rozmiar 50

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rozmiar 50

Post autor: bayya » wt października 14, 2008 11:01

zdan007 pisze:ja polecam powerslide ponieważ miałem buta c2 i był strasznie wygodny teraz przeszedłem na rollerblade ale kurcze nie są aż tak wygodne
A ja mam odwrotnie... wcześniej jeździłam w powerslidach i "myślałam", że są wygodne, ale jak się przesiadłam na rollerblady, to dopiero zobaczyłam, że się myliłam :)

Myślę, że dużo zależy od kształtu stopy :) powerslidy są z reguły wąskie (przynajmniej te które mierzyłam) a ja ze względu na to, że trenowałam kiedyś sprinty mam szerokie śródstopie, a rollerblady jako jedyne mają szersze śródstopie niż inne rolki.
Powerslidy obtarły mnie wiele razy, a rollerblady tylko przy pierwszym wyścigu na półmaratonie w Berlinie (po mokrym)

Jak to mówią koledzy po fachu: "stopa musi się dociąć do buta, a nie odwrotnie", chociaż ja z rollerbladami nie miałam tego problemu :D :D :D :D
ale z tego co widzę, nie każdemu pasują jednak rollerblady :D :D :D

Jeśli nie chce się mieć takich problemów zawsze można kupić odlewy, albo przynajmniej buty termoformowalne - jak gdzieś cisną, to dobrze wygrzać i po sprawie :D
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: rozmiar 50

Post autor: roxan » śr października 15, 2008 7:00

Też jeździłem wcześniej w powerslidach C4, a obecnie w rollerblade`ach racemachnine w których to dziewiczych wystartowałem w Maratonie Solidarności i optarałem jedynie leciuchno wewnętrzną prawą kostkę. Potem zauważyłem, że mocne wiązanie i zapinanie daje nie tylko lepsze czucie na trasie, ale również brak optarć. But szybko ułożył się do nogi i kostki i mam wrażenie, być może subiektywne, ale jednak, że rollerblady są szybsze. Co do jakości nie mogę się wypowiadać, bowiem rollerblady mam dopiero dwa miesiące. Faktem jednak jest, iż powerslide rozleciał mi się kompletnie podczas jazdy na mokrej nawierzchni podczas Maratonu Krakowskiego w maju po nie całym roku użytkowania.

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: rozmiar 50

Post autor: zetka » śr października 15, 2008 8:25

a mnie Rolleblade pokonały doszczętnie... były : krew, bąble, wielka opuchlizna i wybroczyny krwiste na kostkach. Założyłem stary model Bont i od razu nie ten świat - co prawda po 20 km tez czuje kostke ale nie ma nawet sladu obtarc . Kupiłem nowe X-V 400 do szyny z RB 4x100 , ciekawy jestem jak z nimi będzie

Awatar użytkownika
zdan007
Posty: 24
Rejestracja: ndz października 12, 2008 4:01

Re: rozmiar 50

Post autor: zdan007 » śr października 15, 2008 5:31

ja mam rollerblady ast i kurcze jak w nich jeżdze duży palec mi stranie puchnie musze robic przerwy i rozwiązywać przed maratonem w poznaniu tak mnie obtarły ze nie mogłem w nich stać może musze jeszcze troche w nich pojeździć zeby stopa sie przyzwyczaiła ale jak mialem power slide c2 jeździło mi sie w nich wspaniale 0 obtarć
Zdrowie najważniejsze ... :)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rozmiar 50

Post autor: Toudi » pt października 17, 2008 11:17

Nadal więc nie ma buta idealnego... :roll:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: rozmiar 50

Post autor: Andrzej » pt października 17, 2008 1:23

Toudi pisze:Nadal więc nie ma buta idealnego... :roll:
Są. Dla mnie idealny jest.... ten który mam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”