Jak prawidłowo ustawić płozę?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
ziemo
Posty: 26
Rejestracja: ndz stycznia 10, 2010 3:30
Jeżdżę od: 01 cze 2009
Lokalizacja: Wrocław

Jak prawidłowo ustawić płozę?

Post autor: ziemo » wt stycznia 26, 2010 11:57

Nie wiem czy ktoś tu zima zagląda, ale liczę że może tak :wink: Właśnie próbuję dopasować do siebie pierwsze rolki z niskim butem, nie mam w tym doświadczenia więc proszę o porady. Z butem idzie w miarę dobrze, chodzę po mieszkaniu po pół godziny dziennie i powoli stopa się dogaduje, pierwsze lody już przełamane ;) i liczę że do wiosny będzie dobrze. Gorzej z płozą, jest spory zakres regulacji i nie bardzo wiem jak się za to zabrać i czy w ogóle jest sens kombinować bez tymczasowo możliwości sprawdzenia w jeździe (a i to pewnie byłoby problematyczne bo ja się generalnie dopasowuję do nawet całkiem źle dopasowanego sprzętu, rolek to pewnie też dotyczy). Można to jakoś na sucho ustawić, są jakieś zasady, czy generalnie na oko po środku, tylko po co wtedy regulacja.

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Jak prawidłowo ustawić płozę?

Post autor: odys_kg » wt stycznia 26, 2010 2:17

Ziemowit, Ty się na niski but przestawiłeś już ?
i nic się nie chwalisz ?

no, no ...
będzie z kim poganiać :)
wreszcie :)


głos co do ustawienia szyny pozostawiam doświadczonym.

Awatar użytkownika
ziemo
Posty: 26
Rejestracja: ndz stycznia 10, 2010 3:30
Jeżdżę od: 01 cze 2009
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak prawidłowo ustawić płozę?

Post autor: ziemo » wt stycznia 26, 2010 2:54

odys_kg pisze:Ziemowit, Ty się na niski but przestawiłeś już ?
i nic się nie chwalisz ?
Mogę się pochwalić, że już tak nie boli jak przestawiam się z nogi na nogę po pokoju. :wink:

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Jak prawidłowo ustawić płozę?

Post autor: mrv » wt stycznia 26, 2010 6:45

ziemo pisze:
odys_kg pisze:Ziemowit, Ty się na niski but przestawiłeś już ?
i nic się nie chwalisz ?
Mogę się pochwalić, że już tak nie boli jak przestawiam się z nogi na nogę po pokoju. :wink:

Ziemo ja mogę tylko przytoczyć poradę fachowca bo sam nim nie jestem - mysle że to Ci pomoże:

- ploza centralnie na środku pięty
- z przodu ma przechodzić międy dużym a drugim od środka paluchem

To jest pozycja wyjściowa do wsyztskich modyfikacji. Ciekawostą jest że o ile w Europie wrotkarze skłonni są do pozostawania w tej pozycji z niewielkimi zmianami o tyle u amerykanów bardzo często widać jak ustawieniami płozy do środka wymuszają supinację. Co wg przynajmniej jednego znawcy tematu nie jest dobrą praktyką.
W Polsce z tego co mi się obiło o uszy trenerzy polecają lekko przestawić płozę z przodu do wewnątrz względem pozycji wyjsciowej, pozostawiając pięte neutralnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”