Izotonik

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: Izotonik

Post autor: Hell'O'Kitty » wt kwietnia 08, 2014 8:50

Witam.

Dla porządku chciałem zauważyć, że benzoesan sodu jest substancją konserwującą a nie smakową.
Ze smakiem rosołu nie ma więc nic wspólnego.

Z pozdrowieniami,
H'O'K

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Izotonik

Post autor: seb.roll » wt kwietnia 08, 2014 10:57

Racja, pomyliłem z glutaminianem, który naprawdę znajduje się w wodach smakowych.
Jeszcze jedna uwaga dotycząca chwalonego tutaj isoplus. To dość chemiczny izotonik. Posiada w składzie substancje konserwujące, barwniki i chyba dwa rodzaje sztucznych słodzików. Nie wiem po co, skoro w jego składzie jest już słodka glukoza, a większość sportowców podczas wysiłku i tak woli napoje słodkawe lub neutralne (dlatego m.in rozcienczają izotoniki). Isostar jest jego dokładnym przeciwieństwem. Nie zawiera chemicznych barwników, słodzików ani konserwantów.

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Izotonik

Post autor: seb.roll » wt kwietnia 08, 2014 10:07

Tak w skrócie wygląda skład iso plus w proszku:
cukier, maltodekstryny, glukoza, fruktoza, kwas jabłkowy - regulator kwasowości, peptyd glutaminowy, składniki mineralne (chlorek sodu, wodorofosforan dipotasowy, mleczan wapnia, cytrynian sodu, hydroksywęglan magnezu), aromaty, winian L-karnityny, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca, witaminy...........,acesulfam K, sukraloza - substancje słodzące, barwniki

A w płynie dostajemy dodatkowo m.in substancje konserwujące – E 202, E 211i przeciwutleniacze – E
306, E 304

Wg mnie ogrom substancji niepotrzebnych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”