Zakup 1 porządnych rolek

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup 1 porządnych rolek

Post autor: zico » czw lutego 26, 2015 4:17

Nie do końca większe. Aktualnie ten model i rozmiar wyjechał do przymiarki przez klientkę. Dam znać czy wróci, wtedy będzie można zmierzyć.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakup 1 porządnych rolek

Post autor: Hell'O'Kitty » czw lutego 26, 2015 9:39

Witam Koleżanki i Kolegów.

Z tymi skarpetami i rozmiarówką to nie do końca tak.
Skarpety, i owszem, powinny być lekko grubsze, żeby chronić przed obtarciami i wchłaniać pot.
Ale IMO wystarczą zwykłe letnie frotki, takie jak np. do gry w tenisa.
Nie są to więc grube skarpety ocieplane, jak np. do zimowych butów trekkingowych.

A rolki powinny być dopasowane, ani za duże ani za małe.
Za duże będą się rylać* i będziesz próbowała odruchowo "przytrzymać" rolkę palcami stóp.
Za małe - wiadomo...

Najlepiej po prostu przymierzyć, w tych skarpetkach w których będziesz się turlać.

Z pozdrowieniami,
H'O'K

* Dla czytelników spoza Krainy Podziemnych Pomarańczy - kiwać, chwiać, chybotać. :lol:

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Zakup 1 porządnych rolek

Post autor: Pinnhead » pt lutego 27, 2015 8:54

Rolki fitnes nieskorupowe musza byc wieksze max do 0,5 cm. I to tylko na dlugosci. Co do tych skarpetek to roznie. W moich starenkich powerslide vintage musi byc gruba i wysoka skarpeta. Za to w moich phuzionach, cienka i nawet wysoka nie musi byc. Ale ten bucik stope trzyma mi wysmienicie. Co do awaryjnosci no to nie moge sie pochwalic doswiadczeniem ze sprzedazy ale mialem na przestrzeni ok 10 lat 3 modele powerslide, z czego 2 mam nadal i jestem z nich zadowolony. A z tych co sprzedalem drozej niz kupilem tez bylem bardzo zadowolony ;) (model cell 2). Nic mi sie nigdy w nich nie zepsulo.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup 1 porządnych rolek

Post autor: Toudi » sob marca 07, 2015 12:22

Nie chcaiałbym ,żebyś kpiła zbyt ciasne rolki ale weź pod uwagę, że po krótkim czasie ta gabka środku się ubije i rozmiar rolek wzrośnie.
po drugie, nie celowałbym w grube skarpety bo to wcale nie pomaga - skarpeta nasiąka potem, obraca się i przesuwa na stopie, obciera.
Ja kupuję rolki na styk i po ubicciu sie gabki wkładam wkąłdkę albo stosuję grubsze skarpety. Ale za duzych nie kupuję - wbieram takie, gdzie niezbyt swobodnie ale bez zgn=inania palców czy ucisku mieści się stopa. Tkie rolki trudniej się zakłada do przymierzania w sklepie i można odnieść wrażenie, że są zbyt małe ale za to nie będą za duże po miesiącu używania.
Pozdrawiam
Piotr

bandziorkowa93
Posty: 8
Rejestracja: czw lutego 19, 2015 11:22
Moje rolki: Dopiero zakupię
Jeżdżę od: 0- 0-1915

Re: Zakup 1 porządnych rolek

Post autor: bandziorkowa93 » ndz marca 15, 2015 5:19

Okej dziękuję za rady :)
Zatem będę szukać 24 cm.

Jeszcze jak czytałam to polecaliście FILA - w innych tematach.
Widziałam na stronie decathlonu jest model za 349 zł

FILA PRIMO LX 90 - mogę je przymierzyć u siebie w Decathlonie

Warto brać je pod uwagę za taką cene?

Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakup 1 porządnych rolek

Post autor: Hell'O'Kitty » pn marca 16, 2015 9:14

Witaj.

Nie wiem jaki jest ten konkretny model Fila, zwróć tylko uwagę na trzy rzeczy:
- kółka 90 mm - to dużo jak na początek nowej zabawy z rolkami (wiem ze jeździłaś);
- tak paczę na zdjęcia, mają bardzo wysoko położony środek ciężkości, nad kółkami (90 mm) jest jeszcze kilka cm luftu;
- Decathlon ma niektóre markowe rolki w zubożonej wersji, żeby były po taniości.

IMO to nie są dobre rolki na początek, a dla osób z doświadczeniem też nie muszą być najlepsze, bo wysokie.
Do kołek 90 mm potrzebny jest sztywny but (do innych oczywiście też), a z kapciami u Fila to różnie bywa.
Kumpel ma męskie Fila 80 mm, nie private brand z Decathlona, tylko za pełną stawkę ze sklepu sportowego, a gną mu się w kostkach na boki aż przykro patrzeć.

Zastanów się czy to dobry wybór.
Przymierz i zobacz czy cholewki się gną na boki (w rekach albo jeżdżąc po sklepie).

Z pozdrowieniami,
H'O'K

p.s. Nie znam tego konkretnego modelu, to tylko analiza teoretyczna i spekulacje :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”