Pierwsze rolki dla dziewczyny - rekreacyjne

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

ZPZG
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 11, 2010 1:21

Pierwsze rolki dla dziewczyny - rekreacyjne

Post autor: ZPZG » pt czerwca 11, 2010 9:46

Szukam rolek dla dziewczyny. To beda jej pierwsze rolki, maja byc spoko do nauki i rekreacyjnej jazdy po miescie. Cena najlepiej w okolicach 200 PLN (300 max). Jak zlapie bakcyla to kupi sie lepsze :)

EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Re: Pierwsze rolki dla dziewczyny - rekreacyjne

Post autor: EAX » sob czerwca 12, 2010 4:28

Moja dzioucha jezdzi na Rollerbladech formula 80 za 300pln(Jakis sklep na allegro) :) Dobre lozyska, kolka sie nie scieraja za szyko i maja bardzo wygodny but, do tego nie waza tony :) Tak wiec ja polecam te rolki ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki dla dziewczyny - rekreacyjne

Post autor: zico » ndz czerwca 13, 2010 9:57

EAX pisze:Moja dzioucha jezdzi na Rollerbladech formula 80 za 300pln(Jakis sklep na allegro) :) Dobre lozyska, kolka sie nie scieraja za szyko i maja bardzo wygodny but, do tego nie waza tony :) Tak wiec ja polecam te rolki ;)
1. To nie Rollerblade, tylko Bladerunner.
2. Z szybkim nie ścieraniem kółek byłbym bardzo ostrożny. W tym modelu nie są one za wysokich lotów.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: Pierwsze rolki dla dziewczyny - rekreacyjne

Post autor: Casc » pn czerwca 14, 2010 7:10

A w którym są? :-)
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Re: Pierwsze rolki dla dziewczyny - rekreacyjne

Post autor: EAX » pn czerwca 14, 2010 2:08

Rollerblade wyposcil bladerunnery, logo rollerblade jest widoczne na rolkach(z tego co pamietam co to napis bladerunner jest tylko na rzepie). A kolka po jednym sezonie sa w dalszym ciagu w dobry stanie, przy srednim ich uzytkowaniu - jeszcze nie byly zmieniane miejscami i obracane. Na asfalcie ulicznym nie najelepszyej jakosci. Lozyska tez nie dzwonia...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki dla dziewczyny - rekreacyjne

Post autor: zico » pn czerwca 14, 2010 2:53

EAX pisze:Rollerblade wyposcil bladerunnery, logo rollerblade jest widoczne na rolkach(z tego co pamietam co to napis bladerunner jest tylko na rzepie). A kolka po jednym sezonie sa w dalszym ciagu w dobry stanie, przy srednim ich uzytkowaniu - jeszcze nie byly zmieniane miejscami i obracane. Na asfalcie ulicznym nie najelepszyej jakosci. Lozyska tez nie dzwonia...
Żeby była jasność i nie wprowadzać innych w błąd. Jest to marka Bladerunner, uboższe rolki kolosa Rollerblade. Jakość materiałów buta, szyn, kółek jest o niebo lepsza w Rollerblade niż w Bladerunner. Kółka są lite, czyli mają mniej uretanu, opona jest cieńsza. Zużycie kółek nie zależy tylko od materiału kół, ale również od techniki odepchnięcia, wagi użytkownika oraz częstotliwości i rodzaju jazdy. Model Formula 80 to produkt znakowany jako Bladerunner. Gwarantuje Tobie, że są osoby, które zetrą te kółka w jeden dzień jazdy, więc polecanie takiego sprzętu każdemu może mieć różne konsekwencje. Nie polecam, bo nie będę odpowiedzialny za decyzję jak i jakość tych rolek dla każdego użytkownika.

Napis Rollerblade brzmi w zestawieniu: Designed by Rollerblade lub coś podobnego - to jest kolosalna różnica. Parasole też są designed by Porsche, a Porsche nie są.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Re: Pierwsze rolki dla dziewczyny - rekreacyjne

Post autor: EAX » wt czerwca 15, 2010 1:39

Biorac pod uwage to ze maja byc to pierwsze rolki do nauki i czystego fitnessu i "do" kwoty 300pln to nie widze przeciwwskazan.

Ja polecam te rolki jako uzywtkownik nie pro czy sprzedawca. Zreszta sa opisane jako rollerblade bladerunner, zarowno na gwarancji jak i instrukcji. Porownanie do parasola malo trafne - poprostu wyposcili rolki z targetem wlasnie na zwyklych uzytkownikow z przyzwoita cena... Tez nie koniecznie jest to prawda ze bladerunnery sa slabsze niz wszystkie rollerblade'y - znowu wypowiadam sie jako uzytkownik. Ja osobiscie pierwsze rolki kupilem w tym samym czasie co moja dziewczyna - Rollerblade Spark 4.0 za 300pln. Jezdzac niewiele wiecej od niej, po miesiacu mialem juz walniete lozyska, kolka bardzo szybko sie starly, a plastikwe szyny sciskaly kolka i je hamowaly, Moja waga to 70kg, drogi ktore przemierzalismy byly takie same,a technika i u niej i umnie znikoma...

Nie ma co marzyc o cudach do 300pln. Zico oczywiscie ma racje, zwlaszcza ze moja wiedza na ten temat jest czysto lopatologiczna ;) Opieram sie na tym ze potrzeby i mozliwosci mojej dziewczyny sa zblizone do dziewczyny ZPZG, stad uwazam w.w Rollerblade bladerunner Formula 80 sa na wprost idealne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”