76mm(przód/tył) i 80mm(środkowe), a otwory z tego co widzę są w linii prostej. Trudno na oko wymierzyć :)
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Post autor: zico » pn czerwca 23, 2008 5:26

W Rocesie otwory są w linii prostej, koła są zamontowane na "banan" - 76-80-80-76. Bez problemu można ustawić 4x80mm.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Re: K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Post autor: salomonteam1 » pn czerwca 23, 2008 6:40

Czyli wymiana 4 kółek . . . Bo kiedyś miałem bauery CLASSIC i jak zmieniłem koła na takie o płaskim profilu (Hyper-Thives) to się bujałem na tym "bananie" :D i było niezbyt ciekawie .
Chyba że ustawię większe koła na zewnątrz i docieranie nie będzie takie uciążliwe , skoro otwory są na jednakowym poziomie.

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Post autor: Slawek » pt czerwca 27, 2008 2:11

Zostaw sobie lepiej tego oryginalnego banana.... :) Wreszcie ktos pomyslal i nie trzeba zmieniac kolek ani docierac ich zeby sie banan zrobil.... Bez banana rolki nie skrecaja...... ;) Do d... taka jazda.... :D

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Re: K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Post autor: salomonteam1 » pn czerwca 30, 2008 10:06

Nie no takie ustawienie to do hokeja ! Tu chodzi o szybką stabilną jazdę ze skokami a dwa większe koła na pewno tego nie ułatwiają :D :D :D
Czy ktoś może orientuje gdzie w okolicach Katowic można przymierzyć te rolki,jakiś sklep? chodzi o te rocesy , bo przez neta to nie kupię rolek raczej...

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: K2 FRONTMAN czy RB TWISTER ? HELP !?

Post autor: Slawek » śr lipca 23, 2008 10:24

Raczej do slalomu.... Do hokeja przewaznie jest Hi-Lo..... Ale banan na prawde w niczym nie przeszkadza i te 2 mm odstepu od podloza nie zmniejszaja az tak bardzo stabilnosci jakby sie moglo wydawac - to jest praktycznie nieodczuwalne na poczatku, a daja za to o wiele wieksza zwrotnosc..... I lepsza zabawe.... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda freestyle i freeride / freestyle i freeride inline skating”