PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

barrilo
Posty: 8
Rejestracja: sob kwietnia 18, 2009 11:19

PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: barrilo » sob kwietnia 18, 2009 11:37

Witam!
Jestem nowy na forum :alien: ale nie znacze to ze nie umiem jezdzic na rolkach :D

Jezdzilem wczesniej na rolkach ale niestety z nich wyroslem i postanowilem kupic sobie nowe!

A wiec wypatrzylem sobie takie :
<nie podajemy linków>/show_item.php?item=611651083

Chciałem sie zapytac odnosnie tego sprzetu czy jest dobry id.
A moze ktos to ma i podzieli sie wrazeniami!

Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje!! :)

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: jarekt » sob kwietnia 18, 2009 2:48

Pieniadze wyrzucone w bloto. Kauczukowe kółka, karbonowe łożyska - WTF :) Mam do teraz Elany ktore wygladaja identycznie a widzialem tez podobne Signy i troche innego chłamu. Te rolki trzaska jakas chinska fabryka i branduje je zgodnie z zyczeniem odbiorcy. Ta rolka jest warta maksymalnie 100 zl a pewnie nawet nie tyle. Juz po 2 miesiacach jazdy z paru kółek zostały plastikowe ogryzki, popekaly jakies plastiki a płoze trzeba bylo dokrecac po kazdej jezdzie. Jedyne z czym sie zgadzam z autorem aukcji to okreslenie tych rolek legendarnymi - legendarna jest jednak ich tandeta nic ponadto.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
QUBAS
Posty: 42
Rejestracja: pn lutego 02, 2009 8:47
Moje rolki: Seba High deluxe
Jeżdżę od: 0- 0-2006
Lokalizacja: Poznań

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: QUBAS » sob kwietnia 18, 2009 4:07

Heh, Jarekt dobrze napisałeś!! najbardziej podoba mi sie jak sprzedawcy na allegro zachwalają i wypisuja te wszystkie glupoty, hehehehe polewam na maxaaaa.....
"oOOo Seba High Deluxe oOOo"

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: zico » sob kwietnia 18, 2009 4:45

QUBAS pisze:i wypisuja te wszystkie glupoty, hehehehe polewam na maxaaaa.....
Też mam zwłoki :D
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

barrilo
Posty: 8
Rejestracja: sob kwietnia 18, 2009 11:19

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: barrilo » sob kwietnia 18, 2009 8:30

No ok!
Szkoda bo sie napaliłem juz na nie!

A jakie polecacie(do 200 zł)???

Lincoln
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: ndz kwietnia 12, 2009 9:27

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: Lincoln » sob kwietnia 18, 2009 9:00

najlepiej kup jakieś firmowe tyle że w tej cenie to tylko używane ;)
ja sam nie dawno (dzięki nieocenionej pomocy forumowiczów) kupiłem sobie rolki firmy Rollerblade, przyjemność z jazdy jest nie oceniona, kółka śmigają że aż miło, but także dobrze trzyma nogę także nic tylko jeździć, jeździć i jeździć :D

barrilo
Posty: 8
Rejestracja: sob kwietnia 18, 2009 11:19

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: barrilo » sob kwietnia 18, 2009 9:04

Tylko ze ja nie mam tylko problem cenowy ale tez rozmiar ktory do mnie pauje to 46-47!!
Wiec te rolki we wczesnijszym poscie sa idealne bo pasuja na moja noge a zadko ktore maja rozmiar taki jaki chce :(!!!!

barrilo
Posty: 8
Rejestracja: sob kwietnia 18, 2009 11:19

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: barrilo » sob kwietnia 18, 2009 9:08


Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: Praga » sob kwietnia 18, 2009 9:13

Wszystko zależy od Ciebie. Możesz wydać 200zł na nowe rolki (z pierwszego posta i powyższego) ale jeśli bedziesz jeździł niewiele. Ludzie czasem się decydują mówiąc, że to na początek - do nauki i potem jak im się spodoba kupią lepsze.

Częste używanie to jak pisali poprzednicy - szybkie zużycie rolki, otarcia stóp, spadający komfort jazdy, słabe trzymanie stopy i po 30 minutach będzie Tobie noga pływała od potu. W najlepszym razie się zniechęcisz, w najgorszym wyp..lisz i coś połamiesz/zwichniesz/naciągniesz. Jeśli wciąż będziesz miał ochotę kontynuować przygodę z rolkami i tak kupisz coś firmowego za około 400 zł (początkowe 2 stówki szlag trafi)

barrilo
Posty: 8
Rejestracja: sob kwietnia 18, 2009 11:19

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: barrilo » sob kwietnia 18, 2009 9:15

No tak wiem ze niektorzy z was jezdza sprzetami za 4 stowy ale siostra kupiła za 140 i jezdzi sie jej fajnie!!

A co myslicie o tych:
<nie podajemy linków>/item608445314_markowe ... rakow.html

?????????????

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: Toudi » sob kwietnia 18, 2009 9:36

Bo widzisz - nie musisz się tak bardzo sugerować tymi opiniami tutaj.
My mamy duże oczekiwania wobec rolek.
Większość z nas jeździ po kilka lub kilkanaście godzin tygodniowo.
Doświadczenie uczy, że nie wszystkie rolki to wytrzymują.

Sądzę, że większość z piszących tutaj zaczynała od tandetnych rolek ale następne kupili lepsze i teraz doradzają (ja również), żeby nie kupować zbyt tanich.

Jest też pewnie spora grupa tych, którzy zaczęli od tandetnych rolek i się zniechęcili do jeżdżenia. Nie wiadomo czy z powodu niewygodnych, wadliwych czy nietrwałych rolek, czy też z innych powodów. Oni tutaj nie piszą.

Z drugiej strony, Twoja siostra ma takie i jest zadowolona. Jeśli masz do niej podobną budowę stopy i będziesz jeździł podobnie jak ona (chodzi o umiejętności, o czas spędzany na rolkach a także to, jak chcesz jeździć). Jeśli ponadto nie jesteś od niej dużo cięższy i ...
Pewnie są jeszcze jakieś inne warunki, o których zapomniałem.
Jeśli więc wszystkie te warunki są spełnione, to pewnie Ty również będziesz zadowolony.
A jeśli nie będziesz, to kupisz inne.
Pozdrawiam
Piotr

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: Praga » sob kwietnia 18, 2009 9:39

Przeczytałeś opinie forumowiczów. Pewnie niewielu poleci Tobie tutaj kupno nowych rolek poniżej 350-400 zł. Jest naprawdę mało ludzi zadowolonych z tanich rolek.

Z drugiej strony to takie rolki znajdują wielu klientów. Im cieplej tym widzę na trasie coraz więcej ludzi na rolkach. Znaczna większość jeździ na "hipermaketach" (bez ochraniaczy oczywiście). Jakoś sobie radzą. Są to najczęściej grupy rodzinne toczące się w spokojnym tempie, prosto. Wyglądają na szczęśliwych ;) Wynika z tego, że jeśli większość wybiera taniochę to powinno się jeździć na takich rolkach. Jeżeli zatem wybierasz taki model jazdy to pewnie bedziesz zadowolony...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: zico » sob kwietnia 18, 2009 9:43

Notabene na początku mojej przygody z rolkami "popsułem" dwie pary FIRMOWYCH rolek w przeciągu 6 miesięcy.
Drobny szczegół - jazda w zupełnie innej konkurencji niż ich przeznaczenie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

barrilo
Posty: 8
Rejestracja: sob kwietnia 18, 2009 11:19

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: barrilo » sob kwietnia 18, 2009 9:50

ale powiedzcie cos na temat tych rolek:
<nie podajemy linków>/show_item.php?item=608445314

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: MirekCz » sob kwietnia 18, 2009 10:13

Barillo:

Niestety zdecydowana większość z nas nie potrafi tobie pomóc w tanich rolkach, bo ich nigdy nie miała na nogach.
O firmie "Worker" słyszę pierwszy raz w życiu a jeźdzę regularnie przez ostatnie 6 lat + z 15 lat temu też trochę jeździłem.

A jaka jest różnica między rolkami a Rolkami (i to nawet tymi z niższej półki) się kiedyś przekonałem na własnej skórze. Taka mała dziewczynka zjechała z ostrej górki... na dole praktycznie stała. No to co.. tak samo słabo jeździłem, no ale dziewczynka potrafi to ja też ;) Na dole o mało co nie porozbijałem aut, bo miałem całkiem konkretną prędkość co w połączeniu ze słabymi umiejętnościami i chęcią natychmiastowego stanięcia dało ciekawe rezultaty w dziedzinie akrobatyki.

Prawda jest taka że te workery wyglądają ok. Jak będą tobie dobrze pasować to pewnie będziesz miał sporą przyjemność z jazdy. Chociaż są tu na forum też tacy, którzy po takich zakupach musieli zabezpieczać jakieś wystające śruby w bucie rolek, bo ich uciskały... tyle o jakości. Inna sprawa, że dokładając te 50% masz już markowe rolki, które doskonale się nadają do nauki i jazdy rekreacyjnej - http://zicoracing.com/index.php?product ... rod_id=332 .
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”