wrocław - gdzie jeździć

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

rolki na osiedlu Nowy Dwór

Post autor: gilbeert » wt sierpnia 29, 2006 11:57

Pozwoliłem sobie zaproponować zalążek opisu możliwości rolkowania na osiedlu Nowy Dwór we Wrocławiu na stronie Wrocek.pl.

W związku z pkt 2 regulaminu forum, pragnę uprzedzić, że nie mam nic wspólnego z biznesem witrynki Wrocek.pl. Dla równowagi pacnąłem odnośnik do forum na końcu opisu, może dzięki niemu trafi tu jakaś zbłąkana duszyczka.
zico, jakby którekolwiek z opisanych tu moich poczynań nie było Ci w smak, to daj znać.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki na osiedlu Nowy Dwór

Post autor: zico » śr sierpnia 30, 2006 12:20

gilbeert pisze:Pozwoliłem sobie zaproponować zalążek opisu możliwości rolkowania na osiedlu Nowy Dwór we Wrocławiu na stronie Wrocek.pl.

W związku z pkt 2 regulaminu forum, pragnę uprzedzić, że nie mam nic wspólnego z biznesem witrynki Wrocek.pl. Dla równowagi pacnąłem odnośnik do forum na końcu opisu, może dzięki niemu trafi tu jakaś zbłąkana duszyczka.
zico, jakby którekolwiek z opisanych tu moich poczynań nie było Ci w smak, to daj znać.
Temat jak najbardziej związany z dyskusją - pozostawiamy :)
PS mała rzecz a cieszy :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

czacha
Posty: 1
Rejestracja: sob września 02, 2006 12:53

Post autor: czacha » śr września 06, 2006 12:49

PeterCave pisze:Od czasu do czasu przeglądam Wrocław przez Google Earth i oto co znalazłem, ale jeszcze nie sprawdziłem:
- http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.0 ... 9&t=h&om=1
- http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=h&om= ... 2,0.007317
-W Parku Południowym podobno są asfaltowe ścieżki (rzadkość we Wrocławiu), jeździł tam ktoś?
niestety w parku polodniowym nie ma asfaltu :(

jwk
Posty: 6
Rejestracja: wt września 05, 2006 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: wrocław

Post autor: jwk » pt września 15, 2006 12:34

Ostatnio przypomniałem sobie o mało uczęszczanym odcinku drogi za Rędzinem (przedłużenie Osobowickiej ).
Jest tam odcinek ok. 1300m całkiem niezły asfalcik lecz pokryty gdzieniegdzie żołędziami i małymi gałązkami.
W trakcie 0,5 godziny przejechał tylko 1 samochód.

TikA
Posty: 2
Rejestracja: śr września 27, 2006 9:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TikA » śr września 27, 2006 10:23

Witam
Jezdze na rolkach od tygodnia i bardzo mi sie spodobal ten sport :) Pierwszy raz wybralam sie na alejke Dembowskiego i napoczatki jest idealna. Drugi raz pojechalam dalej do Hali Ludowej i bardzo spodobala mi sie droga wokol pergoli. Wprawdzie nawierzchnia idealna nie jest ale za to piekne widoki sa. Czy ktos z was moze jezdzi w tych okolicach?

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw września 28, 2006 12:24

TikA pisze:Witam
Jezdze na rolkach od tygodnia i bardzo mi sie spodobal ten sport :) Pierwszy raz wybralam sie na alejke Dembowskiego i napoczatki jest idealna. Drugi raz pojechalam dalej do Hali Ludowej i bardzo spodobala mi sie droga wokol pergoli. Wprawdzie nawierzchnia idealna nie jest ale za to piekne widoki sa. Czy ktos z was moze jezdzi w tych okolicach?
Ja jeździłem w tych okolicach bardzo dużo w zeszłym semestrze. Dodatkowo polecam jeszcze drogi dojazdowe na stadion olimpijski - szerokie, asfalt w miarę, i kierowcy do rolkarzy są już przyzwyczajeni. Kiedyś jeszcze jeździłem po biskupinie, chyba pierwsza droga od odry. Asfalt też ok, mało samochodów i trochę tych dróg jest. Po pergoli jeszcze nie próbowałem, ale chętnie bym tam się kiedyś przejechał. Na Dembowskiego pewnie jeszcze nie raz zawitam, kiedy tam jeździsz?
Pozdrawiam Piotrek

TikA
Posty: 2
Rejestracja: śr września 27, 2006 9:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TikA » czw września 28, 2006 3:49

Trudno mi powiedziec kiedy tam jezdze. Poprostu jak mam chwile to wkladam rolki i jade... Mieszkam na Sepolnie wiec daleko nie mam. Ostatnio bylam chora wiec nie jezdzilam ale czuje, ze jutro juz sie wybiore na rolki ;) Jesli masz czas to zapraszam mozemy razem pojezdzic :wink:

_
Posty: 10
Rejestracja: ndz września 17, 2006 4:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: wrocek

Post autor: _ » czw września 28, 2006 11:42

ja mialam raz okazje przejechac sie pergola-asfalt ujdzie , szkoda ze pergola nie jest zamknietym kolem. natomiat dojazd do pergoli troche brutalny jest ;)
na dembowskiego w sumie tez bylam , ale nie dotarlam do tego fragmentu , ktory jest zdatny do rolowania.
gdyby w sobote byla przyzwoita pogoda , to chetnie bym sie tam wybrala ...

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw listopada 30, 2006 5:44

Ostatnio znalazłem świetny placyk.
Jest to parking przy Plusie, przy ulicy Armi Krajowej, mniej więcej na wysokości ul. Orzechowej. Nawierzchnia z kostki chodnikowej niefrezowanej, jest wręcz idealna. Nawet jak jest mokro, kółka świetnie się trzymają.
Placyk jest oświetlony, samochodów nie ma po 21, w niedzielę po 18. Dopóki temperatura nie spadnie poniżej 0, będę kilka razy w tygodniu tam jeździł. Jak ktoś jeszcze nie schował rolek do szafy, to zapraszam serdecznie.
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: odys_kg » czw marca 15, 2007 12:05

Miałem dzis okazje jeździć pod wrocławiem. Za Mrozowem ( droga 94 w strone jeleniej góry ) znalazłem około 5-6 km dobrej asfaltowej drogi, słabo uczęszczanej. Droga przez pierwsze 300m biegnie przez pare zabudowań, potem koło 500 przez pola, potem znów w zabudowania na jakieś 200-300m i w pola na 2,5 km, potem znów zabudowania przez okolo 200-300 metrów i znów pola. całosć ma mniej więcej 6km. Droga taka żeraz na 5 min przejedzie samochód, zabudowania takie jak na każdej wiosce. Ludzie zdziwieni ;) nie wyglądali na kogoś kto by chciał zaatakować ;) Od centrum wrocławia będzie do tego miejsca ze 20 km, raczej cięzko dojechac czyms innym niż autem.

Czy są jeszcze inne takie miejsca pod wrocławiem ?

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw marca 15, 2007 8:09

Niedawno jeździłem w okolicach Żernik Wrocławskich. Też jest parę kilometrów do pojeżdżenia, chociaż bez żadnych rewelacji.
Pozdrawiam Piotrek

DeHa
Posty: 21
Rejestracja: czw września 21, 2006 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post autor: DeHa » sob marca 17, 2007 10:18

odys_kg pisze:Miałem dzis okazje jeździć pod wrocławiem. Za Mrozowem ( droga 94 w strone jeleniej góry ) znalazłem około 5-6 km dobrej asfaltowej drogi, słabo uczęszczanej. Droga przez pierwsze 300m biegnie przez pare zabudowań, potem koło 500 przez pola, potem znów w zabudowania na jakieś 200-300m i w pola na 2,5 km, potem znów zabudowania przez okolo 200-300 metrów i znów pola. całosć ma mniej więcej 6km. Droga taka żeraz na 5 min przejedzie samochód, zabudowania takie jak na każdej wiosce. Ludzie zdziwieni ;) nie wyglądali na kogoś kto by chciał zaatakować ;) Od centrum wrocławia będzie do tego miejsca ze 20 km, raczej cięzko dojechac czyms innym niż autem.

Czy są jeszcze inne takie miejsca pod wrocławiem ?
No to widzę, że byłeś w moich okolicach :)
Trasa którą opisałeś to chyba ta o której pisałam kiedyś w dziale "Wsi spokojna, czyli miejsca do jazdy poza miastem". Zaczyna się w Łąkoszycach, kończy w Gąsiorowie.
Kolejny dobry odcinek jest jakieś 2 km dalej. Między Głoską a Lubiatowem. Niestety ma on tylko 2,5 km, ale często śmigam tam w niedzielę, bo ruch mały i brak zdziwionych ludzi i ich psów :wink:
Oczywiście można jechać dalej przez wioski aż do Klęki. Wtedy trasa wydłuży Ci się do ok. 7 km, ale asfalt jest już gorszej jakości (a na końcu Zaboru Wlk. trzeba uważać na kilkumetrowy odcinek tragicznej nawierzchni).

Pozdrawiam 8)

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: odys_kg » śr marca 28, 2007 11:48

Bardzo fajna trasa, tylko że straszliwie daleko dla mnie ... Ja mieszkam obecnie na krzykach więc ... Musze sie przez cały wrocław przebić co nikeirdy trwa trwa i trwa :/ Tamte rejony pokazała mi znajoma która pomieszkuje w Mrozowie :) Jak ją tylko z uniwerku będe odwozić to pewnie wstąpie pojeździc ;)



Pozdrawiam 8)

Jacek.B
Ścigant 4x100mm
Posty: 290
Rejestracja: pn maja 15, 2006 9:40

Rolki na Bielanach

Post autor: Jacek.B » pt kwietnia 27, 2007 10:51

Dobrym miejscem do jazdy rekreacyjnej na rolkach jest ścieżka rowerowa
przy nowej drodze łączącej rondo przy Auchan (dokładnie to przy
MediaMarkt i Decathlon) z Mokronoską.

Chodnik ułożony jest z popularnej kostki o kształtach litery H, po której
ciężko się jeździ na rolkach, ponieważ ma fazowane kanty. Natomiast
droga dla rowerów ułożona jest z podobnej kostki, ale bez fazowanych
kantów. Dzięki temu jest tam prawie gładka powierzchnia (na tyle, na ile
pozwala na to kostka) na długim odcinku (> 1 km).

Ze względu na niedużą szerokość ścieżki trudno tam ćwiczyć nowe
umiejętności, ale do jazdy rekreacyjnej świetnie się ona nadaje. Nie
jest trudno spotkać tam rolkarzy, kręci się trochę rowerzystów, a
pieszych na szczęście jak na lekarstwo :D

Jacek.B
Ścigant 4x100mm
Posty: 290
Rejestracja: pn maja 15, 2006 9:40

Re: rolki na osiedlu Nowy Dwór

Post autor: Jacek.B » pt kwietnia 27, 2007 11:33

gilbeert pisze:Pozwoliłem sobie zaproponować zalążek opisu możliwości rolkowania na osiedlu Nowy Dwór we Wrocławiu [....]
Mieszkam na Nowym Dworze, czasu mam mało i w związku z tym chętnie
jeżdżę niedaleko domu. Proponuję wspólne wieczorowe rolkowanie. Lubię
jeździć na Most Milenijny - jest tam gładki beton i ładne widoki, choć
oczywiście hałas nie jest przyjemny ;) Dojazd na most oczywiście na
rolkach ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”