Szyny Rollerblade Blank

Polecany sprzęt do jazdy agresywnej / aggressive skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Szyny Rollerblade Blank

Post autor: Herb » ndz grudnia 16, 2012 3:06

W moje ręce trafiły ostatnio Solo Estilo RG2. Mimo że planuję używać buta z szyną do powerbladingu, montowane fabrycznie szyny Blank przykuły moją uwagę.

Obrazek

Blank to marka-córka Rollerblade, sytuacja identyczna jak w przypadku Kizer i Powerslide. Tom Hyser odpowiada za projekt, a jak dotąd, pod szyldem Blank ukazały się szyny do jazdy agresywnej oraz linery (linery opiszę w innym tekście - na razie powiem tyle, że są wręcz szokująco dobrze zrobione, całe lata świetlne przed innymi linerami w rolkach RB!).

Planuję przerobić moja starą parę Fusion na rolki do jazdy agresywnej w niedalekiej przyszłości, a wtedy sprawdzić ile te szyny są naprawdę warte. Na razie i tak pogoda nie sprzyja jeździe (to straszna tortura, mieć nową parę rolek w domu i nie móc w nich pojeździć...), więc zamieszczam krótki "suchy" opis i zdjęcia - za których jakość przepraszam, bateria w aparacie uległa awarii i musiałem robić je telefonem (który nie jest najwyższych lotów).

Szyny Blank są dostępne w trzech rozmiarach - mi trafił się rozmiar 2, długości 260mm. To odległość między centrami zewnętrznych osi, czyli między punktami podparcia, a nie długość całej szyny (rolkarze agresywni często podają długość szyn właśnie w ten, mało właściwy sposób).

Obrazek

Szyny wyglądają na bardzo proste na zdjęciach, ale zaufajcie mi - wcale takie nie są. Ścianki nie są proste, są wyprofilowane tak by ślizgały się lepiej, różnica polega na tym że większość producentów używa bardziej kanciastych przejść linii profilu szyny, a w Blank są one wygładzone.

Producent użył osi z trójkątnym kształtem jednego łebka, tak jak w starszych szynach TRS (zniknęło jednak z nich logo TRS) - dzięki temu do dokręcenia osi wystarczy jeden klucz imbusowy. Szyny nie mają plastikowych nadlewek - w użyciu są metalowe "pieski" czyli podkładki dystansowe, co w mojej opinii jest lepszym rozwiązaniem.

Obrazek
Obrazek

Szyny te są wyraźnie zaprojektowane z myślą o ustawieniu antirocker. Da się bez problemów założyć flat 4x60mm, jednak nie jest to pomysł wybitnie dobry - wycięcie w szynie jest głębokie, h-block wysoko, więc istnieje duże ryzyko że koła będą przycinać na murkach czy poręczach. Ustawienie 4x56mm może być lepszym pomysłem, jednak nie ma się co oszukiwać, to są szyny antirocker, podobnie jak Kizer Fluid i takie ustawienie kół sprawdzi się najlepiej.

Obrazek
Obrazek

Jeżeli chodzi o wagę, nie są one specjalnie ciężkie. Oczywiście, fani lekkich szyn jak np. Slimline poczują różnicę na minus.
Na razie to wszystko - nie mogę się doczekać aż będę miał szansę pojeździć na nich i sprawdzić ile są warte. Szkoda że pogoda jest okrutna, a krytego skateparku w Krakowie brak...

Dziękuję Jakubowi "Zico" Ciesielskiemu oraz jego sklepowi zicoracing.com za te szyny - oraz rolki, koła i łożyska - opiszę to wszystko w niedalekiej przyszłości, przysięgam ;)

Post jest także dostępny w języku angielskim na moim blogu: http://zecoprzepraszam.wordpress.com/20 ... nk-frames/
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna / aggressive inline skating”