Proszę o poradę

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Alandy
Ścigant 4x100mm
Posty: 271
Rejestracja: czw października 20, 2005 8:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

poznan malta maraton

Post autor: Alandy » pt października 21, 2005 4:41

Witam wszystkich Forumowiczów!
Jestem absolutnym początkujacym, wystartowalem w poznaniu po raz pierwszy dla zabawy no i stad wynik tylko 1.58 :oops:
Kilka powodów:
- nigdy wczesniej nie przejechalem wiecej niz 15 km i naturalnie dopadly mnie skurcze
- spoznilem sie na start jakies 5 minut :roll:
- za duzo pilem(w kazdym punkcie)
- mialem raczej amatorski sprzet(ultimate 5x80 abec7) i stroj
http://www.maratonypolskie.pl/foto/pozn ... old060.jpg
- no coz, wstyd sie przyznac, ale poprzedni dzien nie byl alcohol free...
- za malo treningu( ok 10x 10-15 km)
- pomylilem raz trase( na duzym skrzyzowaniu w prawo zamiast w lewo) a na mecie wracalem sie na "dywan" z czujnikami bo jechalem tak szybko ze ze strachu go ominalem :)
- przyblokowali mnie biegacze na takim waskim zakrecie w prawo przy osiedlu, no i oczywiscie przy skrecie na malte
Z POZYTYWÓW:
- ukonczylem wyscig!!!
- nie wywrocilem sie
- z racji spoznienia to ja wszystkich wyprzedzalem, mnie chyba nikt :D
- atmosfera byla swietna, doping również( organizacja troche mniej)
- mam wielka ochote za rok wystartowac jescze raz, a moze nawet berlin zaliczyc
PROSZE O PORADY:
- czy wybrac na przyszlosc 5x84 czy 4x100 i czy lozyska abec 7 swissa wystarcza zeby jechac przyzwoicie
- jak duzo daje "obcisly" stroj i gdzie najlepiej go dostac w Warszawie
- gdzie przesłać zgłoszenie do stowarzyszenia rolkowego malta
- jak pozycje przyjąc( pochylenie, rece) zeby jechac szybko a na nastepny dzien moc sie schylac? ja prawie caly czas musialem sie podpierac rekami o uda
- czy basen i "wioslarz" to dobre uzupełnienie treningu na zime
Pozdrawiam wszystkich gorąco i do zobaczenia za rok!

"Jeżeli nie mozesz głową przebic muru, to go... omiń"

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pt października 21, 2005 7:52

Moim zdaniem jeśli już planujesz zakup nowych rolek to od razu kupuj 4x100 bo po co masz za rok dwa jeszcze raz kupować i ponownie wydawać jak kupować to raz a dobrze.

Obcisły strój daje na pewno jakąś aerodynamikę bo np. ten w którym ty jeschałeś na zdjęciu to na pewno stawiał duży opór a szczególnie jak jechałeś pod wiatr. A dostać możesz go w Rollsporcie w Warszawie nie pamietam gdzie ten sklep jest(na jakiej ulicy), ale popytaj sie to na pewno ktoś ci napisze.

Pozycja to większy problem bo tego sie w dzień, tydzień nie nauczysz. Musisz ćwiczyć na jakiś dłuższych odcinkach i mieśnie grzbietu sie przyzwyczają do wysiłku chociaż nawet niektórzy co jeżdżą już kilka lat to czasem po zawodach zdarza im sie ból mieśni. To dla mnie jest sprawa indywidualna. A i ręce jak jedziesz sam nie w grupie to naucz sie albo jak umiesz to trzymaj na plecach to daje większą aerodynamikę i na dłuższych wyścigach zawsze tracisz troche mniej energii.

Co do basenu to jest to jakiś sposób utrzymania formy albo uzupełnienie treningu bo na dłuższą mete przydałyby ci sie jakies treningi w których pracują podobne grupy mieśni co na rolkach np. rower lub bieganie

To chyba na tyle GRATULUJĘ ukończenia pierwszego maratonu i witam nowego kolege w tym sporcie.

Pozdrawiam Paweł

matej
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 221
Rejestracja: czw marca 03, 2005 8:46
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszwa
Kontakt:

Post autor: matej » pt października 21, 2005 9:59

Sklep Rollsportu jest na al. Jana Pawła 2, jadąc od centrum w jednym z pierwszych pawilonów po lewej stronie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”