Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: krzysztofbr » wt listopada 08, 2011 6:10

Panowie, dla 99% z nas wystarczy zwykla blaszana szyna w sensie sztywności. jezeli ktoś nie jezdzi 1.10/42km i mniej,to niech lepiej zainwestuje w dobre jedzenie i sen. Będzie szybszy. Po prostu nie wierze, ze cos nam sie wygina...chyba faluje ale wyobraźnia. Jestesmy na to za słabi aby coś wygiąć:) I tutaj prośba, jeżeli ktoś ma szynę z przekręconym gwintem chętnie odkupię. obiecuje zrobic rzetelny test i udostępnić filmy.

polecam ten film, moze kogos zainspiruje

http://www.youtube.com/watch?v=8Y5P5GZ6mbs

pozdrawiam serdecznie

krzysztof baran

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » wt listopada 08, 2011 6:19

krzysztofbr pisze:Panowie, dla 99% z nas wystarczy zwykla blaszana szyna w sensie sztywności. jezeli ktoś nie jezdzi 1.10/42km i mniej,to niech lepiej zainwestuje w dobre jedzenie i sen. Będzie szybszy. Po prostu nie wierze, ze cos nam sie wygina..
Szyny pracują pod naszym ciężarem i odepchnięciem - fizyka Panie się kłania. Poza tym piszę kolejny raz: sztywność jest sprawą poboczną, NAJWAŻNIEJSZĄ sprawą jest wysokość! Każdy mm wysokości jest bardzo ważny. Gdyby biorący udział w tym temacie zrozumieli to, to dyskusja potoczyłaby się zupełnie innym torem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: krzysztofbr » wt listopada 08, 2011 6:28

Zico sugerujesz, ze czegos nie zrozumiałem?
Po prostu wydaje mi sie, ze 99% z nas nie jest w stanie wygiąc nawet najtańszej szyny. Bo po prostu jesteśmy za słabi. I odnoszę mam nadzieje, że nie złudne wrażenie, że dużo mocniej podatny na wyginanie jest hub kółek.
Zico, zauważ wypowiadam się w tylko i wyłącznie w kwestii sztywności szyny.

pozdrawiam serdecznie

krzysztof baran

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: pz34 » wt listopada 08, 2011 6:33

zico pisze:Dodam jeszcze, że najważniejszą rzeczą w szynach jest ich wysokość - to jest ważne dla KAŻDEJ osoby uprawiającej wrotkarstwo. Później leci sztywność oraz ustawienie kół - to już jednak sprawa INDYWIDUALNA.
Zico nie rób smaka:) Chodzi o ustawienie kół. Trudno cokolwiek znaleźć na ten temat.
Ostatnio zmieniony wt listopada 08, 2011 6:36 przez pz34, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Łukasz

grzesnt
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: ndz lutego 22, 2009 11:28
Jeżdżę od: 15 kwie 2005

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: grzesnt » wt listopada 08, 2011 6:36

Witam.
Mam pytanie do Zico:
Czy schankel przeszedł na szyny 12,8" ponieważ są lepsze od 13,2"?

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: krzysztofbr » wt listopada 08, 2011 6:36

Panowie, dla 99% z nas wystarczy zwykla blaszana szyna w sensie sztywności

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » wt listopada 08, 2011 6:43

Zależy co masz na myśli. Praca szyny to jej "plastyczność" - odkształcenie oraz powrót do kształtu pierwotnego - mniej sztywne są bardziej podatne na takie działanie, sztywniejsze dużo mniej. Szyny działają na zasadzie akcja - reakcja. Wszystkie powyższe szyny można giąć w rękach, a co dopiero pod nogami, które są DUŻO od nich silniejsze?
Pisałeś o kółkach - tutaj działa to jeszcze lepiej i bardziej wyczuwalnie. Na takiej samej zasadzie działa właśnie szyna. Problemem jest jednak mocowanie do szyn, które usztywnia ten jej cały rebound. Dlatego firmy kombinują jak mogą, żeby dać lepszą pracę szyny, co widać w nowym projekcie Luigino z mocowaniem na jej środku. Moim zdaniem to nie przejdzie.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » wt listopada 08, 2011 6:44

pz34 pisze:
zico pisze:Dodam jeszcze, że najważniejszą rzeczą w szynach jest ich wysokość - to jest ważne dla KAŻDEJ osoby uprawiającej wrotkarstwo. Później leci sztywność oraz ustawienie kół - to już jednak sprawa INDYWIDUALNA.
Zico nie rób smaka:) Chodzi o ustawienie kół. Trudno cokolwiek znaleźć na ten temat.
Chodziło mi bardziej jak pisałem w artykule: 50/50 lub lepiej bardziej wysunięty przód - szyna przesunięta do przodu.
grzesnt pisze:Witam.
Mam pytanie do Zico:
Czy schankel przeszedł na szyny 12,8" ponieważ są lepsze od 13,2"?
Kwestia indywidualna czy zależna od gabarytów jeżdżącego.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: WFH » wt listopada 08, 2011 6:49

Zico - bardzo fajny test, spoko, że chciało Ci się to robić.
Co do butów - nie jeden Roger jeździ na starszym modelu butów, są też inni zawodnicy, którym zrobiony odlew tak pasuje, że nie widzą konieczności zmieniania go na nowy.
Niestety Roger Schnaider do chwili obecnej nie osiągnął żadnych znaczących wyników na łyżwach, więc informacja o tym podana jest nieprawdziwa. Z pewnością jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, ale do Joey'a sporo mu brakuje.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: pz34 » wt listopada 08, 2011 7:06

A ja ku zaskoczeniu wszystkich wrócę do tematu. W tym sezonie zmieniłem szynę z 4x100 na taką jak w tytule. Rewelacja. Maks prędkości wzrosły no i jeszcze jedna ważna sprawa się objawiła. Trudno winić teraz sprzęt za kiepski wynik bo małe koła czy coś. Teraz wynik zależy już tylko ode mnie. Dzięki tej zmianie po prostu więcej trenuję;)
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » wt listopada 08, 2011 7:11

pz34 pisze:A ja ku zaskoczeniu wszystkich wrócę do tematu. W tym sezonie zmieniłem szynę z 4x100 na taką jak w tytule. Rewelacja. Maks prędkości wzrosły no i jeszcze jedna ważna sprawa się objawiła. Trudno winić teraz sprzęt za kiepski wynik bo małe koła czy coś. Teraz wynik zależy już tylko ode mnie. Dzięki tej zmianie po prostu więcej trenuję;)
U mnie z kolei poprawiły się osiągi dzięki zmianie buta na sztywniejszy oraz lepiej znoszę dłuższe dystanse ze względu na lekkość sprzętu. Jednak czasu na treningi jak nie miałem, tak dalej nie mam :(
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

xlukim
Posty: 25
Rejestracja: pn lipca 06, 2009 11:15

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: xlukim » wt listopada 08, 2011 7:27

Toudi pisze:Chciałem powiedzieć, że poszedłem krok (no może dwa) dalej Twoim tokiem rozumowania, żeby pokazać, że nie masz racji.
Bo jeśli Schnaider daje radę na standardowym sprzęcie, to wydaje się, że nie ma sensu przepłacać (a może próbuje złapać nowego sponsora i dlatego jedzie w najprostszym sprzęcie?)
Gdyby pojechał w płaszczu na 1h10, to znaczyłoby, że stroje z lycry nie mają sensu?
W nawiazaniu do tego co napisałeś Toudi w całej swojej wypowiedzi wykazałeś, że jednak się nie mylę bo tak jak sam napisałeś: "Bo jeśli Schnaider daje radę na standardowym sprzęcie, to wydaje się, że nie ma sensu przepłacać ". Dziekuje za potwierdzenie tezy.

Co do sponsoringu i szukania sponsora na tanim sprzęcie to chyba jest to sarkazm z Twojej strony. Cały Swiss Team jeździ na Marianich za 1200 euro łącznie z trenerem a dla Schneidera zabrakło. Biedak. Musiał się w Berlinie wykazać, żeby zmienić sprzęt. :lol:
zico pisze:Szyny pracują pod naszym ciężarem i odepchnięciem - fizyka Panie się kłania.
Jak widać wspomnianengo Rogera prawa fizyki nie obejmują. Zazdroszczę.
pz34 pisze:Czy Berlin jest wyznacznikiem najlepszego zawodnika? Moim zdaniem nie jest. Wyznacznikiem najlepszego zawodnika w danym sezonie są Mistrzostwa Świata!
Joey w zeszłym roku wygrał prawie każdy swój wyścig na torze, właśnie na Mistrzostwach Świata.
Rekordy? R. Schneider ma jeden, zobacz sobie sam: viewtopic.php?f=90&t=1044
Joey Mantia ma ich 5. Stan na 2010 rok.
Joey, który jak większość zawodników rolkarskich był poza kontrolą antydopingową do 2011 roku bił rekord za rekordem. Z niewielkiego chłopca zmienił się, w krótkim okresie czasu w monstrum. Od 2011 postanowił wsiąść na łyżwy. Celem przygotowań do olimpiady. Tu kontrole są o każdej porze dnia i nocy. I w 2011 nagły spadek formy. Ale ok. Załóżmy, że to insynuacja. Ale dziwny zbieg okoliczności.

Co do rekordów Schneidera jego warunki fizyczne nie dają mu za bardzo możliwości waki na torze. Jest za wielki. A to wydaje mi się, w tym przypadku nie sprzyja
zico pisze:Co do sprzętu R. Schneidera. Jak wiadomo jeździ dla Rollerblade. Buty i szynę ma Rollerblade. Może MUSI w tym sprzęcie jeździć?
Dlaczego nie jeździ na kółkach Rollerblade?


Cały Swiss Team jeździ na Marianich a nie na Rollerbalde Race Machine. Nikt ich do niczego nie zmusza. Poza tym Ci chłopcy są ze Szwajcari. Więc jeżeli chcieliby to napewno każdego stać, a jak nie jego to jego rodziców w przypadku braku sponsorów, żeby sobie kupić jak najlżejszą jak najsztywniejszą szynę. A dwójka z nich jeździ na zwykłych szynach Rollerblade. I to miałem na myśli od początku. Jest to szyna, która sprawdza się nawet na poziomie zawodowym.
WFH pisze:Niestety Roger Schnaider do chwili obecnej nie osiągnął żadnych znaczących wyników na łyżwach, więc informacja o tym podana jest nieprawdziwa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Schneider

Jednak coś tam osiągnął. A pisząc o nim wcale nie miałem zamaru pomniejszyć wielkość Joey'a. Jest wielki. Ale wykazałem tylko, że na przykładzie Berlina nie sztywność, jakość szyny ma wpływ na wyniki.

Nie szyna jedzie. I nie ona ma wpływ na wynik. Cała reszta to marketing.

:D

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » wt listopada 08, 2011 7:42

xlukim - widzę, że nadal nie rozumiesz albo nie starasz się zrozumieć.

Chodzi o to, że ta sama osoba jak właśnie Roger Schneider mogłaby poprawić swoje osiągnięcia zmieniając sprzęt, np. właśnie szynę.
Roger jakoś nie zmienia sprzętu, więc nie można porównać jego możliwości na innych zestawieniu sprzętu, tak?
Podajesz jeszcze wyniki z lodu :dj: Przecież wrotkarstwo i łyżwiarstwo to dwie zupełnie inne dyscypliny.

Jeśli Mariani - to tylko odlew. Wyjaśniałem wcześniej, już dalej nie muszę.

Gdyby Roger pojechał z takim samym czasem na wszystkich podanych szynach, wtedy bym z Tobą w ogóle nie dyskutował i przyznał Tobie rację.

Widzisz - w teście porównałem RÓŻNE szyny i faktycznie one się RÓŻNIĄ, szczególnie wysokością.
Im niższa szyna tym jest łatwiej się nauczyć dobrze jeździć, zdecydowanie jeśli chodzi o technikę.
I teraz jest to najważniejsza sprawa dla wszystkich tych, którzy zaczynają uprawiać wrotkarstwo szybkie, ponieważ jeśli zaczną jeździć na drabinie, to będą mieć problem z techniką i panowaniem nad rolkami. Szczególnie jeśli chodzi o kółka o średnicy 110mm.

Zgodzę się, że SAMA szyna nie pojedzie, but nie pojedzie. To po co w ogóle je mieć? Można sobie szyny wystrugać z drewna - też się je zamocuje, no ale też same nie pojadą.

Reasumując: jest porównanie różnych szyn, szczególnie pokazana ich wysokość (najważniejsza sprawa), ukazanie, że opisy na stronach czy opowieści na temat sprzętu mijają się z prawdą.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: pz34 » wt listopada 08, 2011 7:48

Wszystko ma wpływ na wynik. Cały przemysł się wokół tego kręci. Chodzi o gramy, o milimetry o każdy w pełni wykorzystany newton. Dlaczego bont kombinuje z 3 punktami, dlaczego firmy dorabiają dodatkowy punkt podparcia? Dla mnie to jest oczywiste i chwała za to bo dzięki temu jeździmy coraz szybciej. Druga sprawa, że ludzie to potrafią sobie wszystko wytłumaczyć, dlaczego nie trenować tyle ile trzeba - a bo po co, i tak przegram(mam na myśli tych którym nie chce się trenować), dlaczego czegoś nie kupić itp.
Pozdrawiam
Łukasz

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: Herb » wt listopada 08, 2011 9:45

Sprawa jest prosta. Szyny nie muszą być najlepsze by osiągać dobre wyniki, ale muszą być wystarczająco dobre. Najwyraźniej, szyny RB są na tyle dobre, by na nich szybko pojechać. Pewnie wymaga to większych umiejętności i lepszej techniki (wyższy balans), ale jak ktoś jeździ na nich nie powinien zwalać winy za niepowodzenia wyłącznie na szyny. Panowie, o ile można poprawić wynik zmianą szyny z takiej ok na taką super, a o ile lepszą techniką, bądź adekwatnym treningiem wytrzymałościowym?

Trzeba mówić prawdę o sprzęcie. Szyny RB to jest masówka. Jeżeli wykonanie stoi na odpowiednim poziomie, "masówka" to żadna ujma dla sprzętu. To nie jest tak, że wszystko co pospolite, to be. RB nie daje plamy i trzyma solidny poziom wykonania za dość niską cenę - to się też dla niektórych liczy. To nie jest Tempish, gdzie szyny są robione na bazie starych projektów Powerslide nie wiadomo jak i z czego.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”