Co byście polecili.

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

gibsong
Posty: 10
Rejestracja: sob czerwca 09, 2007 1:01

Co byście polecili.

Post autor: gibsong » sob czerwca 09, 2007 1:20

Witam szanowne grono.

Od jakiegoś czasu rozważam zakup i naukę jazdy na rolkach. Nigdy nie jeździłem na rolkach/wrotkach/łyżwach, ale coś czuję że mi się to spodoba o ile sobie jakiejś krzywdy nie zrobię podczas nauki i mnie to nie zniechęci.

Poczytałem troszkę postów na tym forum i troszeczkę sie zorientowałem w temacie, tylko nie wiem co i za ile mógłbym kupić.

Dane techniczne:

- Rolki do nauki jazdy ale nie za wolne bo nie chciałbym szybko inwestować w kolejne.
- Waga ok. 120kg :twisted:
- Cena, dajmy na to 250-300 złotych, bo jeszcze przydałyby się ochraniacze jakieś i kask (licze 100 dodatkowo).

Jeśli można prosić o konkretne modele byłoby super.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

MichalS
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MichalS » sob czerwca 09, 2007 10:02

Troche mało przeznaczyłeś na sprzęt.
Same ochraniacze to około 70zł kpl. jednak wedlug mnie kask mozna sobie podczas nauki odpuścić (jesli duze predkosci nie wchodza w gre).

Wybierz sprzęt markowy - na płozie aluminiowej, z kółkami około 78-84mm i dużej twardości - przynajmniej 84A.

Niestety, ale w praktyce okaże się, że 300zł to za mało. Według mnie absolutne minimum to coś takiego jak ja mam - Fila Primo Alu - trąbiłem już na forum, że w Go Sport mają obniżkę z 500zł na 400. Warto.
Niekontrolowany, żywy pocisk na ośmiu kółkach

gibsong
Posty: 10
Rejestracja: sob czerwca 09, 2007 1:01

Post autor: gibsong » ndz czerwca 10, 2007 3:42

skoro warto to mamto. kupiłem je w GO sport, faktycznie po 399zł nawet w Warszawie. Niestety jakikolwiek wybór ogranicza się tylko do rozmiaru buta, ani wielkość kółek ani twardość nie podlegała negocjacjom. No cóż jak się zjadą to się wymieni na twardsze. Niedługo rozpoczynam naukę. Jak na złość dziś leje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”