Trzymanie pięty.

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

achpiotr
Posty: 6
Rejestracja: pt czerwca 26, 2009 8:03

Trzymanie pięty.

Post autor: achpiotr » pt czerwca 26, 2009 8:11

Czy są jakieś nakładki/wkładki/podkładki, które mogą usztywnić bardziej piętę. Posiadam Racemachine termo formowalne, niemniej jednak uformowanie pięty jest raczej niemożliwe. Jest lekki ruch góra-dół. Zaciśnięcie ścięgna raczej spowoduje że pięta nie dojdzie do końca do tyłu. Przydało by się coś w rodzaju zapiętka. Dociąganie klamrą raczej zmiażdży mi nogę a pięty nie dociągnie. Z 2giej strony jeżeli się okaże że po dłuższych jazdach pięta nie jest obcierana to czy jest sens cokolwiek robić. Na dobrą sprawę nie wiem jak bardzo ta pięta ma być trzymana bo rusza się w momencie gdy by się chciało w rolkach po prostu iść, przy prawidłowym odepchnięciu raczej się nie ruszy.

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Trzymanie pięty.

Post autor: Marek » sob czerwca 27, 2009 10:46

kliny pomoga

achpiotr
Posty: 6
Rejestracja: pt czerwca 26, 2009 8:03

Re: Trzymanie pięty.

Post autor: achpiotr » sob czerwca 27, 2009 6:11

Czyli dać klina pod tylną śrubę? - mogę spróbować.

Po dzisiejszej jeździe zaczęło mnie zastanawiać czy nie jest to wina zbyt wysokiego podbicia - mam wrażenie że duży ciężar spoczywa właśnie tam przeto nie ma wystarczającego nacisku na piętę i śródstopie. Termmodyfikacja podbicia chyba nie jest do zrealizowania. Wydaje mi się że będę musiał spróbować wkładki w postaci podpięty i części palcowej bez dokładania czegokolwiek w środkowej części. Zgadzało by się to z faktem że dociskanie klamrą ściska stopę a dla pięty nie robi to różnicy. Na tyle jest to uciążliwe że nie jestem w stanie zrobić jednego okrążenia wokół malty bo aż tak zaczynają boleć mnie stopy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”