Izotonik

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
ziemo
Posty: 26
Rejestracja: ndz stycznia 10, 2010 3:30
Jeżdżę od: 01 cze 2009
Lokalizacja: Wrocław

Re: Izotonik

Post autor: ziemo » pn kwietnia 19, 2010 2:41

Ktoś się czepiał niebieskich izotoników, ja bym jeszcze obadał czym barwione są czerwone:
http://demotywatory.pl/1421828/Naturalny-barwnik-E120
:lol:

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Izotonik

Post autor: mrv » pn kwietnia 19, 2010 5:44

ziemo pisze:Ktoś się czepiał niebieskich izotoników, ja bym jeszcze obadał czym barwione są czerwone:
http://demotywatory.pl/1421828/Naturalny-barwnik-E120
:lol:
Ziemo, każdy topowy producent farb artystycznych uzywa tego jako pigment. A ponadto nagminnie te własnie robaczki są używane do produkcji czerwonych szminek

Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 11
Rejestracja: sob kwietnia 17, 2010 8:06
Moje rolki: Powerslide Nordic Trainer
Jeżdżę od: 02 sty 1996

Re: Izotonik

Post autor: greenshadow » pn kwietnia 19, 2010 9:21

No i... ?
To przynajmniej naturalny barwnik z samej natury :mrgreen:
Wolę jeść sok z żuka niż produkty porafineryjne
...trzeba przeto cieszyć się światem takim, jakim jest, poszukiwać przyjemności, lecz nie angażować się w nic, nie interweniować, traktować wszystko sceptycznie bądź z przymrużeniem oka. Być widzem, a nie uczestnikiem zdarzeń....

Dywaniarz
Posty: 29
Rejestracja: ndz czerwca 17, 2012 7:02
Moje rolki: Twister
Jeżdżę od: 10 cze 2011

Re: Izotonik

Post autor: Dywaniarz » czw kwietnia 18, 2013 1:33

A ja wam polecam "Be Sport" z biedronki :D , skład zbliżony bardzo do oshee a w smaku do powerade. Kosztuje tylko 1,5 tak więc zamiast jednego powerade masz dwa "Be sporty".
Czego będziesz bardziej żałował na łożu śmierci tego że za mało pracowałeś, czy tego że za mało balowałeś?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Izotonik

Post autor: Doody » czw kwietnia 18, 2013 3:58

Dywaniarz pisze:A ja wam polecam "Be Sport" z biedronki :D , skład zbliżony bardzo do oshee a w smaku do powerade. Kosztuje tylko 1,5 tak więc zamiast jednego powerade masz dwa "Be sporty".
A ma też E120, bo jak nie to ja nie kupuję ;)
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

dsu1
Posty: 25
Rejestracja: wt września 10, 2013 3:49
Moje rolki: Schankel Blade + Litemax 3x110
Jeżdżę od: 02 maja 2013
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Izotonik

Post autor: dsu1 » pt listopada 15, 2013 12:31

Olimp izo plus - bardzo dobry i tani izotonik bez konserwantów !!!- 45 zł opakowanie 1.4kg co wystarcza na 40 porcji po 500 ml - dodatkowo zawiera biotynę co jeszcze bardziej przyspiesza regenerację po ciężkim treningu - z całym szacunkiem dla Twojej osoby Zico ale picie marketowych izotoników mija się z celem. Izotonik powinien jak najszybciej nawodnić organizm ale też dostarczyć utracone sole mineralne, potas, magnez - sprawdź zawartość marketowych izotoników zawierają konserwanty które blokują wchłanianie magnezu i zaburzają całą gospodarkę elektrolitową organizmu - raz wypiłem Powerade i miałem zgagę - dziękuję za taki izotonik, Oshe też zawiera konserwanty :lol:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Izotonik

Post autor: zico » pt listopada 15, 2013 6:36

Zgadza się! Osobiście zaczynam rezygnować z wynalazków typu Powerade itp. itd.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Izotonik

Post autor: tomek_wap » pt listopada 15, 2013 6:57

Powerade i Oshe itd. to napoje konsumenckie ;) a w nich tyle marketingu co w reklamach znanych producentów np telefonów komórkowych :P
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

dsu1
Posty: 25
Rejestracja: wt września 10, 2013 3:49
Moje rolki: Schankel Blade + Litemax 3x110
Jeżdżę od: 02 maja 2013
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Izotonik

Post autor: dsu1 » pt listopada 15, 2013 9:18

Tu małe porównanie Isostar vs Olimp iso plus - http://bieganie.mauser.com.pl/2010/07/2 ... -iso-plus/
Olimp wygrał - mała sugestia z mojej strony co do używania Olimpu - zalecam z własnego doświadczenia minimalnie zmniejszyć dawkę proszku co powinno delikatnie obniżyć osmolarność gotowego płynu i odczuwalną różnicę w ugaszeniu pragnienia. Według Olimpu osmolarność ich produktu waha się w granicach 275mOsm/l-295mOsm/l - jest bardzo zbliżona do płynów ustrojowych człowieka lecz moim zdaniem troszkę za wysoka- bardzo delikatne zmniejszenie dawki proszku powinno zmienić osmolarność na bardziej korzystną

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Izotonik

Post autor: cactus » pt listopada 15, 2013 9:36

Ja używam takiego koncentratu:
http://www.sfd.pl/sklep/Vitalmax_Ionto_ ... is257.html
Zdecydowanie polecam - super smaki.

dsu1
Posty: 25
Rejestracja: wt września 10, 2013 3:49
Moje rolki: Schankel Blade + Litemax 3x110
Jeżdżę od: 02 maja 2013
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Izotonik

Post autor: dsu1 » pt listopada 15, 2013 9:53

cactus pisze:Ja używam takiego koncentratu:
http://www.sfd.pl/sklep/Vitalmax_Ionto_ ... is257.html
Zdecydowanie polecam - super smaki.
Vitalmax - to bardziej napój energetyczny ponieważ zawiera taurynę - tauryna jest aminokwasem który bardzo korzystnie wpływa na witalność z pewnością można czuć się lepiej po zażyciu tegoż składnika. Moim zdaniem nie powinno się suplementować zbyt często tauryny ponieważ może to wywołać skutki uboczne w postaci uzależnienia :lol: osobiście sam zażywam aminokwasy ale tylko w skrajnie wyczerpujących treningach lub mocnym wyczerpaniu organizmu po serii mocnych treningów. Izotonik ma za zadanie szybko ugasić pragnienie i nawodnić organizm :D

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Izotonik

Post autor: bj43 » pt listopada 15, 2013 12:44

Firma Olimp prowadzi od pewnego czasu zmasowany atak na nasz rynek. Produkuje witaminy i suplementy diety. Może i dobre, ale jak ciągle słyszę reklamę o „strażniku twojego serca” i inne, to mnie skręca ze złości.
Moim zdaniem najlepszym napojem izotonicznym jest Isostar, sprawdzony przez miliony sportowców przez dziesięciolecia. Zawiera to, co jest naprawdę potrzebne. Wszystkie inne produkty, to podróbki klasyka. To, co dodaje konkurencja nie zaszkodzi, ale lepiej zjeść porządnego schabowego z kapustą niż uzupełniać dietę „chemią”.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Izotonik

Post autor: cactus » pt listopada 15, 2013 2:51

Chyba większych herezji nie słyszałem niż ta, że tauryna uzależnia ;) Niektóre z badań potwierdzają wpływ tauryny na przyswajanie kreatyny i myśle że przy dawkach w Ionto jeśli wogóle tauryna ma jakiś wpływ na nasz organizm to jedynie pozytywny. Nie jest to również skoncentrowane źródło aminokwasów jak niektóre drinki które mają po 500mg bcaa w 250ml.
dsu1 pisze:Izotonik ma za zadanie szybko ugasić pragnienie i nawodnić organizm :D
I z tego zadania ww. wywiązuje się znakomicie więc nie skreślałbym go za tauryne w składzie ;)

bj Zgadzam się - isostar robi robote ale drogo wychodzi przy siłowni 4x w tyg i 3x bieganiu/rolkach. Tutaj za 40zł mam 60litrów.

Każdy niech stosuje co mu podchodzi, zaproponowałem ten koncentrat bo jestem z niego zadowolony a piłem już sporo tego typu chemii.

dsu1
Posty: 25
Rejestracja: wt września 10, 2013 3:49
Moje rolki: Schankel Blade + Litemax 3x110
Jeżdżę od: 02 maja 2013
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Izotonik

Post autor: dsu1 » pt listopada 15, 2013 4:01

Kolego cactus wszystko co syntetyczne uzależnia - odstaw ten napój z tauryną i zacznij trenować bez tauryny-odczujesz to odstawienie negatywnie przynajmniej do momentu kiedy organizm zostanie odzwyczajony od podawania tego aminokwasu i sam zacznie produkować taurynę - wszystko co jest zażywne systematycznie w jakiś sposób odciąża organizm i powoduje wyłączenie naturalnych procesów organizmu do wytarzania potrzebnych nam substancji !!! zapamiętaj to zdanie -jest to wątek o izotonikach więc tauryna w napoju jaki przedstawiłeś sprawia że jest to już napój energetyczny a nie izotoniczy choćby z tej prostej przyczyny że tauryna podnosi kwasowość w żołądku, więc napój który pijesz izotonikiem nie można nazwać - nie znaczy to że jest to zły napój i nie należy się w krytycznych momentach np przy obciążającym mocno treningu wspomóc np: napojem z tauryną. Chodzi mi tylko wyłącznie o nazwanie tego napoju izotonikiem :D
bj43 - trudno się z Tobą nie zgodzić Izostar jest już sprawdzony ale niestety drogi dlatego przy dłuższych treningach piję Olimpa bo moim zdaniem niczym się nie różni od Izostaru więc po co przepłacać :)

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Izotonik

Post autor: seb.roll » wt kwietnia 08, 2014 12:29

W składzie większości tanich izotonikow podobnie jak wód smakowych jest benzoesan sodu. Nie ma to jak smak rosołu;)
Olimp to niestety niska półka, a z odżywkami i suplementami jest podobnie jak z rolkami. Nie ma sie co oszukiwać, ich produkty są najczęściej tyle warte ile kosztują.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”