Norwegia/Oslo

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Lady_Ramkin
Posty: 3
Rejestracja: sob marca 27, 2010 9:40
Jeżdżę od: 17 mar 2009

Norwegia/Oslo

Post autor: Lady_Ramkin » sob marca 27, 2010 11:47

Witam, zamieniając miejsce zamieszkania z Gdańska na Oslo stwierdziłam że jednak moje rodzinne miasto jest cudooownie płaskie wbrew pozorom.
Do Oslo zabrałam rolki bo okiem pasażera samochodu już siebie widziałam mknącą po bezkolizyjnych ścieżkach asfaltowych biegnących równolegle do autostrad. Niestety życie pokazało że najpierw trzeba zrobić wizję lokalną w terenie.
- wzdłuż Oslofiordu, od Akerbrygge do Lysaker mijając Bygdøy jedzie się lekko wzdłuż lini brzegowej na poziomie 0 m n.p.m. asfalt w miarę przyjemny, przeszkadzają ostrokrawędziste kamyki których nie sprzątnęli jeszcze po zimie (zniszczyłam sobie kółka). Podjazd i zjazd przy Vakerøkrysset był dla mnie dużym problemem ale doświadczony rolkarz pewnie sobie poradzi. Nagrodą są widoki wody, domów na skałkach, niezliczonych jachtów w marinach, ławeczki itp.
- Fornebu - raj dla rolkarzy. Półwysep na terenach dawniej zajmowanych przez lotnisko, doskonale zniwelowany. Sieć falistych gładkich asfaltowych ścieżek, krzyżujących sie bezkolizyjnie. No i Forneburingen który okala centralną częśc półwspu. Ścieżka asfaltowa od hotelu SAS na południe - budowa postępuje niedługo dotrze do Halden Brygge - tylko śmigać :)

W planach trasa do Sandviki - taka piękna plaża że warto połączyć letnią porą kąpiel i wylegiwanie na piaseczku z dojazdem na rolkach ale jeszcze to potwierdzę.
Może ktoś ma doświadczenie w trasach w okolicach Gardermoen, Lilestrøm.
Towarzystwo do moich rolkowych eksploracji mile widziane a jeśli ktoś ma doświadczenia z w miarę przyjaznymi trasami w Oslo i okolicy to wdzięczna będę za informacje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat / World”