storm surge - warto?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

storm surge - warto?

Post autor: Janusz » sob września 20, 2008 8:23

Pogoda jaka jest, każdy widzi. Zastranawiam się nad kółkami do jazdy po mokrym, ponoc najlepszymi są MPC Storm Surge, ale gdzieś wyczytałem, że trzymają pewnie, kiedy są nowe. Wraz ze zużywaniem się niby tracą swoje walory. Jak wyglądają Wasze doświadczenia z ich użyciem i zużyciem? Po ilu przejechanych po mokrym km lub h zaczynają tracic przyczepnośc? Czy macie jakieś zamienniki dla nich?

Dzięki z góry za odpowidź,

Janusz

Awatar użytkownika
r102
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt czerwca 12, 2007 10:09

Re: storm surge - warto?

Post autor: r102 » sob września 20, 2008 9:25

hmmmmmm.....

na okres mokro - śnieżny to raczej trzeba się przesiąść na sprzęt bezkółkowy :roll:
Obrazek

xspeedy

Re: storm surge - warto?

Post autor: xspeedy » ndz września 21, 2008 5:37

czy warto? napewno, jesli jest calkiem mokro to sa naprawde szybsze, jesli chodzi o utrate walorow, to nie stwierdzilem u siebie (po 90km) roznic. Zakladajac ze w sezonie pojedziesz srednio 2 - 3 razy w deszczu, to powinny "starczyc" na conajmniej dwa lata.
Ostatnio zmieniony ndz września 21, 2008 5:58 przez xspeedy, łącznie zmieniany 1 raz.

grzegorzp
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 111
Rejestracja: śr listopada 09, 2005 1:09
Moje rolki: staram się opanować
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: storm surge - warto?

Post autor: grzegorzp » ndz września 21, 2008 5:54

W tym roku przejechałem na Stormach Cracowia Maraton, Dębno,Halbmarathon w Berlinie no i Xrace w Berlinie.
Uważam, że należy się zaopatrzyć w komplecik tego rodzaju kółek.
Koła trochę się starły, ale nie ma tragedii, spokojnie pojeżdże na nich jeszcze w przyszłym sezonie.
Ostatnio zmieniony pn września 22, 2008 7:46 przez grzegorzp, łącznie zmieniany 2 razy.
-----------------------------
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: storm surge - warto?

Post autor: Janusz » ndz września 21, 2008 8:09

dzięki!

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: storm surge - warto?

Post autor: mrv » ndz września 21, 2008 8:27

Janusz pisze:Pogoda jaka jest, każdy widzi. Zastranawiam się nad kółkami do jazdy po mokrym, ponoc najlepszymi są MPC Storm Surge, ale gdzieś wyczytałem, że trzymają pewnie, kiedy są nowe. Wraz ze zużywaniem się niby tracą swoje walory. Jak wyglądają Wasze doświadczenia z ich użyciem i zużyciem? Po ilu przejechanych po mokrym km lub h zaczynają tracic przyczepnośc? Czy macie jakieś zamienniki dla nich?

Dzięki z góry za odpowidź,

Janusz

Cudów nie będzie, ale one rzeczywiście pomagają - panuje opinia ze im lepiej jezdzisz tym bardziej pomogą. W tegorocznym XRace (bardziej mokro juz nie moglo byc) u czołowych zawodników zauważyłem iż bardzo czesto jadą na następującycm ustawieniu: W-D-W-W lub W-W-D-W (W-kola na deszcz, D- kola na sucho). Osobiście jeżdżę W-D-D-W (bo nie mam 6 100mm kół W ;-) i odczuwam lekką poprawę przyczepności mimo ze marny ze mnie zawodnik :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”