I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Gdzie, kiedy, za ile? Wszystko o zbliżających się zawodach w jeździe szybkiej
Inline speed skating competition. When, where, expenses

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: novap » sob lipca 14, 2012 8:48

Przydałaby się jakaś mapka trasy - gdzie start, gdzie nawrót, gdzie biuro itd. coby było wiadomo gdzie dojechać :lol:

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: julek1967 » sob lipca 14, 2012 12:29

Mapka trasy I Półmaratonu Rolkarskiego o Puchar Wójta Gminy Choczewo-Zdrowo Bo Rolkowo -Choczewo 22 lipca 2012r
http://maps.google.pl/maps?saddr=Niezna ... 6&t=m&z=13
start -meta w pkt.A nawroty w pkt A i B natomiast biuro zawodów w Kopalinie przy głównej wjazdowej ulicy-każdy trafi.pozdro

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: novap » sob lipca 14, 2012 1:19

Dziękuję uprzejmie. Do zobaczenia na starcie 8)

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: julek1967 » sob lipca 14, 2012 3:23

mała korekta : Punkt A jest przy następnym skrzyżowaniu ,bo coś mi nie pasowało z kilometrami.poprawie to.to jest poprawnie: http://maps.google.pl/maps?saddr=Niezna ... s&t=m&z=14 trasa w jedną strone 3,3km co daje pętle 6,6 km -to jest poprawnie tamten poprzedni post można usunąc.pozdro
trasa wyścigu punkt A nawrót,punkt B nawrót na boisku.ok 50-100metrów od punktu A umiejscowiony zostanie start i meta.Przy czym startujemy od Lini Startu do punktu B a finiszujemy po nawrocie w punkcie A do linii Mety tak ,że przejeżdżamy dokładnie 3-y pętle.

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: novap » ndz lipca 15, 2012 7:40

Hmm... z półmaratonu zostało tylko 19.8 km ... szkoda :(

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: julek1967 » ndz lipca 15, 2012 5:24

I jeszcze jeden problem:Zawody Choczewo 22 lipca 2012r -Wstępnie zaproponowałem by finisz odbył się po nawrocie w odległości 100m właśnie od tego nawrotu.Po rozmowie z Piotrem A ,który zaproponował,by finisz nastąpił z długiej prostej a nie zaraz po nawrocie-jestem z wkropce.Za wariantem Piotra przemawia bezpieczeństwo i to jest najważniejsze dla zawodników .Ja chciałem by były 3-y pełne pętle. Co o tym sądzicie napiszcie...sprawa jest otwarta...

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: julek1967 » wt lipca 17, 2012 12:25

ZDROWO BO ROLKOWO -Choczewo 22 lipca 2012 http://www.choczewo.com.pl/pol/aktualnosci.htm -regulamin i zapisy internetowe jeszcze tylko przez kilka godz. do 24.00.potem można zapisac się na miejscu !!!!Frekwencja dopisuje-pula nagród też rośnie !!!Wstępnie ustaliłem z Piotrem Andrzejewskim,że przydałaby się PREMIA na LOTNYM FINISZU !! SUPER sprawa-realizacja z toku...oczywiście kto pierwszy przejedzie lotny finisz otrzyma nagrode !!!Dodam jeszce ,/ to o następnej nagrodzie ufundowałej przez naszego dobrego kolege Tomka Sitkowskiego/ -wśród uczestników zawodów rozlonowany zostanie pobyt w Willi Portowej ,w Jastarni.Mamy już 150 zarejestrowanych i dalej rośnie !!!

polonia91
Posty: 4
Rejestracja: śr lipca 15, 2009 5:07

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: polonia91 » czw lipca 19, 2012 9:53

julek1967 pisze:I jeszcze jeden problem:Zawody Choczewo 22 lipca 2012r -Wstępnie zaproponowałem by finisz odbył się po nawrocie w odległości 100m właśnie od tego nawrotu.Po rozmowie z Piotrem A ,który zaproponował,by finisz nastąpił z długiej prostej a nie zaraz po nawrocie-jestem z wkropce.Za wariantem Piotra przemawia bezpieczeństwo i to jest najważniejsze dla zawodników .Ja chciałem by były 3-y pełne pętle. Co o tym sądzicie napiszcie...sprawa jest otwarta...

Im bliżej pełnego półmaratonu tym lepiej. czyli jeżeli po nawrotce brakuje metrów to tyle powinno ich być do mety.

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: julek1967 » sob lipca 21, 2012 5:33

słów kilka o sponsorach I Półmaratonu Rolkarskiego o Puchar Wójta Gminy Choczewo 22lipca 2012r-ZDROWO BO ROLKOWO -bez NICH impreza byłaby mało interesująca!!!
Sponsorami Są:
1.UG CHOCZEWO,

2.PG ENERGIA JĄDROWA,

3.Villa Portowa-PAN TOMASZ SITKOWSKI
ul. Portowa 7, 84-140 Jastarnia
E-mail: sitkowski@chello.pl
tel. 604 993 411
UFUNDOWAŁ- WEEKEND DLA JEDNEJ OSOBY UCZESTNIKA ZAWODÓW ,KTÓRY PRZYJEDZIE Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA POLSKI + OSOBA TOWARZYSZĄCA.termin do ustalenia w Fundatorem ,

4.www.<-------->-PAN PIOTR ANDRZEJEWSKI
Ufundował nagrody :
- na 2 okrążeniu w punkcie pomiaru czasu. Nagroda dla pierwszego zawodnika lub zawodniczki w postaci kompletu kół Bont Mayhem 110mm 87A
- bony rabatowe -10% dla wszystkich osób, które ukończą wyścig, dla trzech pierwszych osób w kat. wiekowych bony -20% dla pięciu pierwszych osób w kat. open kobiet i mężczyzn -30%. Są to rabaty imienne - nie można ich odstąpić osobom trzecim, które upoważniają do zakupu w sklepie <--------> produktów marki Bont. Rabat nie dotyczy produktów przecenionych i ważny jest do 22 sierpnia 2012r. ,

5.Kwiaciarnia ASIA -Joanna i Janusz Łęgowscy Rumia ul Starowiejska 23-wykonali wiązanki kwiatowe dla nagrodzonych w kat.open i kat.wiekowych,

6.Kwiaciarnia Aneta Olak-Pruszcz Gd.ul WP-wykonali wiązanki dla laureatów i nagrodzonych zawodników i wiązanki z podziękowaniami,

7.Hurtownicy kwiatów ,Roślin i Upominków zgromadzeni w PHCR-S RENK Gdańsk Ul.Wodnika 50

W imieniu organizatorów i zawodników DZIEKUJĘ -J.Ziółkowski

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: MirekCz » ndz lipca 22, 2012 11:21

No to po ptokach :-)
Imprzeza od strony organizacyjnej bardzo zacna - miła "wiejska" atmosfera - czyli życzliwi miejscowi, fajna organizacja i dobra kiełbaska z piwkiem :-) W sumie bardzo przyjemnie spędzone kilka godzin i wielkie podziękowania dla organizatorów, strażaków i miejscowych.

Niestety nie obyło się bez pewnego problemu - trasa wołała o pomstę do nieba. Bardzo nierówno (mała dylewska wydaje się nagle miłą ścieżynką świeżutkim asfaltem polaną), wąsko - co przy trzech kółkach i dublowaniu wolniejszych robiło się problematyczne -, słabo oznaczone dziury (a było ich pełno) i piasek na nawrotce (5min z miotłą załatwiłoby 90% problemu).
Jak ktoś był na małej dylewskiej to wie, że odrobina organizacji i trasę można oczyścić + perfekcyjnie oznaczyć dziury. Chociaż prawda jest taka, że trasę należałoby zmienić. Jak będzie więcej ludzi to się po prostu pozabijamy, a dla początkujących mimo bardzo płaskiego przebiegu trasa jest wyjątkowo trudna.
No i nie powiem, ten asfalt na głównej drodze, która zakręcała w prawo przed dojazdem na start, naprawdę narobił mi smaku :-D

Jeszcze raz, czapki z głów za pierwszy wyścig, bo rzadko kiedy udaje się tak dobrze wszystko przygotować. Lepsza trasa i zawody będą naprawdę godne polecenia od każdej strony.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

PiBor2
Posty: 1
Rejestracja: wt lipca 10, 2012 12:39
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 10 lip 2008

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: PiBor2 » pn lipca 23, 2012 12:26

I Półmaraton w Choczewie zakończony i myślę, że zasłużył na ocenę dobrą. Należy pamiętać, że zorganizowany był w tym miejscu po raz pierwszy więc siłą rzeczy nie mógł być na 5.
Moim skromnym zdaniem i kolegów z Poznania uważam, że do poprawki jest kilka drobiazgów.
- Pomimo, że trasa wąska to da się powalczyć ale w przyszłości trzeba uświadomić mieszkańców, żeby nie spacerowali poboczem ( również z wózkami i rowerami) w czasie przejazdu.
- Nawroty muszą być bezwzględnie wysprzątane z piachu i zabezpieczone przed tłumem gapiów, którzy zostali poturbowani przez szeroko zawracających i wywracających się rolkarzy.
- Na trasie wszelkie wyboje ( korzenie drzew ), dziury i duże szczeliny - należy "OBJECHAĆ" białą farbą. To szczególnie dla liderów, którzy prowadzą tzw."węże" i podają komunikaty do tyłu grupy która praktycznie nie widzi nic poza tyłkiem lidera lub poprzedniego zawodnika

-Osobny temat, to PIKIETUJĄCY ! Dobrze, że ludzie walczą o swoje prawa ale nie powinni być agresywni w stosunku do rolkarzy, którzy przyjechali z całej Polski żeby pościgać się. Wszystko z powodu ich NIEDOINFORMOWANIA ! Przed startem wielebny podczas Mszy Świętej nawiązał do rolkarzy oraz do sponsora, który chce budować w tym rejonie elektrownię jądrową. No ale nie wyjaśnił, że rolkarze przyjechali tu na własny koszt, zapłacili wpisowe, chcąc wziąć udział w imprezie sportowej. 95% z nich nie interesowało, że na numerze startowym jest znaczek PGE. Jednak to wystarczyło niedoinformowanym wiernym aby rozpętać wojenkę przed startem. Rolkarze byli obrażani wulgaryzmami, kazano im wręcz : "wracać do domu i jeździć u siebie" - użyłem delikatnej formy !, zdarzało się zastępowanie drogi i przepychanie rozgrzewającym się ( szczególnie pan z siwą głową w wieku około 50-60 lat, w brązowej bluzce w poprzeczne paski - wybitnie szukał guza ! ) Wszyscy twierdzili, że rolkarze są opłaceni przez PGE i startują, żeby propagować energię jądrową.
Dopiero po długich rozmowach i tłumaczeniu, że nie mamy z tym nic wspólnego poza logo obok numeru startowego - zmienili stosunek do rolkarzy, dopingowali ich, pomagali przy zabezpieczeniu wjazdu na metę itd. Dlatego też, wielu rolkarzy po zakończeniu biegu podpisało się pod petycją o zaprzestaniu działań w kierunku budowy tej elektrowni. Można było tak od razu tylko - INFORMOWAĆ ! Poza tym drobnym "babolem" wszystko było według mnie OK i życzę powodzenia w organizacji kolejnego. ....a i może przydały by się napoje na trasie. Jak napisałem na wstępie dla mnie impreza na 4.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: Doody » pn lipca 23, 2012 12:27

Wielki szacun za dobrze zorganizowaną imprezę, nawet mimo mieszkańców protestujących przeciwko elektrowni atomowej.
MirekCz pisze:Niestety nie obyło się bez pewnego problemu - trasa wołała o pomstę do nieba. Bardzo nierówno (mała dylewska wydaje się nagle miłą ścieżynką świeżutkim asfaltem polaną), wąsko - co przy trzech kółkach i dublowaniu wolniejszych robiło się problematyczne -, słabo oznaczone dziury (a było ich pełno) i piasek na nawrotce (5min z miotłą załatwiłoby 90% problemu).
Jak ktoś był na małej dylewskiej to wie, że odrobina organizacji i trasę można oczyścić + perfekcyjnie oznaczyć dziury. Chociaż prawda jest taka, że trasę należałoby zmienić. Jak będzie więcej ludzi to się po prostu pozabijamy, a dla początkujących mimo bardzo płaskiego przebiegu trasa jest wyjątkowo trudna.
Zgadzam się w pełni że kilkanaście minut z miotłą dało by znakomite efekty. Piach na nawrocie był niebezpieczny, na moich oczach 2 osoby zaliczyły tam efektowny upadek. Poza tym można by było farbą oznaczyć dziury i nierówności (Mała Dylewska może tu służyć za przykład), sam na jednym ze spękań asfaltu w ostatniej chwili wyszedłem z lotu poziomego. Jednak z tą zmianą trasy bym nie przesadzał choć faktem jest że na obecnej z racji na szerokość max. liczba zawodników to 130.

Z mojej strony wielkie uznanie dla organizatora.

Jeszcze mam takie pytanie: czy na pewno długość trasy to było 20km? Bo mój GPS odmówił współpracy, a wykręciłem dobry czas jak na mnie, co mnie dziwi chociażby ze względu na ostre nawroty.
Ostatnio zmieniony pn lipca 23, 2012 1:23 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Kris470
Posty: 4
Rejestracja: czw kwietnia 03, 2008 2:58

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: Kris470 » pn lipca 23, 2012 1:20

Witam, wyniki: http://www.online.datasport.pl/results640/index.php

A wrażenia z imprezy oczywiście pozytywne
pozdrawiam

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: krzysztofbr » pn lipca 23, 2012 1:35

fajna impreza wrażenia bardzo pozytywne
jedyne co bym poprawił:
1. oznaczenie dziur i niebezpiecznych kawałków asfaltu. choćby białą kredą.
2. w miarę możliwości oczyszczenie trasy z piasku. piszę w miarę możliwości bo nie wiem czy jest to realne i możliwe.

dobrze Mirek napisal, dobry przykład Mała Dylewska.

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: I Półmaraton Rolkarski - Choczewo 2012

Post autor: krzysztofbr » pn lipca 23, 2012 1:37

co do dystansu to nie był to półmaraton, raczej ponizej 20 km. pytanie czy dla kogokolwiek ma to znaczenie..moim zdaniem nie ma.
no chyba dla tych napalonych na życiówki:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody jazdy szybkiej / Events inline speed skating”