[WROCŁAW Maślice] - T15 - Królewiecka

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
trawart
Posty: 44
Rejestracja: ndz czerwca 12, 2011 2:16
Moje rolki: Fila thetis pro man 84mm 84A
Jeżdżę od: 04 kwie 2011

[WROCŁAW Maślice] - T15 - Królewiecka

Post autor: trawart » ndz października 02, 2011 9:20

Witam,

Poniżej kolejna propozycja rekreacyjnej trasy rolkowej we Wro.
Trasę można połączyć z inną / innym proponowanymi przeze mnie.

Na mapie kolorami zaznaczyłem jakość trasy (= przyjemność jazdy).
W zasadzie występuje tylko kolor zielony czyli bardzo dobra jakość nawierzchni (asfalt) czyli jeździ się bardzo dobrze.
Szczegóły poniżej mapki.

Mapka:
Obrazek

- ul. Królewiecka
występowanie ścieżki w stosunku do jezdni: po stronie północnej
nawierzchnia: asfalt
minusy: miejscami "chropowaty" asfalt

Proszę o komentarze. Czy ok? Co można zmienić? Jak wydłużyć tą trasę?

Mapa wszystkich moich tras rolkowych:
Obrazek

Pozdrawiam,
Przemek

ps.
1. Wszystkie informacje / dane / mapki są aktualne na dzień ich publikacji. Ze względu na liczne remonty / budowy w mieście, mogą z czasem stracić na swojej aktualności.
2. Wszystkie trasy mają charakter rekreacyjny / fitnesowy - proszę nie oczekiwać 'speedowych' wrażeń :)
Ostatnio zmieniony wt listopada 01, 2011 1:22 przez trawart, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
ziemo
Posty: 26
Rejestracja: ndz stycznia 10, 2010 3:30
Jeżdżę od: 01 cze 2009
Lokalizacja: Wrocław

Re: [WROCŁAW Maślice] - T15 - Królewiecka

Post autor: ziemo » pn października 03, 2011 1:49

trawart pisze: Na mapie kolorami zaznaczyłem jakość trasy (= przyjemność jazdy).
W zasadzie występuje tylko kolor zielony czyli bardzo dobra jakość nawierzchni (asfalt) czyli jeździ się bardzo dobrze.
Kwestia oceny, dla mnie Królewiecka to asfalt nie nadający się do jazdy (nie mówiąc o przyjemności z niej ;)) ale ja wygodny jestem ;)

trawart
Posty: 44
Rejestracja: ndz czerwca 12, 2011 2:16
Moje rolki: Fila thetis pro man 84mm 84A
Jeżdżę od: 04 kwie 2011

Re: [WROCŁAW Maślice] - T15 - Królewiecka

Post autor: trawart » pn października 03, 2011 8:04

No to polecam [WROCŁAW Osobowice] - T14 - Most Milenijny, Obw. Śródmiejska - już lepszej trasy być nie może :)

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [WROCŁAW Maślice] - T15 - Królewiecka

Post autor: odys_kg » wt października 04, 2011 10:28

Ziemowit i kilka innych osób we Wrocławiu jeździ na rolkach do jazdy szybkiej i niestety przy dużych i twardych kołach czuć każdą nierówność.Do tego dochodzi niski but w ktorym ciężko przy takich nierównościach utrzymać prawidłową postawę a to się później mści w obtarciach na stopie. Trasa przy obwodnicy śródmiejksiej jest fajna ale też w zasadzie tylko do jazdy fitnesowej do której to już Ziemowit się już nie łapie.

Królewiecką jechałem jakieś 2 lata temu na rowerze i wtedy była ona już w stanie agonalnym i rzeczywiście trzeba było się wykazać pewnym samozaparciem aby tam pojeździć. Ale ostatnio przy budowie stadionu coś tam remontowali i nie orientuję się jak to wygląda teraz.
ziemo pisze:
trawart pisze: (nie mówiąc o przyjemności z niej ;)) ale ja wygodny jestem ;)
Chciałbym Ci przypomnieć jak przyszły do Ciebie nowe rolki i się w styczniu wyrwałeś pod magnolię, jeździłeś wtedy pomiędzy zaspami śniegu :mrgreen:
Powiedziałem Ci wtedy że jazda w takich warunkach nie jest ani przyjemna ani wygodna :D

trawart
Posty: 44
Rejestracja: ndz czerwca 12, 2011 2:16
Moje rolki: Fila thetis pro man 84mm 84A
Jeżdżę od: 04 kwie 2011

Re: [WROCŁAW Maślice] - T15 - Królewiecka

Post autor: trawart » sob października 22, 2011 11:37

Chłopaki, to gdzie wy jeździcie jak Królewiecka, Lotnicza czy Obwodnica Śródmiejska jest za słaba po pojeżdżenia?

Moje propozycje trasy to faktycznie czysta rekreacja (na zasadzie "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma") ale nie widzę we Wro lepszych miejsc.

No, chyba, że nie znam tego miasta ;)

Pzdr,
Przemek

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [WROCŁAW Maślice] - T15 - Królewiecka

Post autor: odys_kg » wt października 25, 2011 1:26

Na Trestnie da się poszaleć sensownie , w zasadzie już nie jest to Wrocław. Na magnolii często jeździliśmy ale teraz się tam nie da. No i Paniowice :)

Rekreacyjnie da się pojeździć na rolkach ale jak chce się pojechać na maraton to ciężko się zmusić na odcinku 1 km do treningu, bo zanim się rozpędzisz to już musisz hamować.

Coś ostatnio za Trestnem się buduje i tam są widoki na fajną szeroką i długą trasę rowerową, nic tylko trzymać kciuki co by dali tam asfalt :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”