Odchudzanie

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

[Rollerboys]
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: sob czerwca 03, 2006 1:31

Post autor: [Rollerboys] » wt września 18, 2007 8:56

witam serdecznie wszystkich 8) jedno pytanie specjaliści 8) czy wiecie co to "katabolizm", bo w taki stan wpadła właścicielka pewnego posta no i po podaniu czekoladki która i tak nie ma wysokiego indeksu glikemicznego zatłuściła wątrobe 8) poza tym glikogen wątrobowy i mięśniowy lubi być uzupełniany przez węglowodany skrobiowe 8) najlepiej robić to poprzez stopniownie czyli szybko+srednio 8) oczywiście całosc tej przemowy trzeba wytłumaczyć na język normalnego zjadacza chleba 8) no i polecam po wysiłku produkty alkalizujące, bo wskutek długotrfałego wysiłku do krwiobiegu dostają się stopniowo kwasy tłuszczowe, które stopniowo zatłuszczają wątrobe i w tym celu wprowadzamy produkty zawierające alkaliczny wapń, oczywiście przy okazji wprowadzimy lekkostrawne pełnowartościowe białka, które pomogą wymienić zuzyte mięśnie, tak aby z treningu na trening stawać się silniejszym, a nie bazować na produktach, które tego nie robią i w skali lat zyskiwać tłuszcz tracąc mięsnie 8) nie ukrywam, że mam zajawe na dietetyke i byłem maniakiem, wszystko sprawdzałem na sobie znam sie na typach budowy zarówno u kobiet jak i mężczyzn i tylko indywidualne podejście daje super efekty ale nie należy się poddawać i oczywiście umiarkowany wysiłek zawsze pomaga utrzymać dobrą wage, ale przy niektórych typach budowy, gdzie już mamy nadwage bedzie trzeba zastosować kilka trików kalorycznych i przygotować strategie 8)mógłbym każde zdanie omówić tak, by ten post zrobiłby się gigantyczny, niestety połowa forowiczów nie zrozumiałaby trudnieszej terminologi a nie oto w tym chodzi(poza paroma wyjątkami), ale to już inna bajka no i specjaliści, którzy pisza te bajki już dawno wybyli z naszego kraju, bo tutaj się ich nie docenia i oczywiście nie opłaca 8) pozdrawiam krzysiek

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » wt września 18, 2007 9:16

Normalnie nic z tego nie zrozumiałem... Znaczy się tak ogólnie co - jeść czy nie jeść? :mrgreen:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

[Rollerboys]
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: sob czerwca 03, 2006 1:31

Miałem się nie rozpisywać:)

Post autor: [Rollerboys] » wt września 18, 2007 11:35

Posiłek przedwysiłkowy (węglowodany o niskim i średnim indeksie glikemicznym) - makarony, płatki owsiane, kasza, mniej dojrzałe banany, ryż basmati, do tego oczywiście białka. Jeżeli się odchudzamy, może być ich więcej. Proponuję chudy rodzaj białek, czyli kurczak (pierś), filety z ryb, wszystkie chudsze części mięsne. W ostateczności mogą być jajka (białka jajek), jogurty, nabiał. Chciałbym dodać, że im dłuższy trening, tym wolniej trawione białka powinny być używane, ponieważ dobrze skomponowany posiłek przedtreningowy działa jak posiłek potreningowy. Czyli strawione, wolniej wchłaniane, produkty będą w krwiobiegu nawet po zakończeniu treningu, a co za tym idzie już nas regenerują. Chodzi mi o aminokwasy ze strawionych białek. W tym momencie wystarczy tylko uruchomić insulinę, aby wprowadzić je do komórek. Oczywiście mięso jest produktem zakwaszającym, więc zawsze proponuję podawać je w towarzystwie warzyw, najlepiej gotowanych, które mają działanie alkalizujące. Dodatkowo żywność funkcjonalna to taka, która współgra ze sobą, tak więc witamina C zawarta w warzywach pozwla przyswoić żelazo zwierzęce. Produkty nabiałowe już same w sobie są alkalizujące. Niestety są dosyć szybko trawione i stężenie aminokwasów we krwi nie utrzyma się zbyt długo. Jeżeli uda nam się utrzymywać duże stężenie aminokwasów we krwi i podczas dłógotrwałego wysiłku do mózgu dociera informacja, że brakuje glukozy we krwi. W normalnej sytuacji organizm wchodzi w fazę kataboliczną i zaczyna rozkładać wszystkie możliwe źródła energii. W pierwzsej kolejności będzie próbować rozkładać nasze mięsnie. Na szczśecie wskutek dużego stężenia aminokwasów z posiłku nie zacznie on rozkładać naszych mięśni tylko zacznie on korzystać z innej energii, czyli podskórnego lipidu (tzw. niechciany tłuszczyk). Dlatego diety wysokobiałkowe redukują tkankę tłuszczową, oszczędzając mięsnie. Każdy kij ma dwa końce. Dieta ta powoduje obciążenie wątroby i nerek, jest to normalne przy zwiększonych ilościach produktów zakwaszających. MIAŁEM SIĘ NIE ROZPISYWAĆ, ALE DIETETYKA TO 1001 SZCZEGÓŁÓW. MUSZĘ JUŻ KOŃCZYĆ, CHOCIAŻ LUBIĘ O TYM MÓWIĆ, TO NIE ZA BARDZO MAM CZAS, ŻEBY OPISYWAĆ JĄ W CAŁOŚCI. W POZNANIU MOGĘ UDZIELIĆ KOREPETYCJI DIETETYCZNEJ. Z BRAKU CZASU PEWNIE BĘDĘ SIĘ MIGAŁ :wink: , MOJE GG 6276247, POZDRAWIAM KRZYSIEK

[Rollerboys]
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: sob czerwca 03, 2006 1:31

Post autor: [Rollerboys] » wt września 18, 2007 11:38

mam jedno pytanie odnośnie twojego podpisu, chodzi o rolki freestylowe z mniejszymi kołami, i płozę na systemie UFS?? Pytam z ciekawości 8)

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » wt września 18, 2007 11:54

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :D Trochę czasu minie, zanim ja sobie "przetrawię" :wink:

Co do podpisu to w istocie chodzi tu o rolki (Salomon Thunder z serii FSK) z aluminiową płozą UFS, o rozstawie skrajnych śrub 247mm z kółkami ustawionymi w "kołyskę", tudzież "banana", o wymiarach jak w podpisie :mrgreen:
Chociaż podejrzewam, że kółka już dawno nie trzymają swoich wymiarów. Może i dobrze, bo przy płozach typu HI/LO to nie jest rozwiązanie optymalne :wink:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

[Rollerboys]
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: sob czerwca 03, 2006 1:31

Post autor: [Rollerboys] » śr września 19, 2007 12:53

dzieki za info :wink: pozdro

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » śr września 19, 2007 11:02

[Rollerboys] pisze:mógłbym każde zdanie omówić tak, by ten post zrobiłby się gigantyczny
cool : )
Mnie to interesuje czysto teoretycznie, a od terminologii jest Gógl : )
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

[Rollerboys]
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: sob czerwca 03, 2006 1:31

Post autor: [Rollerboys] » pn października 01, 2007 8:39

Agent_L pisze:cool : )
Mnie to interesuje czysto teoretycznie, a od terminologii jest Gógl : )

i tak trzymać 8) pozdrawiam

olliwka
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 154
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2008 11:29
Moje rolki: Twisterki z zielonymi kółkami
Jeżdżę od: 01 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odchudzanie

Post autor: olliwka » pt lipca 18, 2008 5:55

hej
mam pytanie
z rolek wracam bardzo późno przeważnie koło godziny 21,30- 22,00
po treningu z tego co zrozumiałam i co dobry duszek forum mi sugerował ;) należy zjeść jogurt z płatkami owsianymi
czy o tej godzinie nadal jest to wskazane?
dodam że po powrocie, zjedzeniu jogurtu, szybkim prysznicu z reguły kładę się od razu do wyrka
pozdrawiam
Asia :)

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Odchudzanie

Post autor: mrv » pt lipca 18, 2008 5:58

olliwka pisze:hej
mam pytanie
z rolek wracam bardzo późno przeważnie koło godziny 21,30- 22,00
po treningu z tego co zrozumiałam i co dobry duszek forum mi sugerował ;) należy zjeść jogurt z płatkami owsianymi
czy o tej godzinie nadal jest to wskazane?
dodam że po powrocie, zjedzeniu jogurtu, szybkim prysznicu z reguły kładę się od razu do wyrka
pozdrawiam
Asia :)

Ja bym tam się jeszcze przed zasnięciem po tym jogurcie tak na wszelki wypadek pokochał - nie musi być bardzo mocno ;-)

olliwka
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 154
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2008 11:29
Moje rolki: Twisterki z zielonymi kółkami
Jeżdżę od: 01 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odchudzanie

Post autor: olliwka » pt lipca 18, 2008 6:16

dooobra ;)
temat co ja w tym wyrku robię lepiej zostawmy ;)
a pytanie nadal aktualne 8)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odchudzanie

Post autor: Toudi » pt lipca 18, 2008 6:27

olliwka pisze:dooobra ;)
temat co ja w tym wyrku robię lepiej zostawmy ;)
a pytanie nadal aktualne 8)
To chcesz się dowiedzieć czy nie :?:
Jak chcesz, to mów uczciwie, co i ile czasu. To wszystko ma znaczenie :!:
Akurat, jeśli idzie o jogurt i płatki przed wysyłkiem, to mam pewne doświadczenia 8)
Otóż przed maratonem w Osiecznicy zjadłem dość ubogie śniadanie, właśnie płatki, jogurt i chyba 2 bułki. Sił wystarczyło mi na połowę dystansu.
Wobec tego, jeśli po powrocie z rolek masz nastrój na prawdziwy maraton, to zapomnij! Sił starcza tylko na połowę :!: Będziesz musiała przerwać i skoczyć do lodówki po drugi jogurt albo po emocjonującej pierwszej połowie zrezygnować z wyczynu i fitnesowo dobrnąć do końca... dystansu. Tak czy siak, na finiszu czekają brawa od kibiców, komplementy od spikera i dyplom ukończenia.
Pozdrawiam
Piotr

olliwka
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 154
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2008 11:29
Moje rolki: Twisterki z zielonymi kółkami
Jeżdżę od: 01 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odchudzanie

Post autor: olliwka » pt lipca 18, 2008 6:40

Toudi pisze:
olliwka pisze:dooobra ;)
temat co ja w tym wyrku robię lepiej zostawmy ;)
a pytanie nadal aktualne 8)
To chcesz się dowiedzieć czy nie :?:
Jak chcesz, to mów uczciwie, co i ile czasu. To wszystko ma znaczenie :!:
Akurat, jeśli idzie o jogurt i płatki przed wysyłkiem, to mam pewne doświadczenia 8)
Otóż przed maratonem w Osiecznicy zjadłem dość ubogie śniadanie, właśnie płatki, jogurt i chyba 2 bułki. Sił wystarczyło mi na połowę dystansu.
Wobec tego, jeśli po powrocie z rolek masz nastrój na prawdziwy maraton, to zapomnij! Sił starcza tylko na połowę :!: Będziesz musiała przerwać i skoczyć do lodówki po drugi jogurt albo po emocjonującej pierwszej połowie zrezygnować z wyczynu i fitnesowo dobrnąć do końca... dystansu. Tak czy siak, na finiszu czekają brawa od kibiców, komplementy od spikera i dyplom ukończenia.

mówię uczciwie że dowiedzieć się chcę :) i uczciwie przyznaję że jeżdżę średnio co drugi dzień ok. 4 godzin dosyć intensywnie i szybko
od tego tygodnia skróciłam czas jazdy i bardziej zwracam uwagę na dystans
wczoraj zrobiłam 10 pełnych przejazdów nad Wisłą (miły Pan mi wyjaśnił że ten dystans to ok. 25 km - jeden pełny nawrót to 2,5km)
przed jazdą jem jogurt owocowy z płatkami kukurydzianymi i owsianymi, po powrocie to samo.
czasem przed jazdą i po jeździe nie czuję głodu ale staram się mimo to zjeść

a na maraton, dyplom, brawa i komplementy spikerowskie mam chrapkę ale chyba jestem za cienka żeby w tym sezonie startować :)
pozdrawiam
Asia:)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odchudzanie

Post autor: Toudi » pt lipca 18, 2008 6:52

To był żart.
Ale z grubsza rzecz biorąc, do odchudzania jest ważne, żeby ten wysiłek trwał chwilę czasu i to powinien być raczej wysiłek przy niskim tętnie. Spokojna jazda z małym potem. Wtedy spala się tłuszcz. Poczytaj o tym gdzieś na forach o fitnesie a zacząć możesz od przeszukania na forum postów "Rollerboys: oraz "krzysztof_plich"
Pozdrawiam
Piotr

olliwka
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 154
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2008 11:29
Moje rolki: Twisterki z zielonymi kółkami
Jeżdżę od: 01 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odchudzanie

Post autor: olliwka » pt lipca 18, 2008 6:59

żart zrozumiałam ;)
czytałam to wszystko
chyba się trochę nie zrozumieliśmy, albo inaczej powinnam założyć oddzielny temat
chciałam się tylko dowiedzieć jak to jest z tym jedzeniem po jeździe o tak późnej porze
dzięki za zainteresowanie:)
Asia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”