Ubezpieczenie na zawody za granicą.

Gdzie, kiedy, za ile? Wszystko o zbliżających się zawodach w jeździe szybkiej
Inline speed skating competition. When, where, expenses

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Ubezpieczenie na zawody za granicą.

Post autor: Krzysztof » wt lipca 27, 2010 2:08

Start w zawodach jest związany z ryzykiem wystąpienia kontuzji i nie jest to tylko zależne od umiejętności zainteresowanego, bo może zdarzyć się, że inna startująca osoba spowoduje np.upadek, który może zakończyć się poważną kontuzją.
O ile organizatorzy zawodów zapewniają pomoc medyczną na miejscu (pierwsza pomoc i transport do szpitala) to po dokładnym zapoznaniu się z regulaminem można dowiedzieć się, że organizator nie ubezpiecza zapisanego uczestnika. Pokrycie kosztów leczenia zależą od indywidualnego ubezpieczenia startującego uczestnika zawodów czy to ogólnego, zbiorowego lub dodatkowego wykupionego indywidualnie.
Lecz może się okazać, że wypadek podczas zawodów niekoniecznie jest uwzględniony w warunkach ubezpieczenia. Jest to szczególnie istotne podczas wyjazdów zagranicznych, gdzie koszty leczenia są wyższe niż w kraju i w grę dochodzi jeszcze transport chorego co dodatkowo podwyższa te koszty.
Od czasu kiedy zacząłem wyjeżdżać na zawody za granicą kraju znalazłem (jak mi się wydaje) odpowiadające, moim potrzebom ubezpieczenie.
Jest to ubezpieczenie WOJAŻER oferowane przez PZU.
Jest to polisa, która obowiązuje podczas podróży zagranicznej a zakres ubezpieczenia można rozszerzyć o:
OC (Odpowiedzialność Cywilną)
ubezpieczenie bagażu podróżnego
następstw nieszczęśliwych wypadków
a co najważniejsze do umowy można włączyć udział w zawodach (ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance, ubezpieczenie NNW i OC).

Jest to opcja - wyczynowe uprawianie sportu i jako, że wyczynowe uprawianie sportu może kojarzyć się ze sportem kwalifikowym to według Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWE) -„wyczynowe uprawianie sportu - forma aktywności fizycznej polegająca na uprawianiu dyscyplin sportu w celu uzyskania, w drodze rywalizacji, maksymalnych wyników sportowych przez osoby będące członkami wszelkiego rodzaju klubów, związków i organizacji sportowych.”
Warto zwrócić uwagę na - „osoby będące członkami wszelkiego rodzaju klubów, związków i organizacji sportowych” gdyż zawodnikiem jest (wg. ustawy)„osoba uprawiająca określoną dyscyplinę sportu i posiadająca licencję zawodnika uprawniającą do uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym”
.
Koszt polisy zależy od kwot na które się ubezpiecza i waha się w granicach między 9 a 12 PLN/dzień.

Jest jeszcze inna możliwość, że będąc sprawcą kontuzji innego uczestnika zawodów, możemy odpowiadać za wyrządzoną szkodę. I tu może być przydatne OC.

Jeszcze nigdy nie musiałem osobiście skorzystać z tego ubezpieczenia, jestem jak dotąd tylko płatnikiem składki, lecz badania w szpitalu w Czechach córki, podejrzenie zapalenia wyrostka (diagnoza moja na szczęście okazała się być chybiona), były bez opłaty, wystarczyła polisa, a jako, że wyjazd był na narty to na izbie przyjęć napatrzyłem się na wszystkich tych, którzy zostali zwiezieni ze stoku i związanymi z tym problemami np.przejazd karetką był płatny 1000Kc lub 30€ niezależnie od ubezpieczenia, wystawiali KP wszystkim lub spisywali dane z paszportu.

Informacja tą postanowiłem napisać po kilku dyskusjach o kontuzjach większych lub mniejszych i ich skutkach.

Jednocześnie chcę oświadczyć, że nie jestem agentem PZU i nie czerpię żadnych korzyści.
Są inne firmy ubezpieczeniowe, które zapewne oferują podobne ubezpieczenia lecz nie mogę ich opisać, gdyż ich nie znam i nie zgłębiałem ich szczegółów jak również z żadnego nie korzystałem.
Po prostu trzeba się zapoznać się z OWE (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).
Jest to o tyle istotne, że są tam zawarte pewne definicje oraz czynności (i terminy) do wykonania, które determinują późniejsze roszczenia wynikające z zawartej umowy.

Dla osób do 30 lat można wykupić legitymację EURO26 Classic SPORT lub EURO26 Student SPORT z ubezpieczeniem na rok (http://www.euro26.pl).

Dla przestrogi: http://www.humyo.com/577201/Z%C5%82ama% ... 0fCTdtQ-bw , że najlepiej zapoznać się z warunkami przed, a nie po zdarzeniu.



Tu przykładowa polisa :
POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SA
Ubezpieczenie Wojażer
Polisa nr BIN02..............


Dane ubezpieczonego

Imiona ................
Nazwisko ................
Pesel ................
Ulica ................
Numer domu ................
Numer mieszkania ................
Miasto ................
Kod pocztowy ................
Telefon komórkowy ................
Telefon stacjonarny ................


Szczegóły ubezpieczenia

Data przystąpienia 2009-07-31
Składka ubezpieczeniowa 12 PLN
Wariant ubezpieczenia Koszty leczenia i Assistance Lux
Początek ubezpieczenia 2009-08-01
Region wyjazdu Państwa europejskie łącznie z krajami basenu Morza Śródziemnego
Suma ubezpieczenia 30.000 EUR
Cel i charakter wyjazdu wyczynowe uprawianie sportu
Ubezpieczenie dodatkowe: NNW 1 000 EUR
Ubezpieczenie dodatkowe: Bagaż Nie
Ubezpieczenie dodatkowe: OC 50 000 EUR
Okres ubezpieczenia (w dniach) 1


Dyscyplina sportu uprawiana przez osobę
ubezpieczaną
piłka siatkowa, koszykówka, jeździectwo, (z wyjątkiem zawodów hippicznych i
wyścigów), kolarstwo torowe, szermierka,wrotkarstwo, łyżwiarstwo figurowe
i szybkie,narciarstwo wodne,żeglarstwo morskie, deskowe i lodowe
Czy osoba ubezpieczana w chwili
zawierania ubezpieczenia przebywa za
granicą? Nie
Data końcowa ubezpieczenia 2009-08-01
Kraj wyjazdu Republika Fderalna Niemiec
Data urodzenia ubezpieczającego ---------------
Rodzaj dokumentu tożsamości Dowód osobisty
ubezpieczającego
Seria i numer dokumentu tożsamości ----------------
ubezpieczającego
NIP ubezpieczającego -----------------
Obywatelstwo ubezpieczającego polskie
Kraj stałego pobytu osoby ubezpieczanej
jeśli nie jest nim Rzeczpospolita Polska
Imiona i nazwisko / Nazwa uprawnionego ---------------------
NIP uprawnionego ----------------------


Dodatkowe informacje

W razie choroby, nieszczęśliwego wypadku lub innego zdarzenia objętego umową, ubezpieczony zobowiązany jest skontaktować się z Centrum Alarmowym PZU (rozmowy należy zamawiać na koszt Centrum Alarmowego). Centrum Alarmowe PZU, ul. Domaniewska 50B, 02-672 Warszawa, tel. 48 22 566 55 44, fax. 48 22 522 25 10.


Oświadczenia
Zapoznałem się z ” Regulaminem Świadczenia przez Inteligo Financial Services S.A. Usług w Zakresie Pośrednictwa
Ubezpieczeniowego” i zaakceptowałem zawarte w nim warunki.
Zawarłem umowę z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A., za pośrednictwem Inteligo Financial Services S.A. z siedzibą w
Warszawie, przy. Al.Armii Ludowej 26, działającym jako agent ubezpieczeniowy, na zasadach określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Wojażer zatwierdzonych Uchwałą Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. Nr UZ/323/2007 z dnia 19 czerwca 2007 roku, z którymi zapoznałem się przed zawarciem umowy ubezpieczenia i które zaakceptowałem.
Zostałem poinformowany o prawie dostępu do swoich danych, ich poprawiania i uzupełniania. Administratorem danych jest
PZU SA z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 24. Celem zbierania przez administratora danych osobowych jest prowadzenie
obsługi ubezpieczenia. Wyraziłem zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie na zawody za granicą.

Post autor: Janusz » wt lipca 27, 2010 8:04

dzięki Krzysztof!

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na zawody za granicą.

Post autor: WFH » ndz sierpnia 01, 2010 8:55

Mamy na forum jednego specjalistę od ubezpieczeń, może się odezwie :)

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Ubezpieczenie na zawody za granicą.

Post autor: mrv » ndz sierpnia 01, 2010 3:27

UWAGA do WSZYSTKICH:

1. karta NFZ nie uprawnia do uzyskania bezpłatnej/częściowo refundowalnej pomocy za granicą. Jeśli komuś udało się taką bezpłatną pomoc uzyskać oznacza to, że udzielający pomocy byli na tyle "uprzejmi" nie specyfikując dokładnie okoliczności zdarzenia (czyli udziału w imprezie sportowej)
2. ubezpieczenie turystyczne we wszystkich tow. ubezpieczeniowych jakie sprawdzałem obejmują amatorskie uprawianie sportów. Przez amatorskie uprawianie sportów NIE ROZUMIE się udziału w zawodach sportowych nawet startując turystycznie z ostatniego sektora.

Ubezpieczenia opiewające na kwoty rzędu 50'000zł są dobre ale tylko w przypadku gdy nie przewidujemy ewentualności transportu medycznego do kraju bądź dłuższego pobytu w szpitalu. Dla orientacji zalecaną kwotą, obejmującą wg specjalistów względnie wszystie typowe scenariusze jakie się mogą przydarzyć na całym świecie wraz z poważnym wypadkiem/koniecznym leczeniem plus transportem jest kwota min. 100'000EUR.
Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że: koszt prostej interwencji medycznej w Niemczech (transport karetką, kilka szwów) może wynieść ok 500EUR, wizyta na emergency w USA praca sanitariuszy plus zabieg 10'000-20'000 USD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody jazdy szybkiej / Events inline speed skating”