Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Michalina
Posty: 5
Rejestracja: ndz marca 03, 2013 12:07

Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: Michalina » ndz marca 03, 2013 9:28

Witam,
Zbliża się wiosna i chciałam zacząć jeździć na rolkach - rekreacyjnie.
Czytałam fora ale trudno jest coś wybrać samemu gdy się nie jeździło wcześniej dlatego liczę na rady bardziej doświadczonych :)
Szukam czegoś do jazdy po asfaltowych powierzchniach jak również chodnikach.

Rolki powinny dobrze chronić stawy i niwelować drgania podczas jazdy na nierównych powierzchniach.

Mój wzrost to 167, waga 65.

Prośba o podanie wg was najlepszych modeli (do 500zł)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: Doody » pn marca 04, 2013 8:59

SEBA FRX, Rollerblade Fusin x3 - dwa sprawdzone modele w cenie trochę powyżej 500,00

Pamiętaj - najpierw przymierz, bo przede wszystkim muszą Ci dobrze leżeć na stopie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Michalina
Posty: 5
Rejestracja: ndz marca 03, 2013 12:07

Re: Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: Michalina » pn marca 04, 2013 3:31

Wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
Michalina
Posty: 5
Rejestracja: ndz marca 03, 2013 12:07

Re: Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: Michalina » pn marca 04, 2013 3:44

Widziałam Twoje propozycje SEBA FRX - nie odpowiada mi wizualnie (cóż, jestem kobietą), a jeśli chodzi o Rollerblade Fusin x3 to trochę przekraczają mój budżet :O
Może zaproponujesz coś z niższej półki cenowej ?
I jeszcze jedno pytanie. Czy w rolkach rozróżnia się modele damskie i męskie czy nie ma to większego znaczenia?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: Doody » pn marca 04, 2013 4:16

Są modele które wychodzą w wersjach dla kobiet i dla mężczyzn choć w dużej części różnica jest jedynie powierzchowna tzn inna szata graficzna. Modele topowe różnych marek nie są zróżnicowane wg płci, co jasno pokazuje że zróżnicowanie niższych modeli jest jedyne zabiegiem marketingowym.

Co do twojego wyboru: jak dobrze zrozumiałem chcesz jeździć nie tylko po idealnie gładkich ścieżkach rowerowych ale również poruszać się po mieście aby dojechać z punktu A do B. A Sprzęt który wymieniłem powyżej jest najtańszym godnym polecenia wyborem do takiego przeznaczenia.

Rozumiem że jesteś kobietą i że wygląd ma dla Ciebie znaczenie, ale przede wszystkim wygoda. Po co ci rolki które będą ładnie wyglądały stojąc pod ścianą, bo nie będziesz w stanie w nich jeździć, a uwierz mi że o to nie trudno: jeśli gdy przymierzasz rolki coś cię lekko uciska, możesz być pewna że po godzinie jazdy ten ucisk przerodzi się w ból nie do zniesienia.

Wracając do tematu. Mogłem Cię też nie zrozumieć i może chcesz jeździć czysto rekreacyjnie, po ścieżkach rowerowych, głównie przodem bez żadnego kombinowania. Wtedy w grę wchodzą również np Rollerblade Activa 84 lub Rollerblade Spark. Niezłe są też Powerslide z serii Phuzion ale niestety w większości mają koła 90mm - moim zdaniem troszkę zbyt duże do nauki.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Michalina
Posty: 5
Rejestracja: ndz marca 03, 2013 12:07

Re: Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: Michalina » pn marca 04, 2013 9:15

Chcę jeździć rekreacyjnie, aczkolwiek mam świadomość, że będę czasami musiała poruszać się po ścieżkach z kostki bo jakoś trzeba dojechać do parku. Jazdy wyczynowej nie planuje :D

Czyli uważasz, że Rollerblade Activa 84 oraz Rollerblade Spark nie nadają się na chodniki (spodobał mi się Rollerblade Spark 80 :)) ?
Chodzi o to, że nierówność drogi będzie wyczuwalna, co źle wpływa na komfort jazdy i stawy czy są inne minusy ?
Jeśli uważasz, że komfort jazdy będzie zły to zdecyduje się na jedną z pierwszych propozycji (SEBA FRX lub Rollerblade Fusin x3), po uprzednim przymierzeniu oczywiście :)

Ale na pewno masz racje z tym, iż kupuje się wygodne a nie ładne i lepiej dołożyć trochę pieniędzy i mieć coś porządnego :)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: Doody » wt marca 05, 2013 10:42

Jeśli 90% będzie stanowiła jazda po ścieżkach, a nierówności terenu planujesz jedynie na dojazdach do ścieżek, to śmiało bierz Sparki. Tylko uważaj: dla Decathlona była puszczona seria która miała tylko połowę buta wewnętrznego (taka niedoróbka), najlepiej kupuj rolki w sklepach które się w tym specjalizują.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Michalina
Posty: 5
Rejestracja: ndz marca 03, 2013 12:07

Re: Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: Michalina » wt marca 05, 2013 8:49

Znalazłam właśnie na jednym z forum że we Wrocławiu poleca się sklep Quattro Sport i tam się udam na przymiarkę i zakupy.
Dzięki za porady i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: Doody » śr marca 06, 2013 4:31

Powodzenia.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

crupek
Posty: 18
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 2:22
Moje rolki: FILA NRK BLACK
Jeżdżę od: 20 sty 2013

Re: Jazda fitness po mieście - jakei rolki wybrać ?

Post autor: crupek » śr marca 06, 2013 7:22

Byłem dzisiaj we wrocku u lekarza, a że zawsze mam rolki w bagażniku :D

To pocisnąłem od stadionu przez rynek (masakryczna kostka :/) przez grunwald aż do ZOO :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”