Pomoc w wyborze rolek do maratonow

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Pomoc w wyborze rolek do maratonow

Post autor: wasyl » pn marca 12, 2012 10:48

EAX pisze:
szwed pisze:
EAX pisze: Po za tym moja jazda szybka - to jazda dlugodystansowa, nawet do 100km dlatego chce wlasnie wygodnego buta ;)
100 km na jednym treningu - 5h jazdy?Po górzystym terenie ? Nie piszesz bajek przypadkiem?Napisz w których najbliższych zawodach będziesz startował bo bardzo ciekawią mnie efekty takiego treningu.
:) gdzie napisalem cokolwiek o 5h? 100km to raczej czas blizszy 8-10h z przerwa na polmetku. Podobnie jak Julek preferuje znacznie dluzsze dystanse i tez jak on w granicach rozsadku - czyli 30-40km. Te 80 i 100 to raczej na sobotnie wypady na dlugiej trasie i bardziej rekreacyjnie niz treninogow. Np dojazd w miejsce X i powrot pociagiem. Jak na weekendy jestem w rodzinnych str. kolo Bogatyni to moge sobie pofolgowac i pojezdzic dluzsze trasy po czechach gdzie kultura kierowcow jest wyzsza od naszej, a po za tym jakosc drog jest znacznie lepsza :).

Najblizsze zawody to goerlitz/zgorzelec 3 czerwca :).
A gdzie są te trasy w Czechach ?.

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Pomoc w wyborze rolek do maratonow

Post autor: wasyl » pn marca 12, 2012 10:49

wasyl pisze:
zico pisze:Uparcie dalej polecam Tempest lub Speedmachine, tym bardziej jak będziesz katować tak długie dystanse. Wygoda i komfort przede wszystkim.
No może podpowiesz mi gdzie są te super fajne trasy w Czechach - bo jakoś nie mogę się ich dopatrzyć ;).
A propo Gorlitz jechałeś kiedyś te zawody ?.
Sorki zico to nie do ciebie źle mi się wkleiło.
To do kolegi który pisze o tych super trasach w Czechach.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do maratonow

Post autor: Doody » pn marca 12, 2012 11:02

zico pisze:C8 mam mieć, zamówiłem, ale... nie wiem czy dostałem.
...
Jaka cena mniej-więcej wchodzi w grę?
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc w wyborze rolek do maratonow

Post autor: Krzysztof » pn marca 12, 2012 11:15

Osobiście o C8 (model z 2006r) mogę pisać same dobre rzeczy.
A nowy model podoba mi się bardzo, lecz teraz mam Venom'a i powoli przywykłem do niskiego buta choć różnica to ok.2cm.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze rolek do maratonow

Post autor: zico » pn marca 12, 2012 3:27

Doody pisze:
zico pisze:C8 mam mieć, zamówiłem, ale... nie wiem czy dostałem.
...
Jaka cena mniej-więcej wchodzi w grę?
Około 1900pln.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Re: Pomoc w wyborze rolek do maratonow

Post autor: EAX » wt marca 13, 2012 10:00

Super trasy w czechach -

Frydlant - Liberec(25km Najdluzszy zjazd 1,5km, duza amplituda wysokosci, ostre zakrety - bardzo dobry asfalt, wzglednie maly ruch w sobote i niedziele)
Frydlant - Visnova - Andelka - Visnova - Cernousy - Frydlant(petla 40km, jeden zabojczy podjazd i zjazd na odcinku 1,2km roznica wys ponad 100m z tego co pamietam, maly ruch, asfalt przez jakies 5-7km jest slaby)
Frydlant - Nove Mesto pod Smrkiem (20 km, ladny asfalt, plasko)

Moja petla treningowa, nie wiem na ile znasz te tereny ale..

Bogatynia, Zalew, Granica, Wietnamczyki, odbicie w prawo na stary cmentarzyk, Hermanice, Markocice, Bogatynia - 10km, w zeszlym roku niezdatne do uzytku po powodzi, (miejscami byl asfalt wyrwany albo wyplukany (takie 100m wyrwy), w tym roku widze ze sie uporali i cale Markocice maja ladny asfalt jak wczesniej.

Generalnie szkoda ze na smedavie nie ma tak dobrych asfaltowych tras jak maja do biegowek zima zrobione bo to b bylo rewelacyjne. Po za tym w czechach jest tak duzo mozliwosci przynamniej w okregu Libereckim, ze poprostu zakladasz roliki i jedziesz.

Goerlitz bralem udzial - dwa lata temu - moj pierwszy maraton po rocznej jezdzie na rolkach - czas 2:02 z tego co pamietam, na rolkach rekreacyjnych fila 80mm. Swoja droga wtedy malo jezdzilem po gorach wiecej po plaskim i blisko miasta, jeszcze nie czulem sie na tyle pewnie zeby robic takie wypady. Jedyna trasa dluzsza jaka wtedy zrobilem to Zittau-Zgorzelec przez Hagenwerde/Radomierzyce i (prawie)spowrotem, prawie bo na 5km ile mi zostalo do samochodu "Polizei" się przyczepiło, że nie wolno po drogach publicznych jezdzic na rolkach, pokazal grzecznie kodeks i kazal sciagnac rolki... Trasa prawie 80km(bez tych ost 5)

Do ZICO - czyli sugerujesz ze K2 radicale 100mm 2011 moga byc malo wygodne na dlugich trasach?

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Pomoc w wyborze rolek do maratonow

Post autor: wasyl » wt marca 13, 2012 12:01

EAX pisze:Super trasy w czechach -

Frydlant - Liberec(25km Najdluzszy zjazd 1,5km, duza amplituda wysokosci, ostre zakrety - bardzo dobry asfalt, wzglednie maly ruch w sobote i niedziele)
Frydlant - Visnova - Andelka - Visnova - Cernousy - Frydlant(petla 40km, jeden zabojczy podjazd i zjazd na odcinku 1,2km roznica wys ponad 100m z tego co pamietam, maly ruch, asfalt przez jakies 5-7km jest slaby)
Frydlant - Nove Mesto pod Smrkiem (20 km, ladny asfalt, plasko)
No znam te rejony pochodzę z tej okolicy.
Co do Frydlant - Liberec to nie przypominam sobie żeby tam był jakiś super asflat. Ale z reguły jeździłem przez Raspenawe może się coś zmieniło.
Ale Frydlant - NoveMesto - fajna droga ale jeżdżą po nich auta z PL mało mnie tam bus nie zabił.
Często jeźdże Lwówek - Pławna jest fajna sciezka rowerowa.
Może wrzucisz te trasy - na jakieś info na forum lub http://www.inlinemap.net/ . Albo masz tracking z GPS byłoby idealnie.
Jest tam kilka moich.

EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Re: Pomoc w wyborze rolek do maratonow

Post autor: EAX » wt marca 13, 2012 1:27

WASYL - niestety sie z Toba zgadzam, minusem jazdy blisko granicy jest duza ilosc aut z PL, ktore jezdza szybko, blisko i nerwowo. Czesi natomiast jezdza moze i szybko, ale mijaja cie szeroko, i czesto daja krotkie sygnaly dzwiekowe co mi os sie bardzo podoba, jak sa 100m za Toba.

Frydlant Liberec przez Raspenave? I pozniej ta boczna przez Filipke? Tam to ja nawet nie wiem jak od Raspenavy przez filipke to wyglada, ale faktycznie jak sie jedzie na Hejnice przez Raspenave to nie jest zbyt dobra droga tak ze pewnie ta boczna o ktorej piszesz tez jest kiepska natomiast bezposrednia - glowna z Frydlantu do Liberca jest gladka jak ta do Novego Mesta. Z tego co pamietam to nawierchnie wymieniali czesi na tym odcinku jakies 4 lata temu(albo 5?)

Co do trackerow, sprobuje odpalic swoj tel z zeszlego roku bo tam mam chyba jeszcze trasy z Tropiciela(taka apk z sonyerickssona), a jak nie bede mial to wymaluje na tej stronie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”