Wybór rolek fitness dla kobiety

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Natya
Posty: 2
Rejestracja: wt sierpnia 25, 2009 10:41

Wybór rolek fitness dla kobiety

Post autor: Natya » wt sierpnia 25, 2009 10:56

Chciałabym prosić o pomoc w wyborze, a jakże, nowych rolek :)

Przeczytałam już większość forum, w tym porady i informacje zamieszczone przez Zico, ale nadal nie wiem wszystkiego. Stąd moja prośba o wsparcie wiedzą i doświadczeniem.

Jestem osobą jeżdzącą, nazwyjmy to rekreacyjnie. Chciałabym zakupić nowe rolki, tym razem już bardziej z przeznaczeniem do jazdy fitness. Mój dotychczasowe rolki zostały zakupione 11 lat temu w sklepie Rollsport w Warszawie, niestety nie jestem już w stanie ustalić, jaki to był model ;) Wiem tylko ze były na kołkach kauczukowych i byłam z nich dosyć zadowolona. Podsumowując, jeśli chodzi o know-how rolkowe, jestem laikiem.

Czego chciałabym się dowiedzieć przed zakupem nowego sprzętu:
Jaką średnicę kółek wybrać? Jaką twardość? Zależy mi na płynnym prowadzeniu rolki oraz dosyć dobrej amortyzacji - kolana :((
Na jakie marki warto zwrócić uwagę? Chciałabym wydać około 300 pln, niekoniecznie więcej.

Planuję jeździć głównie po mieście - chodnik, asfalt. Umiarkowanie szybko :)

talisman
Posty: 12
Rejestracja: wt lutego 27, 2007 12:29

Re: Wybór rolek fitness dla kobiety

Post autor: talisman » ndz sierpnia 30, 2009 11:34

nie jestem fachowcem, ale od ok 2 lat w miare regularnie jezdze w rolkach fitness wiec moge Ci troche pomoc:)
mysle ze do jazdy fitness srednica kolek to minimum 80mm, ja wlasnie na takich jezdzilam - teraz sa juz mniejsze bo troche sie starly, gdybym teraz miala kupic to wzielabym minimum 90mm, bo polubilam szybsza jazde, ale jesli chcesz jezdzic umiarkowanie szybko to radzilabym 82-84mm, raczej 84, zawsze mozesz dokupic mniejsze kolka, a do 82 wieksze - niekoniecznie :)
w cenie do 300zl rozgladnij sie za Fila, ja wlasnie mam File, teraz rozgladam sie za Rollerblade, ale File powinny Ci sluzyc przez dlugi czas przy nie zbyt intensywnej eksploatacji. Rollerblade sa troche drozsze, ale jakby Cie zainteresowaly to modele Spark i Activa to jest cos dla Ciebie.
mam nadzieje ze troche pomoglam,

pozdrawiam

Natya
Posty: 2
Rejestracja: wt sierpnia 25, 2009 10:41

Re: Wybór rolek fitness dla kobiety

Post autor: Natya » pn sierpnia 31, 2009 9:23

Bardzo dziękuję za informację, do teraz myślałam, że dla mnie najlepsze będą kółka maks 80 mm, dobrze, że wyprowadziłaś mnie trochę z błędu :)

Jedyne co mnie teraz martwi, to że w sklepach jest slaby wybór rolek, a to co jest, hm, no powiedzmy, że nie zachwyca. Mierzyłam wspomniane przez ciebie File, nie wiem, może zależy to od modelu, ale próbowałam ze 3 różne, jak dla mnie były niewygodne :( Widzę długa i wyboista droga przede mną do nowych rolek :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”