Kółka Matter H Mundo

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

swix
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 09, 2006 5:03
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gołkowice
Kontakt:

Kółka Matter H Mundo

Post autor: swix » śr sierpnia 30, 2006 8:17

Słyszałem, że kółka Matter są teraz najszybszymi i najtrwalszymi kółkami na świecie. Więc mam pytanie, czy ktoś jest w stanie udzielić mi paru porad, czy warto je kupować ,czy może coś innego. Cena jednego kółka wyniosła by mnie obecnie 43 zł. Czy warto czy może ktoś może je załatwić taniej. Dodam jeszcze, że interesują mnie 80 mm. I jeszcze jedno bo tam są trzy rodzaje tych kółek F1,F2, F3 to jest twardość, które wybrać. Dodam jeszcze, że te kółka mają służyć do nartorolek gdzie obciążenia są dużo wyższe, ponieważ w jednej są tylko dwa kółka w odległości ok 53 cm. Obecnie jeżdże na żółtych kółkach hyperFORMANCE 82A i 83A. Czy więc warto wkładać kase w te Matter. Czy jednak są dużo szybsze czy tej samej klasy? Czy jest wogóle jakaś różnica i czy poczuje to na wyniku?
Pozdrawiam Krzysztof

Alandy
Ścigant 4x100mm
Posty: 271
Rejestracja: czw października 20, 2005 8:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alandy » śr sierpnia 30, 2006 9:07

moja odpowiedz będzie nie do konca ścisła bo oparta na porównaniu z innymi kółkami(Powerslide infinity) i w innej klasie wielkości (100 mm) ale może coś wyjaśnić

koła powerslide infinity 100 mm 84 a - oceniałem dobrz póki nie przesiadłem się na matter mundo 100 mm 85 a
są wyraźnie szybsze - podejrzewam że składają sie na to trzy czynniki

- mają chyba lepszą mieszankę bo lepeij "trzyma" się nawierzchni przy mocnych odepchnęciach i skrętach na szybkości

- hub jest sztywniejszy więc pewnie straty energii są mniejsze

- są minimalnie lżejsze

podsumowując, same oczywiście nie jadą, ale są wyraźnie lepsze
"MYŚLĘ WIĘC JEŻDŻĘ"

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » śr sierpnia 30, 2006 10:00

matter mundo 100 mm 85 a - gdzie kupiłeś i ile dałeś?

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Post autor: witomazur » śr sierpnia 30, 2006 10:05

Jesli chodzi o rozmiar 80-84 mm to Hyper w/g mnie nie jest gorszy od Matter.Kilka lat temu gdy czolowka swiatowa jezdzila na tej wielkosci Hyper byl numer 1. na swiecie.Niestety przespali chyba czas zmiany i w rozmiarze 90-100 mm Matter jest zdecydowanie lepszy.
W.Mazur

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » śr sierpnia 30, 2006 10:34

Bardzo ciekawe zdjęcie, w sumie przy tej ilości sprzedanych i użytkowanych kółek nie powinno dziwić, że się część rozsypie. Zresztą ta partia mogła być tylko testowana i to bardzo drastycznie:

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » śr sierpnia 30, 2006 10:39

Zgadzam się w zupełności. 80-tki i 84-rki +G to najlepsze kółka w tym rozmiarze.

Jeśli chodzi o nartorolki to bodajże francuski RollX robi kółka specjalnie do tego celu. Słyszałem, że nartorolkarze poszukują w kółkach innych wartości niż wrotkarze także może typowo wrotkarskie kółka nie są tym czego szukasz.
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1485
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » śr sierpnia 30, 2006 10:45

A ja moje Mattery kiedyś myłem w wodzie - całkiem się zanurzyły.
Potem 3 godziny pozbywałem się wody, która naleciała do felgi :?
Nie polecam czyścić ich na mokro.
Pozdrawiam Piotrek

swix
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 09, 2006 5:03
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gołkowice
Kontakt:

Post autor: swix » śr sierpnia 30, 2006 10:47

Dzięki za udzielenie porad. Myśle, że pozostane przy tych Hyper, tym bardziej, że na nartorolkach mam jedne zawody, a na łyżworolkach mnóstwo i tu ścigam się na setkach salomon 83A i uważam je za bardzo słabe. Po jednych zawodach w Źilinie zrobiły się stożki, a biegłem na zupełnie nowych kółkach, ale myśle, że do kożca sezonu wytrzymam, jeszcze tylko Brno, Poznań i Cichowice. Czy może ktoś ma do sprzedania te HYPER 82A lub 83 A 80mm i za jaką cene

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » śr sierpnia 30, 2006 10:53

Zico to zdjęcie które pokazałeś wygląda przerażająco, ale z drugiej strony nie widać zeby ich właściciel dbał o nie i nie wiadomo jak ich uzywał i gdzie na nich jeździł. Ja mam nowy komplet materów ale nawet nie zakładałem ich i nie wiem jak się jeździ.

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » śr sierpnia 30, 2006 10:59

Powyższe zdjęcie to kółka zjazdowca (Fabien Caron)po ekstensywnym użytkowaniu. Prędkości rzędu 150km/h. Kółka te były normalnie kupione w sklepie ale nie powinny być używane do zjazdu...

Faktem jest, że dopiero producja Matter circa 2005 odpowiada najwyższym wymogom. W poprzednich kółkach często opona oddzielała się od hubu. Sam widziałem nowiutkie Matters prosto z celofanu rozwaliły się pod zawodnikiem ważącym około 65kg!
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » śr sierpnia 30, 2006 11:22

powerhouski pisze:Powyższe zdjęcie to kółka zjazdowca (Fabien Caron)po ekstensywnym użytkowaniu. Prędkości rzędu 150km/h.
Mam nadzieję, że gleby nie zaliczył...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Post autor: pnw22 » śr sierpnia 30, 2006 9:01

wełek pisze:Zico to zdjęcie które pokazałeś wygląda przerażająco, ale z drugiej strony nie widać zeby ich właściciel dbał o nie i nie wiadomo jak ich uzywał i gdzie na nich jeździł. Ja mam nowy komplet materów ale nawet nie zakładałem ich i nie wiem jak się jeździ.
Jezdzi sie na nich wspaniale,wczoraj zaliczylem na nich prawie 60 km.

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malczan85 » śr sierpnia 30, 2006 10:59

zico pisze:
powerhouski pisze:Powyższe zdjęcie to kółka zjazdowca (Fabien Caron)po ekstensywnym użytkowaniu. Prędkości rzędu 150km/h.
Mam nadzieję, że gleby nie zaliczył...
150km\h :?: :!: :lol: Nio ładnie przy takiej prędkości aż koła sie palą... :P No właśnie ciekawe czy gleby zaliczył czy nie ..... :?: :?: :?:
"Google moim przyjacielem" ;P

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » czw sierpnia 31, 2006 7:57

pnw22 pisze:
wełek pisze:Zico to zdjęcie które pokazałeś wygląda przerażająco, ale z drugiej strony nie widać zeby ich właściciel dbał o nie i nie wiadomo jak ich uzywał i gdzie na nich jeździł. Ja mam nowy komplet materów ale nawet nie zakładałem ich i nie wiem jak się jeździ.
Jezdzi sie na nich wspaniale,wczoraj zaliczylem na nich prawie 60 km.
Szczęśliwiec, bo u mnie pada i przez 2 dni jazda w deszczu. :cry: kałuże w butach i łożyskach.

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » czw sierpnia 31, 2006 8:06

150km\h Nio ładnie przy takiej prędkości aż koła sie palą... No właśnie ciekawe czy gleby zaliczył czy nie .....
http://riders-idf.spaces.live.com/PersonalSpace.aspx
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”