łożyska

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » pt marca 23, 2007 8:32

Mysle, ze znajda sie chetni do sprawdzenia swoich lozysk.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
cinas83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: czw lutego 15, 2007 3:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: cinas83 » pt marca 23, 2007 8:41

faktycznie ten motyw z linką to pierwszorzędnie upraszczający ten mechanizm pomysł!!! Ps do uruchamiania stopera mozna by wykorzystac sam ciezarek na lince który odłączony od osi siłą grawitacji włączał by stoper . Nawet w mym mozgu juz pojawiła się pewna koncepcja takiego małego mechanizmu zwalniającego linke.

junior144
Posty: 7
Rejestracja: wt marca 20, 2007 9:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: istebna

Post autor: junior144 » ndz marca 25, 2007 10:53

dzieki za pomysł jak tylko bede na rolkach to wypróbuje.wogłule super stronka od niedawna sie o niej do wiedziałem .i jestem pełen podziwu.świetna atmosfera na forum pełna kulturka.pozdrawiam Mariusz Michałek
Mariusz M

Antek-80
Posty: 12
Rejestracja: czw marca 15, 2007 6:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Antek-80 » pt marca 30, 2007 7:16

Czytam i czytam o tych łożyskach. I już nic nie wiem. Zauważyłam zbitę na temat "płci pięknej". Strach się przyznać żem baba :oops:

Pokłóciłam się już dzisiaj o łożyska ze sprzedawcą w sklepie sportowym i z mężem :?
Czy to prawda, że im większa cyfra przy symbolu ABEC tym łożyska są szybsze, ale przez to mniej trwałe? Gdzieś czytałam, że te łożyska różnią się precyzją wykonania i rodzajem użytego stopu metalu, a tu panowie mi mówią, że nie :!:, że różnią się odległością kulek od ścianki.
Znajomy chce mi sprzedać zwykłe łożyska 608 zz FAGowskie za 11 zł, a jakiś hurtownik CXów za ABEC 7 żąda 2.20 zł.
Znam obie firmy jeśli chodzi ogólnie o lożyska. Nawet nie ma co porównywać. Myślałam, że oznaczenie ABEC jest jakąś normą jakości :(
A tu cena mówi sama za siebie, więc po co te ABEC :?:

Jestem niesamowicie zdezorientowana. :|
Może lepiej kupić zwykłe SKFy 608 i nie zawracać d... :oops: ABEC :?:

Pozdrawiam Anka
Skołowana rodzinka ;-)
Tylko, że ... bez hamulców :-]
Jest nas trzech ... i dopiero się uczymy.

Awatar użytkownika
cinas83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: czw lutego 15, 2007 3:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: cinas83 » pt marca 30, 2007 9:41

polecam na glownej stronie zaczerpniecie informacji z dzialu sprzet >lozyska. Jest tam podstawowa wiedza na ten temat. Btw jesli dopiero sie uczycie to z pewnoscia nie warto inwestowac w drogie lozyska bo i po co?
ja zaczynalem na lozyskach ABEC 5 no name -daja rade do tej pory :) troche pielegnacji i sie kreca. ale jak to mowia ABEC ABECOWI nie rowny...

Antek-80
Posty: 12
Rejestracja: czw marca 15, 2007 6:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Antek-80 » sob marca 31, 2007 9:46

No właśnie, to po co te ABECi :?:
Skołowana rodzinka ;-)
Tylko, że ... bez hamulców :-]
Jest nas trzech ... i dopiero się uczymy.

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » sob marca 31, 2007 9:49

Antek-80 pisze:Czytam i czytam o tych łożyskach. I już nic nie wiem. Zauważyłam zbitę na temat "płci pięknej". Strach się przyznać żem baba :oops:

Pokłóciłam się już dzisiaj o łożyska ze sprzedawcą w sklepie sportowym i z mężem :?
Czy to prawda, że im większa cyfra przy symbolu ABEC tym łożyska są szybsze, ale przez to mniej trwałe? Gdzieś czytałam, że te łożyska różnią się precyzją wykonania i rodzajem użytego stopu metalu, a tu panowie mi mówią, że nie :!:, że różnią się odległością kulek od ścianki.
Znajomy chce mi sprzedać zwykłe łożyska 608 zz FAGowskie za 11 zł, a jakiś hurtownik CXów za ABEC 7 żąda 2.20 zł.
Znam obie firmy jeśli chodzi ogólnie o lożyska. Nawet nie ma co porównywać. Myślałam, że oznaczenie ABEC jest jakąś normą jakości :(
A tu cena mówi sama za siebie, więc po co te ABEC :?:

Jestem niesamowicie zdezorientowana. :|
Może lepiej kupić zwykłe SKFy 608 i nie zawracać d... :oops: ABEC :?:

Pozdrawiam Anka
DOKŁADNIE abec to MARKETING :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » sob marca 31, 2007 12:51

Antek-80 pisze: Czy to prawda, że im większa cyfra przy symbolu ABEC tym łożyska są szybsze, ale przez to mniej trwałe?
TAK. Ale zależy jak katujesz łożyska. Jeśli na ABEC-9 będziesz skakać to bardzo szybko powstaną luzy...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Antek-80
Posty: 12
Rejestracja: czw marca 15, 2007 6:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Antek-80 » sob marca 31, 2007 8:46

Ha, no to już chyba wszystko wiem, co powinien wiedzieć Wymieniacz Starych Łożysk Na Nowe. 8)

Dzięki za rady :D :D :D :D :D
Skołowana rodzinka ;-)
Tylko, że ... bez hamulców :-]
Jest nas trzech ... i dopiero się uczymy.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » wt kwietnia 03, 2007 8:30

Zico kiedyś chwaliłeś sięwanienką ultradźwiękową. Też myślę o takiej wanience. Jak znajdziesz chwilę, to napisz parę słów. Szczególnie ciekawi mnie czy kapiel w wanience to wszystko, co trzeba zrobić czy jest coś jeszcze? Rozumiem, że do wanienki rozmontowujesz dekielki. No i czy naprawdę te ultradźwieki oczyszczą wszystko - oliwkę to pewnie łatwo ale czy smar z pyłem też? Kąpiel w benzynie?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » wt kwietnia 03, 2007 9:12

Toudi pisze:Zico kiedyś chwaliłeś sięwanienką ultradźwiękową. Też myślę o takiej wanience. Jak znajdziesz chwilę, to napisz parę słów. Szczególnie ciekawi mnie czy kapiel w wanience to wszystko, co trzeba zrobić czy jest coś jeszcze? Rozumiem, że do wanienki rozmontowujesz dekielki. No i czy naprawdę te ultradźwieki oczyszczą wszystko - oliwkę to pewnie łatwo ale czy smar z pyłem też? Kąpiel w benzynie?
Najlepsza wanienka 200 l :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » wt kwietnia 03, 2007 9:12

Toudi pisze:Zico kiedyś chwaliłeś sięwanienką ultradźwiękową. Też myślę o takiej wanience. Jak znajdziesz chwilę, to napisz parę słów. Szczególnie ciekawi mnie czy kapiel w wanience to wszystko, co trzeba zrobić czy jest coś jeszcze? Rozumiem, że do wanienki rozmontowujesz dekielki. No i czy naprawdę te ultradźwieki oczyszczą wszystko - oliwkę to pewnie łatwo ale czy smar z pyłem też? Kąpiel w benzynie?
Jeszcze moment i dużo rzeczy pokażę na stronach ;) Wanienka czyści kokretnie, szczególnie jak włączysz na 2-3 cykle po 6 minut. Sprawdzone z naftą - robi się czarno. Muszę jeszcze spróbować z izopropylenem, płynem, który jest zalecany do wanieniek. Dam znać.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malczan85 » wt kwietnia 03, 2007 11:15

zico pisze:
Toudi pisze:Zico kiedyś chwaliłeś sięwanienką ultradźwiękową. Też myślę o takiej wanience. Jak znajdziesz chwilę, to napisz parę słów. Szczególnie ciekawi mnie czy kapiel w wanience to wszystko, co trzeba zrobić czy jest coś jeszcze? Rozumiem, że do wanienki rozmontowujesz dekielki. No i czy naprawdę te ultradźwieki oczyszczą wszystko - oliwkę to pewnie łatwo ale czy smar z pyłem też? Kąpiel w benzynie?
Jeszcze moment i dużo rzeczy pokażę na stronach ;) Wanienka czyści kokretnie, szczególnie jak włączysz na 2-3 cykle po 6 minut. Sprawdzone z naftą - robi się czarno. Muszę jeszcze spróbować z izopropylenem, płynem, który jest zalecany do wanieniek. Dam znać.
Czekamy z niecierpliwością... :roll:
"Google moim przyjacielem" ;P

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » wt kwietnia 03, 2007 12:57

Ale coś jeszcze robisz z łożyskami przed lub po? Oprócz demontażu i montazu - ściągasz dekielki, smar musisz jakoś zetrzeć i takie tam?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » wt kwietnia 03, 2007 1:36

Toudi pisze:Ale coś jeszcze robisz z łożyskami przed lub po? Oprócz demontażu i montazu - ściągasz dekielki, smar musisz jakoś zetrzeć i takie tam?
Tylko ściągam osłony :) Zresztą one też mogą znaleźć się w wanience ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”