K2 ALEXIS czy to dobry wybór?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

monia30
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 3:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

K2 ALEXIS czy to dobry wybór?

Post autor: monia30 » ndz maja 06, 2007 3:40

Witam serdecznie,
Jestem początkująca zarówno na forum jak i w jeździe na rolkach :D

Przeczytałam już chyba wszystkie niezbędne informację i porady, przejżałam forum i zwiedziłam parę sklepów... Chciałabym zakupić dobre rolki do jazdy fitnesowej. Kierując się wszystkimi wskazówkami mój wybór padł na K2 Alexis
http://k2sports.pl/?co=kolekcje&sprzet= ... _modelu=51

Proszę o fachową radę czy rolki którę wybrałam są dobre i odpowiednie?

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Post autor: pnw22 » ndz maja 06, 2007 3:47

Bardzo dobry wybor,dobra wentylacja i dobra ploza no i kolka terz.

monia30
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 3:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

K2 ALEXIS czy to dobry wybór?

Post autor: monia30 » ndz maja 06, 2007 4:13

Bardzo dziekuje :lol:
Z opisu rolek wynika że parametry mają dobre, mam jednak wątpliwość czy są odpowiednie dla początkującego amatora... :roll: Choć przyznam że śmigając po sklepie wydawały się bardzo przyjazne :wink:
W przeciwieństwie do innych mierzonych (Fila czy Rollerblade) te posiadają wygodne wiązanie i najważniejsze wygodny but!

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Post autor: pnw22 » ndz maja 06, 2007 5:02

Z biegiem czasu sie do nich na pewno przyzwyczaisz i powiesz ze one sa za powolne i przejdziesz na speed.Cena i Firma robi swoje.

monia30
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 3:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: monia30 » ndz maja 06, 2007 9:07

K2 Alexis Speed ? ... będą zbyt wolne?
Kółka: 84,80 mm hilo / 80A ;Łożyska: ILQ 7
czy można zmienić kółka na większe (np.przednie) żeby zwiększyć prędkość?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » ndz maja 06, 2007 10:43

monia30 pisze:K2 Alexis Speed ? ... będą zbyt wolne?
Kółka: 84,80 mm hilo / 80A ;Łożyska: ILQ 7
czy można zmienić kółka na większe (np.przednie) żeby zwiększyć prędkość?
Jeśli piszesz, że jesteś początkująca to na początek te rolki będą szybkie ;)
Nie wiem jak wygląda but - czy jest faktycznie pochylony do przodu poprzez mniejsze koła na przodzie.... Trochę bez sensu są te rozwiązania w klasie fitness. Reasumując dla osoby początkującej zaczynającej zabawę z rolkami - te roleczki będą szybkie :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

monia30
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 3:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: monia30 » pn maja 07, 2007 9:07

Jeszcze raz dzięki :)

Jak już wspomniałam ze wszystkich przymierzanych, te są stanowczo najwygodniejsze... no i szyyybkie wiązanie! :wink:
Pochylenie... no cóż! jakoś szczególnie nie czuć :roll:
http://k2sports.pl/?co=kolekcje&sprzet= ... _modelu=51

Awatar użytkownika
sylviku
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 90% Piaseczno - 10% Gliwice

Post autor: sylviku » sob czerwca 16, 2007 1:12

monia30 pisze:Jeszcze raz dzięki :)

Jak już wspomniałam ze wszystkich przymierzanych, te są stanowczo najwygodniejsze... no i szyyybkie wiązanie! :wink:
Pochylenie... no cóż! jakoś szczególnie nie czuć :roll:
http://k2sports.pl/?co=kolekcje&sprzet= ... _modelu=51
A ja wlasnie zastanawiam się czy kupić te rolki. Ciezko bylo testowac je na sklepie bo za dużo manewrów nie mogłam zrobić (np. przekładanka w tył). Nie wiem po co są różne rozmiary kółek.
Teraz jeżdzę na 76MM 78A Rossigniol. Nie są zbyt wygodne i dlatego postanowiłam zmienić.
Natomiast te K2 są bardzo wygodne, ale nie wiem czy to, że z przodu są mniejsze kółka a z tyłu większe utrudni mi niektóre manewry na nich (przekładanki, obroty, wszystkie rodzaje hamowań, jazda na przednich i tylnich kółkach). Czy ktoś wie coś na ten temat?

Proszę o pomoc bo to dla mnie ogromny wydatek i nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

Jeśli chodzi o prędkość to nie zależy mi na osiąganiu zbyt dużych prędkości (max 40km/h), więc te pewnie wystarczą.

A jak ci się na nich jeździ, bo domyślam się, że juz kupiłaś :)

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » sob czerwca 16, 2007 11:37

sylviku pisze:
Jeśli chodzi o prędkość to nie zależy mi na osiąganiu zbyt dużych prędkości (max 40km/h)
W sumie, faktycznie spacerowo :mrgreen:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
sylviku
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 90% Piaseczno - 10% Gliwice

Post autor: sylviku » ndz czerwca 17, 2007 8:20

Caravan pisze:
sylviku pisze:
Jeśli chodzi o prędkość to nie zależy mi na osiąganiu zbyt dużych prędkości (max 40km/h)
W sumie, faktycznie spacerowo :mrgreen:
No dobra.. może przesadziłam ;) ale 30km/h to na pewno i sądzę, że na tych rolkach na pewno nie będzie z tym problemów ;)

Awatar użytkownika
sylviku
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 90% Piaseczno - 10% Gliwice

Post autor: sylviku » pn czerwca 18, 2007 11:29

Jednak zdecydowałam się na kupno tych rolek nie czekając na opinie ;) Zawsze jestm w gorącej wodzie kąpana.

Naprawdę są super i tak jak w tamtych Rossigniol'ach nie potrafiłam za nic w świecie jechać na 2 tylnich kółkach bo z przodu but mnie blokował, tak w tych K2 od razu nie sprawiło mi to najmniejszego problemu.

Są też bardzo wygodne i zdecydowanie lepiej trzymają kostkę. Noga się nie chwieje i łatwiej wykonuje się różne ewolucje.

Jest tylko jedno ALE - troszkę w prawym bucie pięta mi się przesuwa z góry na dół. Mimo, że mocno dociskam to nie do końca to pomaga. Podejrzewam, że nie jest to dobry objaw (w GO Sporcie tego nie miałam jeżdząc po nim 20 minut). Aż tak bardzo mi to nie przeszkadza podczas jazdy i jak na razie nie mam obtarcia.

Czy zdarzyło Wam się cos podobnego w nowych rolkach? Ma to szanse minąć po czasie jak but się do nogi przystosuje?

Jeszcze jedna rzecz mnie zaskoczyła. Chciałam zdjąć od razu hamulec w sklepie i powiedzieli mi, że jak to zrobię to tracę gwarancję. Jakaś paranoja. Więc na razie zdjęłam sama gumkę hamulca (nie mieli śrubki na zastąpienie tej po zdjęciu hamulca).

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn czerwca 18, 2007 11:31

sylviku pisze:Jednak zdecydowałam się na kupno tych rolek nie czekając na opinie ;) Zawsze jestm w gorącej wodzie kąpana.

Naprawdę są super i tak jak w tamtych Rossigniol'ach nie potrafiłam za nic w świecie jechać na 2 tylnich kółkach bo z przodu but mnie blokował, tak w tych K2 od razu nie sprawiło mi to najmniejszego problemu.

Są też bardzo wygodne i zdecydowanie lepiej trzymają kostkę. Noga się nie chwieje i łatwiej wykonuje się różne ewolucje.

Jest tylko jedno ALE - troszkę w prawym bucie pięta mi się przesuwa z góry na dół. Mimo, że mocno dociskam to nie do końca to pomaga. Podejrzewam, że nie jest to dobry objaw (w GO Sporcie tego nie miałam jeżdząc po nim 20 minut). Aż tak bardzo mi to nie przeszkadza podczas jazdy i jak na razie nie mam obtarcia.

Czy zdarzyło Wam się cos podobnego w nowych rolkach? Ma to szanse minąć po czasie jak but się do nogi przystosuje?

Jeszcze jedna rzecz mnie zaskoczyła. Chciałam zdjąć od razu hamulec w sklepie i powiedzieli mi, że jak to zrobię to tracę gwarancję. Jakaś paranoja. Więc na razie zdjęłam sama gumkę hamulca (nie mieli śrubki na zastąpienie tej po zdjęciu hamulca).
Z tym hamulcem to naprawdę mistrzowie - uwielbiam takich sprzedawców i firmy...

Co do pięty - grubsza skarpetka, inna wkładka - może pomoże? :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
sylviku
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 90% Piaseczno - 10% Gliwice

Post autor: sylviku » pn czerwca 18, 2007 11:40

Ponoć wszystkie firmy tak mają jeśli chodzi o rolki z hamulcami. Ale olewam to, nie będę z hamulcem jeździła.


Jesli chodzi o skarpetki to kupiłam sobie jakiś czas temu specjalne na rolki (też K2). Sprawiają wrażenie grubych ;)
No ale może dołożę sobie jakąś zwykłą skarpetke i dopiero tą na rolki i zobaczymy.

:)

Mimo, że K2 mają i z tyłu i z przodu wentylację to skarpetka jest bardziej wilgotna niż przy Rossigniolach w których wentylacja była mało widoczna.
No ale może wczoraj po prostu był taki duszny dzień ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn czerwca 18, 2007 11:45

sylviku pisze:Ponoć wszystkie firmy tak mają jeśli chodzi o rolki z hamulcami. Ale olewam to, nie będę z hamulcem jeździła.


Jesli chodzi o skarpetki to kupiłam sobie jakiś czas temu specjalne na rolki (też K2). Sprawiają wrażenie grubych ;)
No ale może dołożę sobie jakąś zwykłą skarpetke i dopiero tą na rolki i zobaczymy.

:)

Mimo, że K2 mają i z tyłu i z przodu wentylację to skarpetka jest bardziej wilgotna niż przy Rossigniolach w których wentylacja była mało widoczna.
No ale może wczoraj po prostu był taki duszny dzień ;)
Rollerblade - na pewno można zdemontować hamulec i nie traci się gwarancji.
Przecież jest wyraźnie w instrukcjach, że hamulce są demontowane - czegoś nie rozumiem... Skoro producent umożliwia, to daje również gwarancję - najprawdopodobniej jest to wymysł niektórych sklepów lub właścicieli lub sprzedawców - nie sądzę, że dystrybutor lub firma tak narzuca.

Ze skarpetek polecam X-Socks - to jest dopiero skarpetka :) Ale już nic więcej nie piszę, bo mogą to niektórzy uznać za reklamę mojego sklepu ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
sylviku
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 90% Piaseczno - 10% Gliwice

Post autor: sylviku » pn czerwca 18, 2007 12:48

zico pisze: Ze skarpetek polecam X-Socks - to jest dopiero skarpetka :) Ale już nic więcej nie piszę, bo mogą to niektórzy uznać za reklamę mojego sklepu ;)
Hehe - spoko :) Wiem, że to bardzo dobre skarpetki.

Jeżeli pojeżdzę jeszcze z tydzień i nic się nie zmieni to pewnie kupię. I to u Ciebie :D
Wyglądają wspaniale.

Jeszcze nawiążę do rozmiaru moich kółek czyli 80mm i 84mm. Słyszałam, że trudniej w takich robić slalom a zależy mi żeby się nauczyć tak wiesz - między kubeczkami ;) (że nie wspomnę - kubeczki IKEI, ale to już taki żart)

Znacznie trudniejsze będzie w takich dużych kółkach?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”