Odżywki

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

BornToSkate
Posty: 11
Rejestracja: wt listopada 20, 2007 3:36
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Odżywki

Post autor: BornToSkate » pt listopada 23, 2007 9:07

Trnerzy mi przypisali odżywki 2 odmiany kreatyny i hbs :twisted: mam to brac 3xdzienni i jedno 30min przed treningiem mama krzywo na to patrzy i mi pozostawia decyzje cco radzicie nie wiem czy to dla mnie dobre ale od kad to biore czuje sie lepjej i nie mam nigdy zadnych zakwasów :shock:
Live slow,Skate fast

BornToSkate
Posty: 11
Rejestracja: wt listopada 20, 2007 3:36
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Olsztyn

PS

Post autor: BornToSkate » pt listopada 23, 2007 9:10

Trenerzy właściwie to jeden trener bez AWEFu Szostuś lat 22
Live slow,Skate fast

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » sob listopada 24, 2007 8:09

Na pewno nie zaszkodzi tyko pomoże to są substancje produkowane normalnie w organizmie.

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » ndz listopada 25, 2007 7:15

wełek pisze:Na pewno nie zaszkodzi tyko pomoże to są substancje produkowane normalnie w organizmie.
Dr Welek radzi hmm...[/list]
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » ndz listopada 25, 2007 8:05

Dr to ja nie jestem tylko trochę czytałem o tym ale zaraz pewnie zobaczymy wyczerpującą odpowiedź od mentora wszystko wiedzącego czekam :!: :!:

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » ndz listopada 25, 2007 9:35

Welek,

juz o tym raz pisalem. Jedna rzecz jest miec swoja opinie (nawet bledna) a druga, to macic ludziom w glowach na publicznej stronie.
Na pewno nie zaszkodzi tyko pomoże
Na pewno - to ja bym sie nie pokusil o taka wypowiedz, a i na pewno wielu innych siedzacych duzo mocniej w temacie.

Czy zaplacisz BornToSkate za rehabilitacje kiedy sobie zerwie dwuglowy uda albo przywodziciele stawu biodrowego???

Moze zanim sie kategorycznie wypowiesz poczytaj sobie jeszcze o skutkach ubocznych spozywania kreatyny...
zaraz pewnie zobaczymy wyczerpującą odpowiedź od mentora wszystko wiedzącego czekam
Widzisz Welek, ja wcale nie uwazam sie za wszystko wiedzacego, wrecz przeciwnie, ale jak wychodze na forum publiczne to biore odpowiedzialnosc za to co pisze i zawsze sie staram wziac wszystkie za i przeciw bo ktos moze wziac moje rady do serca.

Dubito ergo sum, Welek, i tobie tez to radze :) :) :)
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
ArtiMANIAC
Posty: 26
Rejestracja: wt października 24, 2006 10:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArtiMANIAC » ndz listopada 25, 2007 5:07

3x dziennie kreatynę? Powiedziałbym,że bez szczypania się i GRUBO :shock:

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » ndz listopada 25, 2007 5:49

Przytoczę tu wypowiedź Sławomira Ambroziaka z pewnego forum jest on farmaceutą z zamiłowania zajmuje sie kulturystyką pisze wiele artykułów do takiej prasy

"Kreatyna jest naturalnym składnikiem pokarmowym i nie powoduje działań ubocznych, stosowana w dawkach zalecanych na etykiecie."

S. Ambroziak

Jedno co nie napisałem wcześniej to że w dawkach zalecanych na etykiecie

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn listopada 26, 2007 11:37

Chyba jednak wiekszę korzysci od suplementacji dla nas przynosi odpowiednia dieta i trening (na poziomie amatorskim), chyba że weżmiemy pod uwage tzw. efekt placebo.

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pt listopada 30, 2007 8:03

Dla potwierdzenia napisałem do Dariusza Szukały który prowadzi serwis Agencja Promocji Zdrowia http://www.apz.pl zapytałem się dokładnie o taką kontuzję jaką ty napisałeś Powerhouski i dostałem taką odpowiedź:

Witam serdecznie

Kreatyna jest suplementem żywieniowym, jej stosowanie nie ma skutków
ubocznych. Wspomniana kontuzja może byc wynikiem zupełnie czegoś innego

POzdrawiam
Dariusz Szukała

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » pt listopada 30, 2007 5:45

wełek pisze:Dla potwierdzenia napisałem do Dariusza Szukały który prowadzi serwis Agencja Promocji Zdrowia http://www.apz.pl zapytałem się dokładnie o taką kontuzję jaką ty napisałeś Powerhouski i dostałem taką odpowiedź:

Witam serdecznie

Kreatyna jest suplementem żywieniowym, jej stosowanie nie ma skutków
ubocznych. Wspomniana kontuzja może byc wynikiem zupełnie czegoś innego

POzdrawiam
Dariusz Szukała
Skutki uboczne spozywania kreatyny krotkoterminowe i dlugoterminowe nie sa jeszcze jednoznacznie okreslone. Badania nad tymi skutkami jak rowniez nad pozytywnymi effektami kreatyny jeszcze trwaja. Jest wiele artykulow naukowych napisanych na ten temat ktore sie wzajemnie zaprzeczaja i dopoki nie bedziemy miec jasnego pojecia ja bym zalecal co najmniej ostroznosc.

Przede wszystkim, na dzien dzisiejszy literatura naukowa popiera pozytywny effekt kreatyny w krotkich wysilkach takich jak skoki, rzuty, sprinty, czy cwiczenia silowych - kulturystyka, ciezary itp. Jednoczesnie badania nie potwierdzja pozytywnego wplywu suplementacji kreatynowej na wysilki o charakterze tlenowym!!!

Znaczna liczba doniesien personalnych podaje konsumpcje kreatyny jako czynnik wywolujacy/sprzyjajacy masywnym zerwaniom miesni, choc nie poparty badaniami naukowymi, nakazywalby wstrzemiezliwosc w wyciaganiu wnioskow i rzucaniu poradami zwlaszcza dla poczatkujacych atletow.

Z punktu widzenia medycznego literatura wzmiankuje mozliwosc wystapienia zaburzen ukladu pokarmowego jak bole brzucha, nudnosci, wymioty i biegunka. Oprocz tego istnieje niebezpieczestwo negatywnego oddzialywania kreatyny na osobnikow z wadami nerek, gdzie zaleca sie medyczne monitorowanie spozywania kreatyny.

Brukner & Khan: "Clinical Sports Medicine", 2007
Terjung, Clarkson, Eichner et al.: "American College of Sports Medicine roundtable. The physiological and health effects of oral creatine supplementation." Med. Sci. Sports Exerc. 2001;33 (12): 706-17
Wilmore & Costill: "Physiology of sport and exercise", 2004

I to by bylo na tyle...
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”