Czas na nowe rolki!

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

ewangelion
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 22, 2010 9:06
Moje rolki: K2 MOTO 100 CUSTOM FIT
Jeżdżę od: 01 sty 1999

Czas na nowe rolki!

Post autor: ewangelion » sob maja 22, 2010 9:19

Jeżdżę na rolkach od dziecka min 10 lat i wreszcie postanowiłem przesiąść się na szybkie rolki( fitness albo do tańsze z wyścigowych). Szukam wysokich rolek z kółkami 90mm do 500zł, tu oferta którą mam na oku - http://supersklep.pl/c31-rekreacyjne/i4 ... n-3-bw-man. Ktoś próbował? Albo rolek z kółkami 100mm do 700zł. Myślałem też nad rolkami wyścigowymi do 1000zł (więcej naprawdę już nie mam XD). Mam 18 lat, waga 85 kg wzrost 190 cm no i największy mankament - rozmiar 47 (długość wkładki 30,5 cm), dlatego tak trudno z wyborem. Z góry dziękuję za pomoc! ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: zico » sob maja 22, 2010 10:04

Te z wyciąganymi butami to sobie odpuść. No i musisz zdecydować - bo to, co chcesz: 90mm, 100mm z wysokim butem, nagle też niski but - można encyklopedię napisać. Konkrety. Ile chcesz jeździć, czy chcesz startować w zawodach, jak dobrze technicznie jeździsz.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ewangelion
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 22, 2010 9:06
Moje rolki: K2 MOTO 100 CUSTOM FIT
Jeżdżę od: 01 sty 1999

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: ewangelion » sob maja 22, 2010 10:19

Od razu mówię że na rolkach się nie znam - moje ostatnie dostałem na prezent. Chcę rolki szybkie ale nigdy nie jeździłem w niskich butach i z tak dużymi kółkami 100mm. Więc jakbym miał się zdecydować to najszybsze rolki fitness do 600-700zł. Jeżdżę dobrze ale jak wspomniałem nigdy profesjonalnie. A co do zawodów to może w przyszłości jak już będzie mnie stać na wyścigówki za 1600 XD

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: zico » sob maja 22, 2010 10:35

Coś w klasie fitness wystarczy. 90mm, nie więcej. Coś jak Crossfire 90 XR, koniecznie na aluminiowej szynie, a nie wymysłach "magnezowych".
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ewangelion
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 22, 2010 9:06
Moje rolki: K2 MOTO 100 CUSTOM FIT
Jeżdżę od: 01 sty 1999

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: ewangelion » sob maja 22, 2010 10:46

Dzięki, a jakaś propozycja rolek szybkich do tysiąca? Najlepiej dla początkujących ale szybko się uczę ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: zico » sob maja 22, 2010 10:53

ewangelion pisze:Dzięki, a jakaś propozycja rolek szybkich do tysiąca? Najlepiej dla początkujących ale szybko się uczę ;)
Szybkie rolki to lepiej przymierzyć. Jak chcesz do tysiąca to poszukaj używanych lub jest Racemachine w cenie lekko powyżej 1000pln.
Najważniejsza jest jednak wygoda, z reguły do 1000pln nie znajdziesz zestawu z niskim butem z prostego względu: tą kwotą blokujesz sobie wybór.
W jeździe szybkiej z niskim butem praktycznie nie istnieje coś takiego jak "tanio", buty "do ceny x" - w większości przypadków będziesz żałować wyrzuconych pieniędzy na źle leżący but na nodze. To nie są wygodne bambosze, tylko buty do ścigania się, muszą mieć wysoką sztywność, a to wiążę się z okrojeniem wygody lub z kosztami, jeśli but jest dobrze wyprofilowany.

Nie chcę mi się KOLEJNY raz tego tłumaczyć, więc wkleję ze strony znanego zawodnika Woutera Hebbrechta http://wouterhebbrecht.blogspot.com :

"THEY SHOULD COME WITH A WARNING!

Skating around the world I see a lot of different products and I just wanted to point out that some of them should come with a warning! I understand the position beginner skaters are in when first buying a skate. They have about 20 different skates offered to them at different prices. Imagine not knowing anything about skating and all boots look similar to you at first? What are you going to go for? Right, the cheaper solution. However you should be very careful when buying cheap boots! The danger in that is that the boots look similar too high end boots but are very low in quality and therefore not supportive enough in different areas. The biggest problem is the ankle support they claim to give skaters.
Enough complaining about it...every successful brand is likely to have copy cats chasing them...
Here are some pointers to avoid buying a boot that is more likely to hurt you in the long term:

* make sure the boot is stiff enough...a boot that you can push together with your hands is probably too soft to support your whole body weight.
* check the finish of the carbon or fiberglass before you buy the boot. Are there any visible lines that look very unfinished and unclean then assume the job hasn't been done the right way and you may want to stay away from the boots.
* check the inside of the boot; is the liner on the inside of the boot finished and glued to the shell without room to move?
* Take the front and back of the boots firmly in your hands and try to bend it. If the boot flexes too much in the middle it is probably going to do the same thing when you skate on it is likely to rub against your second wheel, especially when you buy a 4 x 110mm setup.
* Always ask your fellow skaters about the boots you are about to buy! They can always give you some free advice that is worth a lot. They have years of experience in skating and buying equipment themselves. Your coach is not always the right person to ask since they may not skate themselves!
* Check different websites and inform yourself before you face a salesman. They are good at their job and will make you buy any boot.
* forget about saving instant money buying the cheaper skate! You will make up for it in medical bills in the future! You can compare it with buying a fake watch that will run for a few days but could never compete with the real thing!

To finish this off I wanted to state that there is no such a thing as a perfect boot for everybody. That is way industry leading factories offer different setups and models. Every skater is different in skills, weight, height, technique and etc, so all of those points may require a different setup. Doing your research is probably the most important thing to remember!"
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ewangelion
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 22, 2010 9:06
Moje rolki: K2 MOTO 100 CUSTOM FIT
Jeżdżę od: 01 sty 1999

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: ewangelion » ndz maja 23, 2010 1:27

No to się teraz napaliłem i postanowiłem pozbierać trochę na te wyścigówki. Jeszcze jedno drobne pytanie - Jest jakaś zasadnicza różnica między racemachine a speedmachine? No i pytanie dla Wrocławiaków - Znacie jakieś dobry sklep z rolkami gdzie były by duże rozmiary wyścigówek?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: zico » ndz maja 23, 2010 8:52

ewangelion pisze:Jest jakaś zasadnicza różnica między racemachine a speedmachine?
Zasadnicza różnica jest taka, że Speedmachine to model przejściowy z fitness na ściganie się, stabilizujący dobrze staw skokowy i mający wygodny but wewnętrzny, a Racemachine to taki wstępny model wyścigówki. Różnice widać gołym okiem na zdjęciach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
ziemo
Posty: 26
Rejestracja: ndz stycznia 10, 2010 3:30
Jeżdżę od: 01 cze 2009
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: ziemo » czw maja 27, 2010 1:03

zico pisze:
ewangelion pisze:Jest jakaś zasadnicza różnica między racemachine a speedmachine?
Zasadnicza różnica jest taka, że Speedmachine to model przejściowy z fitness na ściganie się, stabilizujący dobrze staw skokowy i mający wygodny but wewnętrzny, a Racemachine to taki wstępny model wyścigówki. Różnice widać gołym okiem na zdjęciach.
Miałem ten sam dylemat zimą, po sezonie przejeżdżonym na przypadkowych fitnesach z kolami 90 postanowiłem przesiąść się na coś szybszego. Mierzyłem najpierw speedmachine, ale okazały niewiele lepsze niż to co miałem tzn ciężkie i dosyć miękkie. Racemachine to już zupełnie inna jazda i odliczając niezbyt przyjemny okres przystosowawczy (formowanie, gniecenie raz tu raz tam, docieranie) jeździ mi się w nich całkiem dobrze mimo tylko rocznego, choć dosyć intensywnego doświadczenia rolkowego.

ewangelion
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 22, 2010 9:06
Moje rolki: K2 MOTO 100 CUSTOM FIT
Jeżdżę od: 01 sty 1999

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: ewangelion » śr czerwca 16, 2010 7:06

Dziękuje za pomoc w wyjaśnieniu paru rzeczy. Ostatecznie zdecydowałem się na rolki przejściowe k2 moto 100, pojeżdżę sezon a potem zainwestuję już w typowe wyścigówki - racemachine. Rolki bardzo mi się podobają zwłaszcza porównując do starych fitnesówek XD. No i może w jakimś maratonie się niedługo spróbuje ^^

zajc
Posty: 23
Rejestracja: czw września 03, 2009 12:57
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 01 kwie 2003
Lokalizacja: Czersk

Re: Czas na nowe rolki!

Post autor: zajc » śr czerwca 16, 2010 10:26

ewangelion pisze:Dziękuje za pomoc w wyjaśnieniu paru rzeczy. Ostatecznie zdecydowałem się na rolki przejściowe k2 moto 100, pojeżdżę sezon a potem zainwestuję już w typowe wyścigówki - racemachine. Rolki bardzo mi się podobają zwłaszcza porównując do starych fitnesówek XD. No i może w jakimś maratonie się niedługo spróbuje ^^
Według mnie szkoda kasy. Ja po 7 latach jazdy na Rollerblade Evo 80mm z plastikową szyną(nawet maraton i półmaraton na nich zaliczyłem :lol: ) w tym sezonie przesiadłem się na Bont Z. Trochę dziwnie mi się jeździło na kółkach 110(ale w Bydzi wystartowałem :wink: ), za to na 100 jest rewelacja! Za jakiś czas pewnie i 110 opanuje! Też obawialem się niskiego, niewygodnego buta-do tego zamawianego przez internet, bez przymierzania...No ale rolki są fantastyczne, więcej otarć i pęcherzy miałem podczas "docierania" Martensów w liceum, niż po pierwszych jazdach w Bontach :P Teraz już nawet na moje Evo patrzeć nie chcę, choć tyle razem(gleb) przeżyliśmy. Więc walają się po bagażniku w oczekiwaniu na lepsze jutro :oops:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”